Płytki do łazienki imitujące marmur

Płytki marmurowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularne i zostały wypromowane w wielu nowych katalogach do aranżacji. Dzięki bogatemu wzornictwu możemy je wykorzystać np. w łazience czy kuchni. O tym jakie właściwości, zalety oraz gdzie najlepiej je wykorzystać w domu i z jakim kosztem należy się liczyć postaramy się przedstawić w poniższym artykule.
Łazienka ozdobiona gresem marmurowym.
Łazienka ozdobiona gresem marmurowym. Fot. Shutterstock

Płytki marmurowe - właściwości

Marmur już od starożytności był wykorzystywany jako szlachetny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Do najcenniejszych zalet należy zaliczyć jego różnorodność barwną. Występuje on w kolorach, które pozwolą ożywić niejedno pomieszczenie. Bardzo dobrym efektem, cieszy się salon w domu, który został wzbogacony o elementy z tego szlachetnego kruszcu. Marmur w odróżnieniu od granitu jest materiałem miększym oraz szybciej wchłania wilgoć, natomiast dzięki zastosowaniu odpowiednich impregnatów, będzie on cieszył oczy osób odwiedzających nas jak i zamieszkujących w tym domu. Przez zakupem należy sprawdzić jaką twardość mają produkty. Mierzy się ją w skali Mohsa. Jeżeli twardość marmuru oscyluje pomiędzy 2-3 w skali twardości, świadczy to o tym, że taki marmur będzie można łatwo porysować w domu i nie nadaje się do wykorzystania np. w kuchni.

Płytki marmurowe - zalety

Materiał jakim jest marmur jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy wykorzystać płytki marmurowe jako posadzkę. Materiał ten sprawdzi się idealne jako dobry przewodnik ciepła, który równomiernie rozprowadzi ciepło po całej podłodze. Płytki marmurowe sprawdzą się perfekcyjnie, także we wnętrzach, gdzie szukamy rozwiązań, które pozwolą na szybkie przywrócenie czystości bez potrzeby poświęcania kilku godzin na sprzątanie. Zaletami marmuru jest łatwość w jego pielęgnacji oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Płytki marmurowe dobrze korespondują z materiałami takimi jak drewno, kamień, metal czy nawet plastik. Płytki marmurowe bądź płytki marmuropodobne można wykorzystać do aranżacji naszego mieszkania. Pozwalają one na wykorzystanie wiele nowych rozwiązań wizualnych. Do najczęściej stosowanych miejsc zaliczamy wykorzystanie ich do posadzek np. w kuchni bądź toalety. Modne także staje się ich wykorzystanie na schodach, blatach czy parapetach. Kamień można wykorzystać także do elewacji zewnętrznej bądź wewnętrznej.

Płytki imitujące marmur do łazienki - jak je wykorzystać

Łazienka z marmurem i drewnem.
Łazienka z marmurem i drewnem. Fot. Shutterstock

Płytki podłogowe z marmuru dobrze spiszą się w takim miejscu jak łazienka. Imitacja jednakże kamienia, będzie niejednokrotnie stanowić szybsze i praktyczniejsze rozwiązanie ze względu na atut jakim jest niższa waga. Imitacja bardzo dobrze spełni swoją rolę jeżeli będziemy chcieli ułożyć płytki na przykład na ścianach. Efekt będzie obłędny. Imitacja kamienia gwarantuje, iż materiał jest lżejszy i nie odpadnie od ściany pod wpływem ciężaru, uszkadzając nie tylko ścianę, ale także podłogę. Wykorzystanie płytek z kamienia w toalecie będzie także nie lada wyzwaniem, gdyż kamień łatwo wchłania wilgoć i będzie wymagał częstszej konserwacji. Płytki łazienkowe w dobrze dobranym kolorze np. biały, dodadzą naszej wizualizacji oraz elegancji, a jednocześnie optycznie poprawią odbiór pomieszczeń. Wykorzystanie materiału także jako kamiennego pasa wzdłuż ściany spełni rolę dodatkowego zabezpieczenia przez zabrudzeniami i uszkodzeniami. Sukcesem również może okazać się dobre policzenie powierzchni. 

Koszty płytek marmurowych do łazienki

Produkty z marmuru w naszej łazience i połączenie go z odpowiednimi kolorami prezentuje nam nadal elegancki styl. Kamień naturalny jest wykorzystywany m.in na ścianach, podłogach czy też do zabudowy wanien bądź kabin prysznicowych. Produkty można nabyć w okazyjnych cenach. Marmur stał się popularnym materiałem wykończeniowym, a jego cena wacha się około 200 zł/szt za płytkę o rozmiarze 30x30. Oferty z płytkami są coraz popularniejsze. Producenci prześcigają się w nowych ofertach oraz promocjach, dzięki czemu nasze wnętrze może wyglądać jeszcze gustowniej. W zależności od powierzchni jaką chcemy pokryć kamieniem, końcowy koszt może się znacząco różnić.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.