Jaką komodę dziecięcą wybrać? Te modele 2 w 1 można skompletować z przewijakiem

Komoda dziecięca powinna być nie tylko stylowa, ale praktyczna. To szczególnie istotne w mniejszych pokojach, w których nie ma miejsca na szafę i dodatkowe meble. Propozycje, które przygotowaliśmy, prócz funckjonalnych szuflad czy półek mają możliwość zamocowania nakładki pod przewijak. Poznajcie nasze top 18. Są też komody dziecięce na ubrania oraz ze sprytnymi schowkami.

Pokój dziecięcy udekorowany meblami w naturalnym kolorze drewna.Pokój dziecięcy udekorowany meblami w naturalnym kolorze drewna. Fot. Shutterstock

Komoda dziecięca jest bardzo praktycznym meblem. Może pełnić funkcję przewijaka, mieć półki, szuflady czy też schowki na różnorodne zabawki lub ubrania. Solidny, stylowy model w naturalnym kolorze może również posłużyć przez długi czas, a nie tylko przez pierwszy rok życia dziecka. Jaką komodę dziecięcą wybrać? Podpowiadamy, a także przedstawiamy 24 propozycje. Pięknie ozdobią różnorodne pokoje niemowlaków. Są też komody dziecięce, młodzieżowe, a także kilka praktycznych i stylowych szafek. 

Komoda dziecięca z przewijakiem

Meble do pokoju malucha powinny być funkcjonalne, stylowe i bezpieczne dla jego zdrowia. Komoda dziecięca z szufladami, półkami, schowkami, a przede wszystkim z poręcznym blatem jest bardzo trafionym produktem. Taki model projektuje się głównie z myślą o rodzicach, którzy potrzebują dobrej i sprawnej organizacji, szczególnie podczas pierwszych dni życia maluszka. Można go skompletować z nakładką pod przewijak, a następnie kiedy dziecko już jej nie potrzebuje, zdjąć. Wtedy taki mebel staje się w pełni funkcjonalną komodą dziecięcą, w której można przechowywać rozmaite rzeczy. Świetne rozwiązanie na lata! 

Komodę dziecięcą z przewijakiem warto kupować od renomowanych marek, które produkują meble z atestami bezpieczeństwa. Takie nie zagrażają życiu dziecka. To często też bardzo estetycznie wykonane produkty, które potrafią świetnie ozdobić pokój malucha przez dobrych kilka lat. Taka jest komoda dziecięca Loft, Cocoon Latte, Hai No Ki, Indigo skandynawskiej marki Quax, a także Done By Dear czy modele Seaford. To meble w stonowanej kolorystyce, które zaprojektowano z dbałością o każdy detal. Ułatwiają szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne przewijanie malucha. Doskonale prezentują się również z pozostałymi elementami z wymienionych kolekcji. Komoda dziecięca z przewijakiem to świetny pomysł na stylową i praktyczną aranżację pokoju chłopca, jak i dziewczynki.  

Meble fornirowane jesionem Quax.Meble fornirowane jesionem Quax. Fot. Designtown.pl

Bezpieczna komoda dziecięca z przewijakiem: Na co warto zwrócić uwagę? 

W pierwszej kolejności należy zawsze zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie przewijaka oraz z jakich materiałów jest wykonany, czy są one bezpieczne dla skóry maluszka. Obok wspomnianych atestów bezpieczeństwa, istotne są również wymiary, stabilność po montażu i praktyczność komody dziecięcej z przewijakiem. Model z półkami i szufladami zapewnia dostęp do pieluch i kosmetyków, które można tu przechowywać. 

Komoda dziecięca z przewijakiem.Komoda dziecięca z przewijakiem. Fot. Done By Deer

 Nie tylko komoda dziecięca może posiadać przewijak

Przewijak, który pozwala na bezpieczne i wygodne zmienianie pieluszek, a także pielęgnację maluszka, można również zakupić w wersji na łóżeczko. Są też modele z wanienką, stojące, ścienne czy turystyczne, które warto mieć w podróży. Można wybierać spośród wielu różnorodnych produktów. Jednak komoda dziecięca z przewijakiem to mebel 2 w 1, który chyba najlepiej opłaca się kupić. Zwłaszcza, kiedy pokój niemowlaka jest niewielkich rozmiarów. 

Szafka czy komoda dziecięca na ubrania? 

Są różne wersje zarówno szafek, jak też komód dziecięcych na ubrania – szarsze, węższe, wyższe, niższe, z półkami czy szufladami. Głównym kryterium wyboru powinien być nie tylko ich design, ale praktyczność i ilość dostępnego miejsca w pokoju. Szafka, jak też komoda dziecięca są zazwyczaj bardzo pojemne i przydają się w pokoju, kiedy nie ma w nim miejsca na szafę. Natomiast, kiedy wybór dotyczy komody dla niemowlaka, warto wybierać modele z przewijakiem i miejscem na kosmetyki i ubrania. Takie na pewno warto kupować. Natomiast jeśli komoda dziecięca ma być wyłącznie na ubrania to polecamy modele dużo większe – oto propozycje o różnorodnym stylu, szerokości i wysokości. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.