Jaki komplet obiadowy wybrać? Ten w kwiaty jest delikatny, na czasie i teraz tańszy o 50%!

Komplet obiadowy jest niezbędny w każdym domu - podajemy na nim codzienne obiady, uroczyste kolacje i świąteczne potrawy. Jaki komplet obiadowy wybrać, by posłużył na lata? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i prezentujemy ciekawe komplety, które sprawdzą się w każdym domu - bez względu na preferowany styl! Teraz większość naczyń kupisz taniej o połowę.

Komplet obiadowy ma nie tylko ładnie się prezentować, ale i spełniać oczekiwania użytkujących - ma być zatem praktyczny. Jaki komplet obiadowy wybrać i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy! Wybrane przez nas naczynia są teraz tańsze nawet o 50%!

Komplet obiadowyKomplet obiadowy Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Komplet obiadowy - z czego powinien być wykonany?

Wybór odpowiedniego zestawu obiadowego to nie lada wyzwanie. Jeśli już masz zamiar wydać kilkaset złotych na porządne naczynia, musisz kupić taki komplet, który posłuży ci na długie lata. Jaki komplet obiadowy wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup porcelanowego serwisu obiadowego. Porcelana ma właściwości, dzięki którym jest nie tylko niezwykle piękna, ale i użyteczna. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, a więc będzie długo służyć. Porcelana wykazuje dużą odporność na zarysowania - oznacza to, że na pewno nie powstaną na niej zadrapania od sztućców, co jest wielkim plusem. Porcelanowy serwis obiadowy będziesz mogła myć również w zmywarce (wyjątek stanowią serwisy ze złotymi zdobieniami, które zaleca się myć ręcznie, aby nie straciły blasku). Pozwoli to zaoszczędzić czas i energię, szczególnie przy okazji świąt czy innych imprez rodzinnych. Mycie porcelany w ogóle jest bardzo proste – wszelkie sosy i oleje bez problemu schodzą pod bieżącą wodą. Porcelana nie reaguje ani z kwasami ani z zasadami, a do tego nic w nią nie wsiąka. Oznacza to, że można jej używać do wszystkich potraw! Patrząc na te wszystkie cechy, serwis obiadowy z porcelany będzie najlepszym wyborem.

Komplet obiadowy - z ilu elementów wybrać?

Komplety obiadowe składają się z wielu części. Mogą to być zestawy sześcio-, dwunasto-, a nawet dwudziestoczteroosobowe. Naczynia z jednego zestawu mają identyczny kolor oraz te same elementy dekoracyjne. W skład zestawu obiadowego wchodzą najczęściej talerze głębokie do serwowania pierwszego dania, a także duże talerze obiadowe do dania głównego. W niektórych zestawach są też mniejsze lub większe miski do przystawek lub sałatek. Bywają także duże misy, idealne do podania np. sałaty dla wszystkich biesiadników. Zestawy obiadowe często zawierają talerz deserowe, mniejsze od talerza dużego. Kubek lub filiżanka ze spodkiem zapewnią jednolitą oprawę przy serwowaniu kawy i herbaty. Do wyboru masz przepiękne serwisy obiadowe: w kwiaty, w owoce, a nawet w zwierzęta. Teraz są tańsze nawet o 50%!

Komplet obiadowy - w jakim stylu będzie najlepszy?

Wybrałaś już liczbę elementów kompletu obiadowego? Warto zacząć szukać idealnego serwisu obiadowego pod względem jego stylu, bowiem zastawa obiadowa ma być nie tylko praktyczna, ale również pięknie prezentować się na stole. Można wybrać komplet obiadowy nowoczesny lub tradycyjny. W obu przypadkach można znaleźć ponadczasowe desenie i wzory, które nigdy nie wyjdą z mody. Styl tradycyjny wyróżnia się przede wszystkim stonowanymi barwami. Dużo w nim pasteli i delikatnych kwiatowych wzorów, ale spotykamy również finezyjne złote zdobienia. Naczynia zwykle są białe lub kremowe. Serwis obiadowy w stylu tradycyjnym zawsze wygląda elegancko - cechuje go prostota i klasa. W stylu nowoczesnym bywa dużo wyrazistych wzorów i kolorów. Naczynia te wprowadzają do wnętrza świeżość i świadczą o tym, że ich właściciel jest na bieżąco z trendami. Zachwycają unikalną strukturą, nowatorskimi formami czy zdobieniami. Już od kilku lat bardzo popularny jest styl skandynawski. Biele, szarości, nieco surowe formy są ponadczasowe i eleganckie, przez co zebrały już rzesze zwolenników. Serwis obiadowy w stylu skandynawskim to także dobry wybór. Postaw na którąś z naszych propozycji!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.