Pościel antyalergiczna - poduszki i kołdry, które pozwolą pozbyć się roztoczy z sypialni

W nocy zamiast odpoczywać ciągle się budzisz, kichasz, łzawią Ci oczy, masz katar, duszności, albo coś Cię swędzi? Sprawką alergii i uciążliwych dolegliwości może być pościel. Czas zainwestować w pościel antyalergiczną. Sprawdziliśmy, jak ją wybrać!

Alergia to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych XXI wieku, czasami określana jest również, jako choroba cywilizacyjna. Jak zapobiegać alergiom? Najprostszym sposobem jest ograniczyć kontakt z czynnikami, które je powodują. Alergie wywołuje pleśń, kurz, pyłki, a także sierść. Niestety pościel to raj dla roztoczy i bakterii, dlatego warto ją często zmieniać i prać, a kołdry i poduszki wymienić na antyalergiczne.

Pościel z lnu - sprawdź jakie ma zalety >>

Kołdry i poduszki antyalergiczne – czym różnią się od zwykłych?

Kołdry i poduszki, które nie powodują alergii tworzone są z zupełnie innych materiałów, mają inne przeznaczenie oraz cenę. Wybierając kołdrę i poduszki warto zwrócić uwagę na materiał poszycia, najlepiej jeśli będzie to bawełna, która zapewnia mikro-wentylację i doskonałe odprowadzanie wilgoci. Kołdry i poduszki dla alergików wytwarzane są a materiałów higroskopijnych, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza.

Kołdry antyalergiczne produkowane są z materiałów przeciwdziałających oraz zwalczających rozwój alergenów, skutecznie nas przed nimi chronią. Alergicy powinni pamiętać o częstym praniu pościeli. Pamiętajmy, że roztocza i zarazki giną w temperaturze około 55 stopni, wybierając pościel, kołdrę czy poduszki warto zwrócić uwagę na parametry prania. Kołdrę antyalergiczną możemy kupić zimową, letnią lub wielosezonową. Ceny takich modeli zaczynają się od 100 złotych wzwyż.

Kołdra hipoalergiczna jest lekka, sprężysta i przewiewna. Śmiało można prać ją w pralce, w temperaturze 60°C. Wsad do kołdry antyalergicznej najczęściej ma właściwości hamujące rozwój bakterii i roztoczy oraz poszycie z mikrofazy. Kołdry i poduszki hipoalergiczne polecane są w przypadku delikatnych alergii o nieznanych przyczynach i alergenach, wyłączając alergię na roztocza kurzu. Ceny kołder hipoalergicznych zaczynają się od 70-80 zł, a poduszek od 20 zł wzwyż. Pościel antyalergiczną znajdziemy we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach: pościel antyalergiczna 200x220, pościel antyalergiczna 160x200, pościel antyalergiczna 140x200, a także mniejsze komplety pościeli antyalergicznej dla dzieci.

Pościel antyalergicznaPościel antyalergiczna Fot. shutterstock

Kołdry i poduszki dla alergików – z czego, z jakiego materiału?

Najlepiej sprawdzają się kołdry i poduszki z wypełnieniem z jedwabiu, lnu lub bambusa. Są one nie tylko antyalergiczne, ale i ekologiczne. Doskonale regulują temperaturę ciała, zapobiegają przegrzaniu, uciekaniu ciepła, nie pozwalając na wychłodzenie. Pościel antyalergiczna dobrej jakości na pewno posłuży przez wiele lat.

Pościel antyalergiczna z silikonowym wypełnieniem to doskonały wybór na cały rok. Włókna silikonu hollow zapewniają doskonałą izolację termiczną. Jeśli wybierzemy model pikowany, wypełnienie kołdry nie będzie się przemieszczać.

Na uwagę zasługuje kołdra antyalergiczna z jonami srebra, która jest idealną opcją dla osób cierpiących z powodu alergii. Jony srebra są dla oka niewidoczne, jednak spełniają swoją funkcję doskonale, zabezpieczają kołdrę przed rozwojem roztoczy, grzybów oraz bakterii, chronią także przed powstawaniem przykrego zapachu.

Kupując pościel antyalergiczną z atestem mamy pewność, że będzie ona odpowiednia i zdrowa dla naszego organizmu. Porządny komplet pościli pozwoli uniknąć alergii lub wyciszyć objawy obecnej.

Pościel antyalergicznaPościel antyalergiczna Fot. shutterstock

Gdzie kupić pościel antyalergiczną?

Pościel antyalergiczną bez problemu możemy kupić za pośrednictwem aukcji internetowych, sklepów internetowych, sklepów stacjonarnych zajmujących się sprzedażą pościeli. Warto przeglądać także gazetki promocyjne znanych supermarketów oraz hipermarketów, gdzie można trafić na świetne okazje do kupna pościeli antyalergicznej znanych marek.

Jaki materiał pościeli sprawdzi się najlepiej? My już wiemy, sprawdź >>

Jak prać pościel antyalergiczną?

Pościel powinniśmy prać co najmniej raz w miesiącu. Miejsce, gdzie zbiera się ludzki naskórek to idealne siedlisko dla rozwoju roztoczy i bakterii. Namnażania roztoczy warto uniknąć. To w jaki sposób należy prać daną pościel, uzależnione jest od materiału jej wypełnienia. Kołdry i poduszki antyalergiczne wypełnione są materiałem, który umożliwia pranie w wysokiej temperaturze. Kupując pościel dla alergika warto zwracać uwagę na oznaczenia pościeli i już w sklepie sprawdzić temperaturę w jakiej można ją wyprać. Aby pozbyć się wszystkich roztoczy konieczna jest temperatura co najmniej 60 stopni Celsjusza. Pościel antyalergiczną możemy wyprać w domu, jeśli ładowność naszej pralki jest spora lub oddać kołdrę i poduszki do pralni, gdzie praniem zajmą się profesjonaliści.

Pościel antyalergicznaPościel antyalergiczna Fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA