Nietłukące naczynia z melaminy: włoskie wzory na jacht, kemping i do kuchni

Przedstawiamy nietłukące naczynia z melaminy, które świetnie sprawdzą się nie tylko w domowej kuchni. To śródziemnomorskie wzory marki L'Abitare, którą uwielbiają Włosi. Pięknie udekorują przyjęcie, a także podkręcą smak potraw na jachcie lub kempingu. W dodatku można je teraz kupić o wiele taniej, z rabatem nawet 60 %.

Naczynia z melaminy.Naczynia z melaminy. Fot. Shutterstock

Naczynia z melaminy to prawdziwy hit w branży gastronomicznej, ponieważ są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia. Nie tłuką się, dlatego można na nich serwować obiady nie tylko w domu, ale także w podróży. Świetnie sprawdzą się na kempingu, jachcie, pikniku czy na przyjęciu w ogrodzie. Są dobrym wyborem również jako zastawa dla dzieci. 

Dziś naczynia z melaminy oferuje wielu producentów. Zaskakują ogromną liczbą wzorów, kolorów, a czasem atrakcyjnymi cenami. Talerze, miski i półmiski marki L'Abitare to włoski design o radosnych wzorach i kolorach, który można teraz kupić z rabatem nawet 60 %. 

Niebieski talerz z sycylijskim wzorem.Niebieski talerz z sycylijskim wzorem. Fot. Instagram @labitaremilano

Czy naczynia z melaminy są bezpieczne?

Naczynia z melaminy potrafią zachwycić pięknymi kolorami, wzorami i lekkością formy. Często przypominają też błyszczącą lub matową porcelanę. Tylko czy to wystarczy? Pewnie, że nie. Każda zastawa stołowa musi być również bezpieczna dla zdrowia. Melamina, z której powstają talerze, miski i inne elementy wyposażenia jadalni, jest tworzywem sztucznym, ale poddawanym ścisłej kontroli. Dlatego naczynia z melaminy renomowanych marek mają atest bezpieczeństwa i są produktami, z których mogą korzystać również dzieci. Nie poleca się natomiast melaminowej zastawy stołowej nieznanych producentów. 

Naczynia z melaminy a zdrowie: na co warto zwrócić uwagę? 

Naczyń z melaminy nie można podgrzewać w piekarniku lub mikrofali. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury może uszkodzić się struktura tworzywa - melamina może przedostać się do organizmu, co mogłoby być szkodliwe dla zdrowia. Na naczyniach z melaminy nie poleca się też serwowania bardzo gorących potraw, zaraz po wyjęciu z piekarnika czy garnka. Wszystkie dania powinny być lekko ostudzone. Naczynia z melaminy nie lubią również kwaśnych potraw i w ogóle kwasów, także tych z owoców cytrusowych. Dlatego nie należy ich podawać na tego typu jadalnianych akcesoriach. Na powierzchni naczyń z melaminy mogłoby dojść do niepożądanych reakcji chemicznych. Dlatego używając ich, warto się trzymać powyższych zasad bezpieczeństwa! Nie wszystkie naczynia z melaminy nadają się też do mycia w zmywarce. 

Naczynia z melaminy – po co takie produkty? 

Naczynia z melaminy to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają akcesoriów kuchennych odpornych na stłuczenia i inne uszkodzenia, np. te powodowane przez małe dzieci – w domu, na tarasie czy pikniku. Naczynia te nawet jeśli ktoś nimi rzuci, nie tłuką się oraz z łatwością. Dlatego są idealne na przykład gdy rozszerzamy dietę malucha, opierając się na metodzie BLW (Baby-Led Weaning, czyli bobas lubi wybór), kiedy to dziecko wybiera z talerza produkty, które chce zjeść - robi to rączkami, a nie łyżeczką.

Naczynia z melaminy dla dzieci

Dlaczego naczynia z melaminy są dobrym wyborem dla maluchów? Tworzywo melaminowe jest lekkie, bezwonne, higieniczne, posiada sporą odporność na zużycie i wszelkie uszkodzenia. Świetnie nadaje się również do malowania najróżniejszych wzorów i pokrywania foliami dekoracyjnymi o atrakcyjnym dla dzieci wzornictwie. Dlatego naczynia z melaminy często wyróżniają niebanalne rysunki i spora ilość najróżniejszych kolorów, które skutecznie potrafią przyciągnąć uwagę malucha podczas jedzenia.

Tanie naczynia z melaminy

Naczynia z melaminy mają atrakcyjne wzory i kolory, ale również ceny. Dlatego są chętnie wybieranym produktem kuchennym. Można wybierać spośród kompletów z motywami florystycznymi, zwierzęcymi, geometrycznymi czy jednokolorowych. Jest wiele wzorów i kolorów naczyń z melaminy, które za grosze podkręcą styl każdej aranżacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.