Głośnik bluetooth - czy warto go mieć? To idealny model na wakacje

Karolina Kielak
21.05.2021 13:07
W dobie smartfonów i tabletów nie wyobrażamy sobie dnia bez Internetu czy muzyki. Ogromną popularnością cieszą się głośniki bluetooth, które wraz z wymienionymi urządzeniami tworzą idealny zestaw. Jak działa głośnik bluetooth, jaki najlepiej wybrać i gdzie go kupić? Podpowiadamy!

Jak działa glośnik bluetooth?

Przenośne głośniki to jedne z najchętniej kupowanych minisprzętów, szczególnie wiosną i latem, gdy coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Spotkania ze znajomymi przy grillu warto umilić muzyką. W sklepowych ofertach znajdziemy głośniki przenośne, które transmitują dźwięk za pomocą wi-fi lub bluetooth. Dziś pod lupę bierzemy głośniki bluetooth.

Głośnik bluetooth nie wymaga używania kabli. Wystarczy włączyć funkcję w telefonie oraz uruchomić głośnik, dzięki czemu urządzenia się ze sobą połączą. Ogromną zaletą jest to, że możemy korzystać z telefonu nawet wtedy, gdy w tle włączona jest muzyka.

Głośnik BluetoothGłośnik Bluetooth Fot. shutterstock

Jaki głośnik bluetooth do 150-200 zł? Poniżej nasze propozycje:

Jaki głośnik bluetooth wybrać?

Wybierając głośnik Bluetooth, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim - jakość dźwięku, która jest kluczowa. Głośniki przenośne mają ograniczoną moc, większość z nich nie przekracza 20 W. Warto pamiętać, że im większa moc urządzenia, tym głośniej będzie można słuchać muzyki. Moc na poziomie 6-10 watów jest wystarczająca, żeby zarówno w pomieszczeniu, jak i w terenie komfortowo słuchać muzyki.

Obudowa powinna być solidna, wykonana z materiałów wysokiej jakości. Głośnik bluetooth  z pewnością będzie często używany w terenie. Dobrym wyborem są więc modele wodoodporne, które śmiało można zabrać nad wodę.

Wybierając głośnik przenośny, zwróćmy uwagę na to, ile czasu będziemy mogli słuchać muzyki po naładowaniu. Im dłużej, tym lepiej, szczególnie, gdy jedziemy na piknik, a nie mamy w pobliżu gniazdka z prądem. Droższe urządzenia umożliwiają słuchanie muzyki bez użycia kabla nawet przez kilkanaście godzin.

Droższe modele głośników bluetooth o większej mocy oferują także lepszą jakość dźwięku. Nowoczesne modele głośników wyposażone są w dodatkowe funkcje, dzięki czemu możemy kupić na przykład głośnik bluetooth z radiem, wbudowaną pamięcią, funkcją nagrywania lub ekranem LCD, który pokaże, jaka piosenka jest aktualnie grana, pomoże też zmieniać ustawienia, gdy nie ma widocznych przycisków.

Głośnik BluetoothGłośnik Bluetooth Fot. shutterstock

Jaki głośnik bluetooth do 300 zł?

Ceny głośników bluetooth zależą od marki, wielkości głośnika, jego designu oraz funkcji dodatkowych.

Głośniki bluetooth bez problemu podłączysz do komputera, laptopa lub telewizora. Jak to zrobić? W zależności od modelu ustawienia mogą się różnić, dlatego najlepiej skorzystać z instrukcji, dołączonej do zakupionego sprzętu. Jak ustawić radio w głośniku bluetooth i jak zresetować głośnik bluetooth? Wszystkie te informacje również znajdziesz w instrukcji urządzenia.

Głośnik bluetooth - modele godne uwagi

Zastanawiasz się, jakie modele głośników bluetooth są godne uwagi? W rankingach nieustannie przewijają się te same modele. Użytkownicy najczęściej polecają głośnik bluetooth marki JBL, Sony czy Philips. Cieszą się one najlepszymi opiniami, a wybór poszczególnych modeli jest naprawdę ogromny, nie tylko ze względu na jakość dźwięku, wielkość, ale też design.

Głośnik BluetoothGłośnik Bluetooth Fot. shutterstock

Jaki głośnik bluetooth do 500 zł? Poniżej znajdziesz wybrane przez nas modele:

Więcej o: