Czajnik elektryczny, na gaz i indukcję. Który warto wybrać? Oto hity

Czajnik elektryczny, na indukcję czy na gaz? Mamy różnorodne modele, praktyczne, solidnie i pięknie wykonane. Ozdobią każdą kuchnię.

Czajnik może być elektryczny, na gaz czy też płytę indukcyjną. Są różnorodne modele ceramiczne, szklane, ze stali szlachetnej. Niektóre mają regulację temperatury, termometr czy filtr wody. Który wariant warto wybrać? Nie tylko styl czajnika czy kolor jest istotny. Warto wziąć pod uwagę inne cechy. 

Czajnik elektryczny - świetne rozwiązanie dla zabieganych

Czajnik elektryczny jest świetnym rozwiązaniem do kuchni, ponieważ pozwala na szybkie zagotowanie wody i wyłącza się automatycznie. Warto zwrócić uwagę na jego moc - im będzie wyższa, tym czajnik szybciej będzie pracował. Polecamy modele o mocy min. 2500 W - takie pozwalają naprawdę szybko zagotować wodę. Czajnik elektryczny może mieć grzałkę płytową lub spiralną. To również wpływa na czas gotowania wody. Czajnik elektryczny z grzałką płytową zazwyczaj ma dużo większą moc, ale pobiera więcej prądu. Model z grzałką spiralną jest mniej nowoczesny i praktyczny. Szybko osadza się na niej kamień, który z czasem bardzo trudno usunąć. Czajnik z grzałką spiralną wolniej gotuje wodę. 

Czajniki elektryczne zachwycają wzorami, kolorami i możliwościami. Niektóre modele umożliwiają regulację temperatury gotowanej wody. Czajniki elektryczne mogą mieć wskaźnik poziomu wody, filtr, który oczyszcza wodę, niektóre modele są możliwość podświetlane. 

Czajnik elektryczny ma też swoje minusy. W porównaniu do modelu na kuchenkę gazową jest droższym rozwiązaniem. 

Czajnik elektryczny w stylu retro prezentuje się świetnie

Styl czajnika elektrycznego czy materiał jego obudowy są też bardzo istotne. Potrafią podkręcić charakter kuchni i często stanowią jej piękną dekorację. Świetnie prezentują się na przykład modele retro i vintage. Zobacz! 

Czajnik w stylu retro.Czajnik w stylu retro. Fot. Russell Hobbs

Są też czajniki elektryczne, które mają nieco bardziej nowoczesną formę. Wykonane są z różnych, bardzo dobrych materiałów. Modele ze stali szlachetnej, odporne na korozję, zachwycają kolorami i wzorami. Tańsze modele wykonane są z tworzyw sztucznych. 

Czajnik z gwizdkiem na gaz

Czajnik z gwizdkiem wielu kojarzy się z dzieciństwem. Niektórzy pozostają wierni takiemu modelowi ze względu na oszczędność. Ponadto czajnik z gwizdkiem na gaz jest bardzo odporny na uszkodzenia, zwłaszcza modele ze stali nierdzewnej. Za to ciekawy design i dobre ceny mają czajniki ceramiczne na gaz, które można kupić już za 100 zł. 

Czajnik na indukcję

Przed zakupem czajnika warto upewnić się, do jakiej płyty grzewczej jest przystosowany. W innym razie może nie działać prawidłowo. Przedstawiamy modele, które nadają się nie tylko na płytę indukcyjną, ale także kuchnię gazową i ceramiczną. Wolisz klasyczną szarość czy może zielony lub czerwony czajnik? 

Czajnik elektryczny czarny.Czajnik elektryczny czarny. Fot. Shutterstock

Czajnik z jakiego materiału warto wybrać? 

Polecamy szczególnie czajniki ze stali szlachetnej oraz ceramiczne. Świetnie wyglądają i sprawdzają się w kuchni. Nowoczesne czajniki wykonane z tych materiałów łatwo utrzymać w czystości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.