Generator pary z technologią 6-tego zmysłu. W ten sprzęt do prasowania warto inwestować

Generator pary to urządzenie, dzięki któremu prasowanie ubrań staje się o wiele łatwiejsze, szybsze i efektywniejsze. Ten sprzęt poradzi sobie z każym zagnieceniem. Jak wybrać najlepszy generator pary? Te wskazówki pomogą podjąć decyzję. Niektóre modele mają teraz też niższe ceny.

Generator pary do prasowania ubrań.Generator pary do prasowania ubrań. Fot. Shutterstock

Dziś można prasować ubrania nie tylko tradycyjnym żelazkiem, które nie radzi sobie z sukienkami czy koszulami. Są o wiele lepsze sprzęty, jak na przykład generator pary nazywany również stacją parową. Dzięki niemu trudne do prasowania ubrania odzyskają swój sklepowy look. Co to jest generator pary, jak działa i który warto wybrać? Podpowiadamy.

Generator pary to świetne urządzenie do prasowania, dzięki któremu efektywniej, łatwiej i szybciej można wyprasować ubrania, bez zbędnych kantów. Z wyglądu jest podobny do żelazka, ale posiada dodatkową stację, do której wlewa się wodę. Ta pod wpływem odpowiedniej temperatury zamienia się w parę, która przyspiesza proces prasowania i wygładzania ubrań. Generator pary potrafi rozprasować nawet największe zagniecenia na ubraniach. 

Polecamy szczególnie generatory pary marki Philips. Mają bardzo dobre opinie, a niektóre modele są teraz przecenione. 

Generator pary.Generator pary. Fot. Philips

Żelazko czy generator pary?

My wybieramy generator pary! To urządzenie nieco większe od zwykłego żelazka, ale o wiele bardziej doskonałe w swoim działaniu. Generator pary ma dużo większy zbiornik na wodę, w którym wytwarzana jest para, dlatego pozwala na uprasowanie o wiele większej ilości ubrań, bez konieczności nalewania wody co chwilę. Choć działa podobnie do żelazka - poprzez wyrzut pary wodnej na tkaniny - zapewnia zupełnie zupełnie inne efekty prasowania. Generator pary jest o wiele bardziej zaawansowanym i wydajniejszym urządzeniem niż żelazko z funkcją parową czy parownica. Zapewnia też lepsze efekty prasowania, szybciej i skuteczniej wygładza tkaniny. Ponadto generator pary posiada stopkę, która jest bezpieczniejsza. Postawienie włączonej na spódnicy czy koszuli, nie grozi przypaleniem. Choć na pewno trzeba uważać. Taką funkcję posiadają modele wysokiej klasy. Generator pary potrafi też dostosować temperaturę do materiału, dzięki "technologii 6-zmysłu". Nic nie trzeba ustawiać w żelazku, ten sprzęt zrobi to za ciebie. I najważniejsze - generator pary szybko i dobrze rozprasuje nawet wiszące firanki, bez konieczności układania ich na desce. Podobnie jest z koszulami, sukienkami czy spódnicami. Generator pary to sprzęt do zadań specjalnych, który świetnie sobie radzi również podczas prasowania w pionie. To urządzenie, które warto mieć w domu, choć kosztuje dużo więcej niż parownica czy żelazko parowe. Efekty, jakie zapewnia generator pary są tego warte! Dotyczy przede wszystkim modeli o bardzo dobrych parametrach. Pamiętaj! Nie każdy generator pary poradzi sobie z ubraniami tak samo dobrze.

Plusy już znamy, ale czy generator pary ma wady? 

Jak każdy sprzęt AGD tak też generator pary nie jest doskonały. Prócz świetnej skuteczności prasowania w pionie i poziomie, co można zrobić też w dużo krótszym czasie w porównaniu do żelazka, jest trudniejszy w przechowywaniu, głośniejszy i dużo droższy. Ponadto do prasowania poziomego wymaga specjalnej deski do prasowania. Czy te wady generatora pary zniechęcają do jego zakupu? Nie wszystkich, bo świetne efekty prasowania, jakie zapewnia generator pary są tu najważniejsze. 

Jaki generator pary wybrać? 

Przed zakupem warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami generatora pary. Jakie z nich będą najlepsze i wpłyną na lepszą pracę tego sprzętu. Zobaczcie! 

Ciśnienie pary - im jest wyższe, tym lepszą, szybszą i wydajniejszą pracę generatora pary zapewnia. W obecnych modelach ten parametr wynosi od 4 do 8 barów.

Pojemność zbiornika na wodę - powinna wynosić min. 2 litry. To pozwoli na komfortowe prasowanie. 

Moc generatora pary - wpływa na jego skuteczność, dlatego nie powinna być mniejsza niż 2000 W.

Ekstra funkcje - automatyczne wyłączanie po dłuższej przerwie w prasowaniu czy dostosowywanie temperatury do rodzaju tkaniny, ekologiczny tryb pracy świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu generatora pary. 

Generator pary to urządzenie, które choć kosztuje niemało, przyda się szczególnie dużym rodzinom, które mają spore sterty ubrań do prasowania! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.