Termos na jedzenie - modele od Wink Bottle kuszą wyglądem

Termosy na jedzenie i napoje znają wszyscy, sprawdzą się, by zabrać lunch do pracy, w podróży lub na górskim szlaku. Najważniejszym kryterium jest ich szczelność, powinny być też odpowiedniej wielkości, praktyczne, ale i ładne. Termosy na jedzenie Wink kuszą pięknymi kolorami.

Obiadowe termosy - czy warto je mieć?

Chyba nie ma osoby, która choć raz w swoim życiu nie piłaby herbaty z termosu. To bardzo popularne naczynie zabierane na wycieczki i górskie wyprawy, sprawdzi się także podczas podróży autem, gdy chcemy mieć pod ręką gorący napój. Mniej popularne są termosy obiadowe, jednak to praktyczne naczynie również jest warte uwagi.

Termos na obiad to funkcjonalne i praktyczne naczynie, które umożliwi zabranie z domu ciepłego posiłku. Obiad w termosie sprawdzi się podczas dłuższej podróży pociągiem, samochodem czy na górskim szlaku. To naczynie to must have dla rodziców, którzy niezależnie od okoliczności chcą podać dziecku np. ciepłą zupę.

Jeśli twoje kubki smakowe są dość wybredne, z pewnością wolisz zabierać w drogę własnoręcznie przygotowany prowiant niż kupować gotowy. Nie można kupić w trasie pełnowartościowy obiad. Warto mieć w kuchni choć jeden termos obiadowy, który pozwoli w razie potrzeby wyjść z opresji. 

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez ciepłego posiłku, a wiesz, że nie będziesz miał go gdzie przygotować, kupić lub zjeść spokojnie, zainwestuj w termos obiadowy.

Termosy na jedzenie są w stanie przedłużyć świeżość przygotowanego wcześniej posiłku, szczelne zamknięcie zagwarantuje utrzymanie stałej temperatury i umożliwi zjedzenie ciepłego posiłku w dowolnej chwili. Termos na jedzenie świetnie sprawdzi się także do pracy.

Termosy obiadowe od Wink Bottle

Kompletując naczynia, które możemy zabierać ze sobą z domu, zwracamy szczególną uwagę na ich wygląd. Designem kuszą termosy obiadowe marki Wink Bottle, które są nie tylko praktyczne, ale i wyjątkowo ładne. Termosy na jedzenie Wink mają prostą formę, a wyróżniają je odważne kolory. Producent gwarantuje niezwykłą wytrzymałość i utrzymanie wysokiej temperatury posiłku do 12 godzin, niższej nawet do 24 godzin. Szczelność naczynia gwarantuje, że posiłek nie ulegnie zepsuciu. Termosy na jedzenie Wink Bottle mające pojemność 600 ml śmiało zmieszczą solidną porcję drugiego dania lub zupę dla dwóch osób. Naczynia Wink Bottle wykonane są ze stali nierdzewnej, nie chłoną zapachów ani smaków, nie wchodzą w interakcję z jedzeniem ani nie zawierają BPA (biosfenolu A).

Termosy na jedzenie, nazywane przez producenta FOOD JAR, dostępne są kolorze czarnym, niebiesko-miętowym, białym oraz ciemnozielonym.

Jaki termos na jedzenie - z jakiego materiału naczynia wybierać?

Wybór termosów na jedzenie jest ogromny. Niektóre sprawdzą się do przewożenia jedzenia, jednak nie wszystkie zachowują odpowiednią temperaturę dania i nie sprawdzą się, jeśli zależy nam na ciepłym posiłku w trasie czy na wycieczce. Warto wybrać model z odpowiednią izolacją od warunków zewnętrznych, z tak zwaną próżnią termiczną. Termosy obiadowe, najczęściej wykonywane ze stali, są lekkie i poręczne. Stal nierdzewna to zdecydowanie najlepszy materiał, jest nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne, trwały, ale też doskonale utrzymuje temperaturę. Wiele naczyń tego typu ma przykrywkę wykonaną z zewnętrznej strony z plastiku, co uatrakcyjnia wygląd termosu, jednak w środku zawsze jest tworzywo trzymające ciepło. Termos na jedzenie ze stali nierdzewnej jest dobrym zakupem, który posłuży na lata.

Termos obiadowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kluczową kwestią jest szczelność termosu. Naczynia na napoje mają korek automatyczny, bądź korek z gwintem. Drugie rozwiązanie gwarantuje większą niezawodność - taki termos jest łatwiejszy do utrzymania w czystości, bardziej szczelny i bezawaryjny. Z kolei korki automatyczne mogą odpowiadać za szybszą utratę ciepła, a z biegiem czasu przy częstym użytkowaniu mogą się zacinać i tracić szczelność.

Przed zakupem termosu warto zastanowić się nad pojemnością naczynia i wybrać tę najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. Najczęściej spotykane są termosy obiadowe o pojemnościach 300 ml, 400 ml, 500 ml oraz 750 ml. Dostępne są także większe lub mniejsze. Wybierając się na wycieczkę, warto wybrać większe naczynie, które pomieści większą porcję obiadu lub obiad dla dwóch, trzech osób. Do pracy w zupełności wystarczy mały pojemnik.

Istotny jest czas utrzymywania ciepła. Większość termosów obiadowych utrzymuje gorący posiłek przez około 6 godzin, następnie jedzenie w termosie będzie stygło, jednak nadal będzie ciepłe. Wszystko zależy też oczywiście od tego, jak długo przygotowaliśmy potrawę przed włożeniem jej do pojemnika i czy w czasie przechowywania pojemnik nie był często otwierany.

Termos a termos obiadowy - jakie są różnice?

Na sklepowych półkach i stronach internetowych znajdziemy różne termosy. Różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem. Najpopularniejsze są termosy na napoje: znajdziemy kubki termiczne, butelki termiczne, a także tradycyjne termosy. Termosy obiadowe różnią się od nich kształtem.

Termosy na jedzenie mają próżnię techniczną, czyli przestrzeń o bardzo niskim ciśnieniu. Próżnia zapobiega wychłodzeniu znajdujących się w naczyniu potraw, ale też przegrzewaniu, dzięki czemu mamy pewność, że nawet w upalny dzień potrawa nie ulegnie zepsuciu. Użytkownik termosu obiadowego powinien uważać, by naczynie nie upadło na ziemię - może to spowodować rozszczelnienie i utratę temperatury posiłku.

Aby zachować ciepło posiłku przez długi czas, warto termos obiadowy do tego przygotować. W jaki sposób? Przed włożeniem do niego jedzenia warto wlać do środka termosu wrzątek i zostawić go na kilka minut, co pozwoli na wygrzanie naczynia.

Poniżej znajdziesz praktyczne kubki i butelki termiczne o pięknym designie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA