"La dolce vita" to styl, który uwielbiają Włosi, także w aranżacji wnętrz. Oznacza "słodkie życie", które jest im bardzo bliskie - jak tu nie być zadowolonym, skoro ma się ciepłe morze, piękną pogodę, architekturę i jedną z najlepszych kuchni świata. Włochy słyną również z wybitnej mody i designu. To tu działa liczne grono świetnych projektantów i prekursorów każdego rodzaju wzornictwa. Domy mody, które stworzyli Giorgio Armani, Gucci, Gianni i Donatella Versace, Domenico Dolce czy Roberto Cavalli zna cały świat. Podobnie jest z włoskimi mistrzami designu: Gaetano Pesce, Angello Mangiarotti, Alessandro Mendini, Vico Magistretti, Enzo Mari, Ettore Sottsass czy Achille Castiglioni stworzyli kultowe produkty XX wieku, które do dziś dnia chcemy mieć w domach. Ci, którzy interesują się designem na pewno znają te nazwiska.
Włoskie wnętrza, dzięki kreatywnym rzemieślnikom i projektantom, których nigdy nie brakowało w tym kraju, słyną z niezwykle atrakcyjnych wizualnie form. Nie chodzi tylko o meble, ale również o detale, do produkcji których wykorzystywano na przykład porcelanę, szkło i ceramikę. W renesansie słynęły z nich włoskie miasta, choćby Wenecja czy Florencja. Wiele luksusowych produktów przyciągnęło do Włoch innych wybitnych przedstawicieli designu, a wraz z nimi nowe pomysły i produkty. Zagraniczny handel, wystawy jak ta, którą zorganizowano w Turynie w 1902 roku sprawiły, że Włochy były postrzegane jako światowe centrum dóbr luksusowych. Najlepsze, że trwa to do dziś! "La dolce vita" – włoski styl, który dba o tradycję, a jednocześnie nowoczesny wygląd, kocha świat. Do tej pory wiedzie prym w świecie mody czy designu, wyznaczając trendy, za którymi podąża mnóstwo projektantów z całego świata.
Włoski racjonalizm lat 20. XX wieku był jednym z bardziej przełomowych momentów w historii designu tego kraju. Kiedy to w 1926 roku grupa młodych architektów zafascynowanych funkcjonalizmem założyła tzw. Gruppo 7 (Grupę Siedmiu, co we włoskim tłumaczeniu oznacza racjonalizm), zaczęły powstawać nowe projekty mebli i obiekty architektoniczne, które różniły się formą od dotychczasowych. Dużą uwagę zwracano na detal, a sama forma była o wiele bardziej prosta i nowoczesna, ale nadal niepozbawiona klasycznej tradycji Włoch. Włoski racjonalizm można uznać za początek modernistycznej wizji projektantów i architektów.
W pierwszej połowie XX wieku narodziły się też inne nurty architektury włoskiej, jak futuryzm, który nie zdołał się przebić i novecento – stał się on nurtem dominującym w latach 20. XX wieku. Polegał na twórczym przetworzeniu klasycznych form renesansowych, przywróceniu sztuce znaczenia i "narodowego ducha".
Włoskie meble zaskakują niespotykaną linią wzorniczą i świetną jakością. Jest wiele znakomitych marek, które pięknie łączą włoską klasykę z nowoczesnym stylem, m.in. Meridiani, Cassina, Ceccotti Collezioni.
Jest sporo pięknych mebli we włoskich aranżacjach wnętrz, które projektują znani współcześni designerzy, m.in. Vincenzo De Cotiis, Massimo Castagna, Christophe Pillet, Jaime Hayon czy Roberto Lazzeroni. Jednak nie brakuje również świetnych naczyń z porcelany, szkła czy ceramiki, które wyróżniają się kolorami i barwnymi wzorami we włoskim stylu.
Włoska porcelana i ceramika jest kolorowa i wzorzysta. Są na niej różnorodne ornamenty - geometryczne, florystyczne, a także standardowe wzory śródziemnomorskie z fuzją barw. Przedstawiamy komplety naczyń, które pięknie łączą klasykę Włoch i nowoczesność. Teraz tę włoską porcelanę i ceramikę można kupić z rabatem nawet 65 %.
Jedną z bardziej znanych włoskich marek, która produkuje niebanalne naczynia i dekoracje stołowe w stylu "la dolce vita" jest Villa d’Este, z siedzibą w miejscowości Tivoli. O tych pięknych projektach pisało wiele cenionych pism, m.in. „Vero Casa", „La Cucina", „Donna al Top". Poznaj lepiej te włoskie serwisy obiadowe w stylu "la dolce vita", które wykonano z ceramiki i porcelany.
Marka Villa d’Este oferuje również kolorowe naczynia włoskie o nowoczesnej linii wzorniczej! Idealne do nowoczesnych jadalni, które lubią kolorowe dodatki.
Takie sztućce jak na przykład Citterio 98, które zaprojektowali Antonio Citterio i Glen Oliver Löw to klasa sama w sobie. Na tle innych wyróżnia je przede wszystkim niebanalny kształt. Pięknie prezentują się też modele Villa d'Este. Znak rozpoznawczy? Klasyczne sztućce w stylu "la dolce vita" wyróżnia charakterystyczne zwężenie.