Wycieraczka pod drzwi nie musi być nudna! Modele z napisami i grafiką kupisz taniej o 40%

Chcesz należycie powitać swoich gości? Wbrew pozorom wycieraczka pod drzwi spełnia ważną funkcję i może prezentować się o wiele lepiej niż zwykły kawałek czarnej gumy. Co powiesz na modele zdobione napisami lub grafiką? Teraz większość z nich możesz kupić o 40% taniej. Podpowiadamy, na jakie zwrócić uwagę!

Wycieraczka pod drzwi - wewnątrz czy na zewnątrz?

Wycieraczki pod drzwiWycieraczki pod drzwi fot. Shutterstock

Wycieraczka przed drzwi może być położona na zewnątrz lub wewnątrz mieszkania, możesz też zdecydować się na jedną i drugą. Zarówno wycieraczka wejściowa, jak i wycieraczka do przedpokoju mogą być w tym samym kolorze i stylu. Mogą też bardzo różnić się wyglądem w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Wycieraczka pod drzwi i inne akcesoria w dopasowanym do siebie stylu ozdobią mieszkanie i stworzą wrażenie stylistycznej spójności. Wycieraczki do domu mogą być jednolite lub wzorzyste. Szeroka gama kolorystyczna dostępnych na rynku modeli umożliwi dopasowanie ich do każdego wnętrza. Możesz także zdecydować się na wycieraczkę pod drzwi z napisem. Poza tym wycieraczki nie muszą być prostokątne. Bardzo eleganckie są półokrągłe, wykonane z ażurowego tworzywa lub tkaniny. Oryginalnie prezentują się wycieraczki owalne czy o zaokrąglonych narożnikach. Powitaj gości w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu!

Wycieraczka pod drzwi - materiał

Wycieraczka pod drzwi ma różne postacie - na którą się zdecydować? Plecione wycieraczki z naturalnych włókien doskonale spełniają swoją funkcję. Do wytrzymałych, odpornych na wilgoć oraz estetycznych i ekologicznych można zaliczyć popularne produkty kokosowe. Dzięki swej chropowatej strukturze i grubemu splotowi sprawdzą się jako wycieraczki zewnętrzne do domu. Maty z włókna kokosowego są łączone z podkładem z tworzywa sztucznego lub gumy, ale nie zawsze. Wycieraczki mogą być pełne lub ażurowe. Z tych pierwszych łatwiej zetrzeć zanieczyszczenia, na drugich nie osadza się np. piasek, a jedynie przelatuje przez otwory na posadzkę, którą bez trudu można zamieść. Bardzo popularne i często wybierane są wycieraczki w całości wykonane z gumy. Wyposażone są w drobne wypustki tworzące szczoteczki ułatwiające oczyszczenie podeszew butów. Poza tym produkty z tworzywa i gumy łatwo umyć pod bieżącą wodą. Zewnętrzne wycieraczki mogą  również przypominać murawę. Sztuczna trawa wykonana z polietylenu to niezwykle trwały i odporny na szorowanie surowiec. Pamiętaj, że wycieraczka, która ma pozostać na dworze, powinna być mrozoodporna – może to być np. wycieraczka winylowa. Do wnętrz poleca się praktyczne i estetyczne wycieraczki wykładzinowe oraz antykurzowe.

Wycieraczka pod drzwi - wielkość

Uważasz, że wycieraczka pod drzwi ma uniwersalny rozmiar i tak naprawdę nie musisz zwracać uwagi na jej wielkość? Błąd! Klasyczna wycieraczka wejściowa ma wymiary ok. 60 x 40 cm, ale do wyjątkowo niewielkich przestrzeni możesz nabyć mniejszy model. Aby łatwo było oczyścić buty, potrzebna jest odpowiednia powierzchnia, dlatego lepiej wybrać większą wycieraczkę, która wypełni całą przestrzeń przy drzwiach wejściowych, np. tę o wymiarach 90 x 60 cm. Oprócz samego wycierania podeszew często pozostawiasz na niej np. mokre kalosze lub parasol? W takim wypadku przyda się większy model. Do wnętrza domu przyda się obszerniejsza wycieraczka z tkaniny wykładzinowej np. o wymiarach 150 x 100 cm. Zmieszczą się na niej buty całej rodziny. Do wyboru masz świetne modele z napisem lub bez, a nawet z minimalistyczną grafiką - wybierz wycieraczkę, która spodoba ci się najbardziej. Teraz możesz ją kupić nawet 40% taniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.