Odkurzacz ręczny - najlepszy pomocnik w sprzątaniu zakamarków

Denerwuje Cię sierść zwierzaka i okruchy na kanapie? Szukasz sposobu, by dotrzeć do zakamarków za meblami, chcesz odkurzyć fotel? Wybierz odkurzacz ręczny! Pomoże posprzątać kanapę, sierść pupila, okruchy, ale też siedzenia w samochodzie. Jest poręczny i wygodny.

Odkurzacz ręczny - jaki jest i do czego się przyda?

Okruchy na stole, na kanapie, za kanapą, na dywanie, na kuchennym blacie, paprochy na podłodze w przedpokoju, w samochodzie. Wszyscy wiemy, jak bardzo uciążliwe jest porządkowanie zakamarków i trudno dostępnych powierzchni. Na szczęście w sklepach znajdziemy mnóstwo urządzeń, które ułatwią i usprawnią sprzątanie. Prócz dużego odkurzacza, warto mieć odkurzacz ręczny, a jeszcze lepiej kupić urządzenie 2w1. Odkurzacz ręczny jest urządzeniem, którego jeśli staniesz się szczęśliwym posiadaczem, z pewnością już z niego nie zrezygnujesz. Odkurzacz ręczny jest lekki i poręczny, dzięki czemu szybko i sprawnie posprzątasz wszystkie małe powierzchnie i zakamarki, do których duże urządzenie nie miałoby szansy dotrzeć. Urządzenie z powodzeniem posłuży, jako odkurzacz ręczny do dywanów, odkurzacz ręczny do kanapy, odkurzacz ręczny do kurzu, a także jako odkurzacz ręczny samochodowy.

W sklepach dostępne są odkurzacze ręczne przewodowe mają co najmniej 5-metrowy kabel zasilający lub  z wbudowanym akumulatorem. Zdecydowanie polecamy odkurzacz ręczny bezprzewodowy, który bez problemu zabierzemy ze sobą wszędzie i nie będziemy musieli martwić się o gniazdko z prądem. Jedynym minusem odkurzacza akumulatorowego jest bardzo długi czas ładowania.

Brud gromadzony jest w specjalnym zbiorniku na kurz o pojemności 0,3 l, który jednym przyciskiem można zdjąć i opróżnić. Odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca, można schować go do szafy.

Warto podkreślić, że niektóre odkurzacze ręczne mają możliwość pracy zarówno na sucho, jak i na mokro, dzięki czemu bez problemu posprzątamy rozlany w samochodzie sok czy zapierzemy plamę na siedzeniu.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. shutterstock

Odkurzacz ręczny do prania tapicerki

Na rynku dostępne są także odkurzacze ręczne do prania tapicerki. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko i łatwo odświeżyć obicie na kanapie, fotelu, dywan czy siedzenia w samochodzie. Jeśli choć raz prałeś ręcznie dywan, z pewnością wiesz, jak ciężkie, żmudne, czasochłonne i męczące jest to zajęcie. Odkurzacz ręczny piorący do tapicerki to świetna alternatywa dla tradycyjnego prania tapicerowanych mebli i dywanów i najłatwiejszy sposób na częste odświeżenie materiału.

Ręczny odkurzacz do prania tapicerki dzieli się na kilka modeli. Wyposażony jest w zbiornik oraz specjalne ssawki do różnych zabrudzeń. Jednym z modeli jest odkurzacz piorący wodny, który za pomocą wody i detergentu usuwa wszystkie, nawet silne zabrudzenia. Kolejną propozycją jest odkurzacz piorący parowy, w którym woda podgrzewa się i zamienia w parę. Pranie tym odkurzaczem świetnie dezynfekuje materiałowe powierzchnie i sprawia, że szybciej wysychają, jednak przy silnych zabrudzeniach nie będzie on efektywnym rozwiązaniem.

Odkurzacz ręczny do sierści zwierząt

Jeśli masz w domu psa lub kota, musisz zmierzyć się z problemem sierści, którą pupile pozostawiają na meblach, dywanach i podłodze. Naprawdę niewielka ilość ras posiada włos zamiast sierści, ci właściciele mogą odetchnąć z ulgą. Jeśli jednak Twój ukochany pupil nie należy do tych ras, warto zainwestować w odkurzacz do sierści zwierząt - zdecydowanie pomoże łatwo i szybko posprzątać dom z sierści.

Warto pamiętać, że im większa jest moc odkurzacza tym lepiej. Chcąc uporać się z sierścią przyczepioną do tapicerki niezbędny będzie odkurzacz o mocy minimum 700 W lub większej. Świetnie sprawdzi się odkurzacz ręczny, który pozwoli oczyścić z sierści nawet meble pikowanie i z wgłębieniami. Dobrym wyborem, jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, będzie model z filtrem HEPA, dzięki czemu wydmuchiwane przez sprzęt podczas odkurzania powietrze, będzie przefiltrowane i czyste. Zwierzaki zwykle nie lubią hałasu odkurzacza, dobrym wyborem będzie urządzenie, które generuje jak najniższy hałas.

Odkurzacz ręczny świetnie sprawdzi się do czyszczenia kanapyOdkurzacz ręczny świetnie sprawdzi się do czyszczenia kanapy Fot. shutterstock

Odkurzacz ręczny do książek

Mając dużą biblioteczkę w domu, z pewnością wiesz, że na grzbietach książek osadza się mnóstwo kurzu, który nie tylko nieestetycznie wygląda, jest trudny do wyczyszczenia, ale też silnie alergizuje. Kurzu z książek można pozbyć się specjalną, ręczną miotełką, jednak szybszym sposobem, który będzie bardziej higieniczny i nie poderwie cząsteczek kurzu w powietrze, będzie odkurzacz ręczny. Warto raz w tygodniu odkurzyć książki. Specjalna wąska przyssawka pomoże usunąć kurz z grzbietów.

Polecane modele odkurzaczy ręcznych

Wielu producentów oferuje odkurzacze ręczne do kanapy, do kurzu oraz do samochodu. Wśród najczęściej polecanych modeli, w rankingach pojawiają się modele marki Philips, Bosch, Dyson, Xiaomi, a także lidlowe urządzenie marki Silvercrest.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy Fot. shutterstock

Jeśli chcesz mieć idealnie odkurzoną podłogę, a sam w czasie sprzątania odpoczywać, polecamy roboty odkurzające. Poniżej znajdziesz przykładowe modele znanych marek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.