Talerz na przekąski: Te naczynia podkręcą styl jadalni i smak potraw

Talerz na przekąski w śródziemnomorskim, a może nowoczesnym stylu? Na różne przysmaki proponujemy różne modele. Jedne sprawdzą się na oliwki i inne drobne warzywa, inne na rollsy, owoce morza czy suchi. Teraz wszystkie naczynia mają jeszcze lepsze ceny.

Talerze na przekąski.Talerze na przekąski. Fot. Shutterstock

Talerz na przekąski i przystawki przydaje się w domu tak samo, jak komplet do serwowania dań głównych. Przystawki i przekąski mogą być podobnie podawane. Jedne i drugie to zazwyczaj niewielkei dania i mogą być serwowane na ozdobnych talerzach, półmiskach czy paterach. To wygodna opcja nie tylko dla organizatorów spotkania, ale również gości. W dowolnej chwili można nałożyć sobie taką porcję, na jaką mamy ochotę. Talerz na przekąski i przystawki pozwala też lepiej zorganizować stół. Do serwowanych dań należy jednak dobrać odpowiedni kształt naczynia i jego wielkość. Na drobne przekąski, jak orzeszki czy suszone owoce, sprawdzą się niewielkie miseczki i półmiski. Te większe i dość twarde, na przykład rollsy, pizzę, kanapki, można układać na paterach lub płaskich talerzykach. Na oliwki czy inne niewielkie warzywa marynowane i świeże świetnie sprawdzi się talerz z przegródkami a także różne miseczki. Natomiast sushi i drobne owoce morza fajnie wyglądają w naczyniach w kształcie ryb. W czym jeszcze podawać przystawki? Na pokrojone w słupki marchewki, selery i podobne produkty sprawdzą się stylowe szklanki. Jest też wiele innych propozycji, które pięknie ozdobią stół. 

Przedstawiamy talerze na przekąski, które mają wiele pięknych kształtów, wzorów i kolorów, a także różnorodne pojemności. Warto je mieć w domu. Przystawki to dania, które otwierają każdą imprezę, natomiast przekąski ją świetnie podtrzymują. Stylowo podane będą jeszcze lepiej smakowały. Teraz wszystkie wybrane talerze na przekąski można kupić z ogromnym rabatem.

Talerze na przekąski we włoskim stylu.Talerze na przekąski we włoskim stylu. Fot. Shutterstock

Talerz z przegródkami na przekąski i różnorodne półmiski na każdy stół

Wybierając talerz na przekąski, trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie produktów i dań, a także ich rodzaj. Co warto mieć? Talerz z przegródkami na przekąski przydaje się na drobne produkty do pochrupania czy małe warzywa. Można je łatwo posegregować w jednym pojemniku, co jest bardzo wygodne do serwowania. Miski, miseczki, półmiski, talerze płaskie i patery również świetnie sprawdzają się na domowych imprezach. Zwłaszcza te, które wyglądają bardzo stylowo i pasują do reszty naczyń. Zobaczcie. 

Talerz na przekąski z deską bambusową 

Dobrze zaprezentowane produkty smakują jeszcze lepiej! Talerz na przekąski z deską bambusową lub drewnianą na pewno doda stylu każdej jadalni. Ponadto jest bardzo praktyczny, ponieważ zazwyczaj na desce stoi kilka niewielkich miseczek, które pozwalają posegregować przekąski według ich rodzaju. 

Talerz na przekąski morskie

Talerz na przekąski w kształcie ryb doda jadalni śródziemnomorskiego klimatu. Jest idealny do serwowania ryb, owoców morza, a nawet sushi. Zwłaszcza, kiedy taki talerz na przekąski ma piękny i niebanalny design, który potrafi podkręcić aranżację i wygląd serwowanych dań. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.