Moda na te złote sztućce nie przemija. Teraz kupisz je z rabatem nawet 75%

Złote sztućce pięknie prezentują się na każdym stole, nie tylko tym zaaranżowanym w stylu glamour. Uwielbiają je również wnętrza rustykalne i skandynawskie. Poznaj komplety znanych marek, których jakość nie zawodzi od lat. Niech i twoja jadalnia rozbłyśnie. Trwa wyprzedaż pięknych kompletów złotych sztućców.

Złote sztućce.Złote sztućce. Fot. Shutterstock

Złote sztućce są świetne nie tylko do jadalni glamour, choć kojarzą się z przepychem. Ta szlachetna barwa pięknie ozdobi również wnętrza skandynawskie, minimalistyczne, klasyczne, a nawet rustykalne, ponieważ prezentuje się bardzo finezyjnie. O stylu aranżacji decyduje bowiem nie kolor, a styl, w jakim zostały wykonane. Przedstawiamy różnorodne propozycje znanych marek, które wciąż nie zawodzą jakością. W dodatku te złote sztućce można teraz kupić z wielkim rabatem. Są tu mniejsze i większe komplety, które stworzą piękną aranżację z barwnymi i jednokolorowymi kompletami naczyń.

Ważny jest styl złotych sztućców

Złote sztućce dodają blasku każdej jadalni. Ważne jest jednak, by przed zakupem zwrócić uwagę nie tylko na materiał, markę, możliwość mycia w zmywarce, ale przede wszystkich na ich styl. To ich forma w parze ze złotym kolorem decyduje o tym, jak będą się prezentowały w danej jadalni. Są bowiem zróżnicowane pod kątem kształtu, ale też wielkości i przeznaczenia. 

Czy złote sztućce można myć w zmywarce?  

Złote sztućce zazwyczaj wykonuje się ze stali nierdzewnej bądź metali szlachetnych. Nie wszystkie nadają się do mycia w zmywarce, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem. W innym wypadku może okazać się, że już po kilku myciach w zmywarce stracą swój szlachetny kolor, zmatowieją lub zardzewieją. Na szczęście w ofercie producentów jest też wiele kompletów złotych sztućców, które można myć w zmywarce. 

Jak czyścić złote sztućce?

Złote sztućce wymagają odpowiedniej, ale nieskomplikowanej pielęgnacji. Przedstawiamy domowe i niedrogie sposoby, długo zachowały blask. 

  • Złote sztućce można wyczyścić z mydłem z dodatkiem i amoniaku lub płynu do mycia naczyń. Wystarczy je zanurzyć na 10-30 minut w odpowiednim roztworze. Następnie wyjąć, oczyścić szczoteczką z miękkim włosiem każdy element kompletu złotych sztućców, a następnie osuszyć za pomocą bawełnianej ściereczki.
  • Złote sztućce można również wyczyścić octem, a także sokiem z cytryny lub cebuli. Każdy element należy dobrze nasmarować i pozostawić na kilka godzin. Potem dokładnie umyć i osuszyć.

O złote sztućce warto dbać regularnie, odpowiednio pielęgnowane posłużą długo. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.