Termosy: przydatne akcesoria do pracy i na wycieczkę. Wybierz te w postaci dzbanka lub kubka!

Natalia Szyperek
23.07.2021 11:30
Do pracy i na wycieczkę - termosy to niezbędne gadżety w okresie jesienno-zimowym, ale i nie tylko! Dzięki takim akcesoriom możesz cieszyć się ulubionym, gorącym napojem gdziekolwiek jesteś. Jaki termos najlepiej wybrać, aby służył podczas chłodnych dni i nie tylko? Podpowiadamy!

Termosy małe

TermosyTermosy Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Termosy cieszą się ogromną popularnością, a wybór tego idealnego wcale nie jest prosty i zależy od wielu czynników. Pierwsza rzecz nad którą powinnaś się zastanowić to to, w jakich sytuacjach najczęściej będziesz go używać, ile godzin spędzasz poza domem, a także jaki rozmiar zmieści się do twojego plecaka lub torebki. Zwróć również uwagę, w jakich warunkach będziesz go używać – termos turystyczny przyda się na górskim szklaku, inny termos będzie idealny podczas drogi do pracy, czy dla dziecka podczas szkolnej wycieczki. Najważniejsze, aby termos był szczelny i długo trzymał ciepło. Warto zainwestować w akcesorium wysokiej jakości, aby cieszyć się nim przez lata. Wybraliśmy kilkanaście fajnych modeli w różnych rozmiarach, także z pewnością znajdziesz ten odpowiedni.

Termosy z dziubkiem

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, przez co wybór odpowiedniego termosu staje się bardzo trudny. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, musisz wybrać jego pojemność, materiał, z którego jest zrobiony, a także wygląd. Ważnym aspektem jest jego zamknięcie – korek lub nakrętka. Czym się różnią? Korek manualny to tradycyjny mechanizm odkręcany - takie termosy szybciej tracą ciepło, ale sam korek jest bardzo trwały. Natomiast korek automatyczny to zamknięcie, które otwiera się po naciśnięciu - termosy tracą mniej ciepła podczas nalewania napoju, ale mechanizm jest bardziej awaryjny i nieco trudniejszy w czyszczeniu. Poza tym gdy korek ulegnie uszkodzeniu, to termos zaczyna przeciekać. Dobry termos najczęściej ma również uszczelkę (lub kilka). Dzięki temu naczynie dobrze izoluje, czyli dłużej trzyma ciepło, a napój się nie wylewa.

Termosy

Uważasz, że termosy najlepiej sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym? Nic bardziej mylnego! Te akcesoria doskonale izolują również zimne napoje. Dlatego też są przydatne nie tylko podczas chłodnej jesieni i mroźnej zimy, ale także w upalne dni. Wbrew pozorom termosy lepiej radzą sobie z trzymaniem zimna niż ciepła – niska temperatura jest utrzymywana nawet 3 razy dłużej niż wysoka!

Jeśli zastanawiasz się, jaki termos kupić, to tym lepiej zainwestować w naczynie wysokiej jakości, aby służyło przez wiele lat. Do wyboru masz termosy małe i termosy z dziubkiem - różnią się miedzy sobą pojemnością i designem. Te pierwsze idealnie sprawdzą się do pracy lub podczas jazdy samochodem. Drugi rodzaj termosu świetnie nada się na wycieczkę lub rodzinne spotkanie, kiedy to potrzebujesz dużo ciepłego napoju. Termosy mogą występować z kolorze metalicznym lub w o wiele bardziej żywych kolorach - czerwieni czy granatu. Wybierz swój ulubiony!

Więcej o: