Z jakiej firmy kupić ekspres do kawy? Ciśnieniowy lub na kapsułki sprawdzi się w każdej kuchni

Nie wyobrażasz sobie dnia bez porządnej dawki kofeiny? To dobry pretekst, aby zaopatrzyć się w nowy sprzęt! Jaki ekspres do kawy będzie najlepszy? Jest wiele firm specjalizujących się w tego typu małym agd i każda z nich oferuje ciekawe produkty. Poznaj je, może któryś stanie się twoim wymarzonym!

Z jakiej firmy kupić ekspres do kawy?Z jakiej firmy kupić ekspres do kawy? Fot. Pexels

Ekspres do kawy z młynkiem

Ekspresy do kawy powoli stają się stałym wyposażeniem kuchni. Coraz łatwiejsze w obsłudze sprzęty zapewniają możliwość wyboru różnych rodzajów kaw. Najbardziej popularny jest ekspres do kawy z młynkiem. Dlaczego? Za pomocą takiego właśnie sprzętu najłatwiej przygotujesz smaczną i aromatyczną kawę. Dlatego ten typ urządzeń jest najpopularniejszy, choć jednocześnie najdroższy. W tej kategorii ekspresów wbudowany młynek, który miele ziarna bezpośrednio przed przygotowaniem kawy. Ekspresy z młynkiem  są najbardziej zaawansowane technologicznie, z ich pomocą bez większych trudności przygotujesz różne rodzaje kaw. Ich największa wada to wysoka cena, duże gabaryty oraz konieczność regularnego czyszczenia i konserwacji. Mają jednak swoje plusy! Jeśli jesteś fanem latte lub cappuccino, z pewnością zadowoli cię to, że ekspres ciśnieniowy często ma nie dyszę, a wbudowany automatyczny system do spieniania mleka. Zasysa on mleko bezpośrednio ze specjalnego pojemnika, następnie podgrzewa je i spienia, by do szklanki trafiła idealna, mleczna pianka. Chociażby ekspresy marek DeLonghi lub Philips mają taką funkcję.

Ekspres do kawy z dzbankiem

Ekspres do kawy z dzbankiem, czyli przelewowy, jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy napełnić zbiornik na wodę, wsypać odpowiednią ilość zmielonej kawy do pojemnika z filtrem i wcisnąć przycisk. Ekspres zalewa ją dozowanym wrzątkiem i napar powoli przesącza się do dzbanka na dole. Przy takim sposobie parzenia kawa zawiera więcej kofeiny niż ta z ekspresu ciśnieniowego. W takim ekspresie pod dzbankiem znajduje się płyta grzewcza, która długo utrzymuje wysoką temperaturę zaparzonej kawy. Jakie jeszcze plusy ma to urządzenie? Jednorazowo możesz przyrządzić większą ilość kawy, a cena takiego ekspresu jest naprawdę przystępna. Ponadto pijesz kawę, jaką chcesz - nie jesteś skazana na jednego producenta! Niestety, proces przyrządzania kawy jest dość pracochłonny (wymaga kupowania i wymiany lub czyszczenia filtra) i długi (trwa około 10-15 minut). Ponadto jeśli chcesz przyrządzić małą ilość kawy, nawet nie opłaca ci się go włączać. Prawdziwy smakosz kawy z pewnością będzie czuł niedosyt, jeśli ma w domu ekspres do kawy z dzbankiem.

Mamy niedrogie ekspresy przelewowe

Ekspres do kawy na kapsułki

Ekspres do kawy na kapsułki zaliczany jest do automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Kawa, którą chcemy przyrządzić, znajduje się w specjalnych kapsułkach. Obsługa tych ekspresów i utrzymanie ich w czystości jest wyjątkowo proste. Aby przygotować napój, wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, podstawić filiżankę pod dozownik kawy, nacisnąć guzik i poczekać kilka sekund, aż gotowy napój do niej spłynie. Po przygotowaniu kilku porcji należy opróżnić pojemnik ze zużytych kapsułek lub wyjąć kapsułkę z miejsca, w które była włożona - w zależności od modelu ekspresu i firmy. Ich minusem jest to, że kupując ekspres danej marki jest się skazanym tak naprawdę na jednego producenta kawy. Aczkolwiek można spotkać wielorazowe kapsułki, do których wsypuje się już zmieloną, ulubioną kawę. Plusem jest to, że ekspres do kawy na kapsułki jest niewielki, więc z powodzeniem zmieści się w każdej kuchni. Taki sprzęt wyróżnia się również designem - ciekawe kształty i kolory ekspresów robią wrażenie! Spójrz na oferty takich marek jak Krups, Bosch czy Tchibo. Za niewielką cenę uda ci się kupić dobry jakościowo sprzęt.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.