Pojemniki na zabawki - uporządkuj przestrzeń w pokoju dziecka

Kluczową kwestią podczas urządzania pokoju dla dziecka jest funkcjonalność. Kosz na zabawki to obowiązkowy element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Niejeden rodzic wie, jaki bałagan mogą stworzyć porozrzucane zabawki. Każda powinna mieć swoje miejsce, a jednocześnie być łatwo dostępna dla malucha. Wybraliśmy najładniejsze pojemniki na zabawki, materiałowe, z pokrywką, a także pojemniki na zabawki do łazienki.

Pojemnik na zabawki – czy potrzebny?

Pojemnik na zabawki to must have w każdym pokoju dziecięcym. Kosz na zabawki pozwala okiełznać kolorowy bałagan dziecięcych zabawek, utrzymuje wszystkie przedmioty w ryzach, a dodatkowo uczy pociechy porządku. Od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom, że po skończonej zabawie, zabawki powinny być pozbierane w jedno miejsce.

Pokój dziecka, który urządzony jest rzeczywiście dla malucha, a nie po to, by podobał się rodzicom, powinien wyglądać jak prawdziwa sala zabaw. Maluchy uwielbiają maskotki, klocki, gry planszowe, zabawki interaktywne, puzzle, lalki, samochody i mają je całe mnóstwo. W pokoju dziecka obecnie można bardzo często spotkać namiot tipi, basen z piłkami i mnóstwo innych przedmiotów. Im bardziej chcemy te wszystkie przedmioty uporządkować, tym wydaje się to trudniejsze i niewykonalne. Tor przeszkód na dywanie jest dla dorosłych nie do pokonania i zdecydowanie utrudnia normalne funkcjonowanie. Warto ten bałagan okiełznać! Do tego zadania przyda się pojemnik na zabawki, praktyczny, pojemny, a dodatkowo o ładnym, kolorowym wzorze, dzięki czemu stanie się dodatkową ozdobą dziecięcej przestrzeni.

Pojemnik na zabawki - gdzie kupić?

Porządek to podstawa po skończonej zabawie, dlatego warto wyposażyć pokój dziecka w porządne pojemniki na zabawki. Pojemniki bez problemu kupimy w każdym sklepie dziecięcym. Wybór koszy na zabawek jest ogromny: materiałowe, z szufladami, z pokrywką, pojemniki na zabawki na kółkach, personalizowane pojemniki na zabawki z imieniem, a także pojemniki na zabawki do regału.

Pojemniki na zabawki kupimy także w sklepach typu Kik, Pepco oraz hipermarketach. Cena kosza na zabawki zależy od materiału wykonania, wielkości i typu. Ich ceny wahają się w przedziale od 20 do 150 złotych.

Pojemniki na zabawki materiałowe

Każdy miękki kosz na zabawki to gwarancja bezpieczeństwa dla dziecka, dzięki temu, że brak mu twardych, ostrych czy wystających krawędzi. My szczególnie polecamy pojemniki na zabawki materiałowe. Dlaczego? Są najbardziej atrakcyjne wizualnie, znajdziemy modele w geometryczne wzory czy z wizerunkami postaci z bajek. Dodatkowo kosz z materiału jest bardzo trwały i można uprać go w pralce. Wiele modeli jest wykonana z materiału dwustronnego, dzięki czemu możemy szybko zmienić jego wygląd.

Sztywniejsze modele świetnie sprawdzą się do przechowywania klocków czy zabawek interaktywnych, z kolei mniejsze pojemniki materiałowe będą idealna na drobnostki. Warto dodać, że pojemniki kosze na zabawki wykonane są z takich materiałów, które gwarantują, że nawet pusty pojemnik prezentuje się dobrze i nie składa.

Pojemniki na zabawki na kółkach

Pojemnik na zabawki do salonu i do ogrodu również się przyda. Warto pamiętać, że dzieci uwielbiają się bawić tam, gdzie są dorośli, chcąc mieć towarzystwo. Świetnie sprawdzą się pojemniki na zabawki z kółkami - najczęściej są one drewniane, ze sklejki lub plastikowe modele na kółkach. Taki pojemnik pozwala dziecku przesuwać zabawki z miejsca na miejsce. Wybierając kosz na kółkach dobrze jest zwrócić uwagę, by nie rysowały one podłogi, najlepiej sprawdzą się modele z kółkami z kauczuku.

Pojemniki na zabawki do wanny

Dzieci, które uwielbiają się kąpać z pewnością mają specjalny zestaw zabawek przeznaczony do zabawy w wannie. Przyda się pojemnik na zabawki kąpielowe, które po zakończonej zabawie pozwoli zebrać je i przechowywać wszystkie w jednym miejscu. Maluchy uwielbiają wyławianie zabawek z wanienki, przelewanie wody, tworzenie piany i pluskanie. Pojemniki na zabawki do wanny powinny mieć specjalne otwory, które pozwolą zabawkom wyschnąć. Dobrym wyborem będą pojemniki na przyssawce, które można przyczepić do ściany wanny.

Pojemniki na zabawki do regału

W dziecięcym pokoju sprawdzi się regał z odkrytymi półkami. Na niektórych możemy poustawiać luzem maskotki czy poukładać pudełka z grami. Z kolei w pozostałe sprawdzą się pojemniki na zabawki 30x30cm - wybór tego typu pojemników na zabawki do regału jest szeroki - najlepiej sprawdzą się materiałowe, ze specjalną rączką, ułatwiającą dzieciom wysunięcie pudełka. Pojemniki na zabawki do regału zdecydowanie pomogą uporządkować zabawkową przestrzeń, ale też ukryć na jakiś czas niektóre zabawki, by później cieszyły malucha, jakby były nowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.