Lusterka kosmetyczne do makijażu: jakie jest najlepsze? Te modele są stylowe i mają świetną cenę

WiB
20.05.2021 16:37
Lusterka kosmetyczne to must have w domowym studiu wizażu. Tylko jakie wybrać, by dobrze spełniło swoją rolę? Mamy stylowe propozycje podświetlane, wiszące, stołowe, które można teraz kupić ze sporym rabatem - nawet 69%.

Lusterko kosmetyczne z podświetleniem.Lusterko kosmetyczne z podświetleniem. Fot. Shutterstock

Lusterka kosmetyczne przydają się nie tylko kobietom, ale także wielu mężczyznom. To produkty, które pomagają przede wszystkim w wykonaniu makijażu, ale również w goleniu brody. Zwiększają na pewno komfort codziennych czynności pielęgnacyjnych. Dlatego warto je mieć. Tylko które lusterko kosmetyczne będzie najlepsze spośród wielu przeróżnych modeli dostępnych w sprzedaży? Oto kilka wskazówek, a także 18 ciekawych produktów, które teraz mają świetne ceny. Trwa wyprzedaż. 

Lusterka kosmetyczne do makijażu są przeróżne. Ze względu na możliwości montażu wyróżnia się kilka rodzajów

Lusterko kosmetyczne stojące.Lusterko kosmetyczne stojące. Fot. Shutterstock

Lusterko kosmetyczne stojące jest najpopularniejsze. Można je kupić w każdej drogerii. Lusterka kosmetyczne stojące różnią się między sobą wielkością, stylem podstawy, kolorem, możliwością powiększania i podświetlenia czy też  "wyginania" w różne strony, by jak najlepiej je wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Lusterko kosmetyczne stojące może też pełnić funkcję ozdobną, wcale nie musi być okrągłe. Jest sporo modeli prostokątnych i kwadratowych na składanej nóżce. Lusterko kosmetyczne stojące zazwyczaj nie kosztuje dużo, około kilkudziesięciu złotych. 

Lusterko do makijażu ścienne można powiesić w różnych miejscach - w łazience, nad toaletką, komodą czy stołem. Zazwyczaj uzupełnia duże lustro. Dzięki takiemu rozwiązaniu można lepiej obejrzeć swoją twarz. Natomiast wiszące lusterka kosmetyczne z dodatkowymi możliwości - podświetlenia lub powiększenia jeszcze lepiej nadają się do makijażu. 

Lusterko kosmetyczne z wysięgnikiem to najlepsza opcja do malowania w łazience. Zawieszone obok dużego lustra ułatwia wykonanie makijażu. Takie lusterko kosmetyczne jest świetne na przykład do malowania kresek.  

Toaletka z lustrem to mebel, który przydaje się w domu. Marzy o niej wiele kobiet. To wygodne miejsce do wykonywania makijażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Toaletkę można kupić w różnych stylach, zarówno w ponadczasowej formie, jak też nowoczesnej. Zamontowane w niej lustro kosmetyczne zazwyczaj jest sporych rozmiarów i może mieć różne kształty - owalne, okrągłe, jak też prostokątne. Wiele z nich wyposażonych jest też w funkcję dodatkowego podświetlenia LED. 

Lusterko kosmetyczne wiszące i stojące: czym różni się od klasycznego lustra? 

Lustro kosmetyczne z żarówkami.Lustro kosmetyczne z żarówkami. Fot. Shutterstock

Lusterko kosmetyczne jest najczęściej o wiele mniejsze niż standardowe lustra łazienkowe. Często ma również dodatkowe opcje powiększania, podświetlenia LED czy wysięgu, które bardzo pomagają w wykonaniu makijażu. Lusterka kosmetyczne warto montować w łazience na wysokości dostosowanej do wzrostu użytkującego. 

Lusterko kosmetyczne z podświetleniem jest świetne

Dzięki takim modelem nie da się przeoczyć żadnej niedoskonałości, co podczas wykonywania makijażu jest bardzo istotne. Lusterko kosmetyczne z podświetleniem zazwyczaj aż trzykrotnie powiększa twarz. Ze względu na rodzaj podświetlenia można wyróżnić lusterka powiększające LED, zwykłe LED, a także z żarówkami. 

Lusterko powiększające LED ma, podobnie jak model z żarówkami, oświetlenie zamontowane światło wokół tarczy. Dzięki temu bardzo dobrze oświetla całą twarz, a nie tylko wybrane partie. To pozwala na wykonanie dokładnego makijażu. Jeśli masz lusterko kosmetyczne bez podświetlania, łatwo  możesz to uzupełnić. Wystarczy kupić girlandę świetlną z odpowiednimi żarówkami i zawiesić ją wokół lustra. Istotna jest neutralna barwa światła, która najlepiej imituje dzienne (od 4000 do 5500 K). Zbyt ciepła lub zimna barwa nie odwzoruje rzeczywistych kolorów kosmetyków. 

Jakie lusterko kosmetyczne wybrać? 

Lusterko kosmetyczne należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Jeśli w domu jest konsola lub komoda, które można przerobić na toaletkę, warto to zrobić. Najlepiej dobrać do nich lusterko kosmetyczne wiszące z podświetleniem, powiększeniem i wysięgiem. Takie sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli lubisz malować się w różnych miejscach, najlepszy będzie model stołowy. Takie lusterko kosmetyczne sprawdzi się również w podróży. 

Więcej o: