Jacuzzi - zalety

Czym jest jacuzzi, jak usytuować jacuzzi w ogrodzie, a także jakie są zalety kąpieli w jacuzzi - o tym przeczytasz w poniższym artykule.

Ogród jest miejscem, do którego coraz częściej uciekamy od zgiełku miasta, natłoku spraw i obowiązków, szukając w nim wytchnienia i odpoczynku po ciężkim dniu. Relaks w ogródku stał się jedną z najbardziej lubianych form spędzania wolnego czasu. Dlatego coraz chętniej wyposażamy jego przestrzeń w baseny ogrodowe z hydromasażem oraz jacuzzi ogrodowe. Nic tak nie łagodzi napięcia mięśni, nie odpręża i relaksuje jak kąpiel w jacuzzi. Cudowny bąbelkowy masaż to klucz do udanego chilloutu.

Jacuzzi ogrodowe co to takiego?

Wanny spa lub inaczej baseny jacuzzi zostały wynalezione około 60 lata temu przez włoskich braci o nazwisku - Jacuzzi. Jak mówi stare powiedzenie - potrzeba jest matką wynalazku - tak było właśnie w tym przypadku. Pierwsza wanna skonstruowana została dla syna młodszego z braci Jacuzzi, który od dziecka cierpiał na reumatoidalne zapalenie stawów. Kąpiele masażowe w znaczący sposób poprawiały samopoczucie dziecka i bardzo szybko zyskały popularność i szerokie zastosowanie lecznicze i rehabilitacyjne.

Jacuzzi zastosowanie - zalety- korzyści

Dziś wanny spa - jacuzzi służą nie tylko do leczenia i rehabilitacji wielu chorób, ale również łagodzenia stresu i napięcia nerwowego oraz usuwania zmęczenia. Podczas korzystania z jacuzzi bąbelkowy masaż poprawia krążenie, zmniejsza poziom stresu i pomaga łagodzić ból. Wszystko to sprawiła, że baseny, które dotychczas kojarzyły się raczej z sanatoriami i kompleksami leczniczymi zagościł również w wielu domach i ogrodach. Niesamowite tempo życia i stres jaki mu towarzyszy sprawia, że coraz chętniej korzystamy z hydromasażu w jacuzzi. Regulowana temperatura wody w wannie pozwala na stosowanie bąbelkowej terapii nawet w środku zimy. Jest niezastąpiona dla zdrowia, układu krążenia i właściwie całego organizmu. Warto dodać, że regularne kąpiele w wannie nie tylko zmniejszają bóle, rozluźniają mięśnie, ale również doskonale radzą sobie z cellulitem!

Hydromasaż ma naprawdę wiele właściwości, przekona się o tym ten, kto zainwestuje w wannę i zanurzy się w bąbelkowej wodzie.

Hydromasaż pomaga w łagodzeniu bólu, usuwaniu toksyn, odprężają ciało , zapewniają zdrowieHydromasaż pomaga w łagodzeniu bólu, usuwaniu toksyn, odprężają ciało , zapewniają zdrowie Fot. shutterstock

Jak działa jacuzzi?

Zasada działania wanny jest dość prosta. Po napełnieniu zbiornika - woda zaczyna krążyć w specjalnym systemie zamkniętym. Wysysana z niecki trafia do systemu rur w których zostaje mocno napowietrzona. Przez dysze, strumień napowietrzonej wody pod ciśnieniem trafia znów do zbiornika. Siła z jaką dysze "wyrzucają" wodę jest tak duża, że działa jak dobry masaż.

Jakość masażu w jacuzzi zależy od liczby dysz oraz ich lokalizacji. W małych zbiornikach jest ich znacznie mniej i z reguły działają nieco słabiej. W większych komfort masażu bywa zdecydowanie większy.

Dziś baseny z hydromasażem nie są już odległym marzeniem. Coraz częściej goszczą w naszych domach, ogrodach i na działkach, zapewniając nam przyjemny odpoczynek. Każdego dnia kolejni miłośnicy zabiegów wodnych decyduje się na zakup jacuzzi. Coraz częściej zastępują baseny stelażowe i baseny rozporowe. Bogata oferta daje w tym zakresie spore możliwości. Przyjrzyjmy się więc różnym modelom jacuzzi, żeby wśród wielu urządzeń znaleźć to, które w najlepszy sposób umili kąpiel.

Przyjemna temperatura wody podczas kąpieli odpręża ciało poprawia krążenia krwiPrzyjemna temperatura wody podczas kąpieli odpręża ciało poprawia krążenia krwi Fot. shutterstock

Jakie wymiary powinna mieć wygodna wanna spa?

Rosnąca popularność basenów z hydromasażem sprawia, że producenci chętnie wypuszczają na rynek nowe modele. Wybór jacuzzi jest naprawdę ogromny. Nie stanowi dziś żadnego problemu ani lokalizacja, ani ograniczona przestrzeń. Rozmiary tego typu basenów są bardzo różne.

Długość, szerokość i wysokość urządzenia to podstawowe parametry na które należy zwrócić uwagę wybierając system do własnego ogrodu. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych modeli wanien o różnych wymiarach.

Bąbelki regulują ciśnienie krwi, organizm działa lepiejBąbelki regulują ciśnienie krwi, organizm działa lepiej Fot. shutterstock

Jacuzzi ogrodowe to doskonały sposób na odpoczynek o każdej porze roku. Możliwość podgrzewania wody, regulacja masażu sprawiają, że tego typu urządzenia wykorzystywane są przez cały rok. Są nieocenionym dobrodziejstwem dla ciała, łagodzą bóle, stabilizują układ krążenia. Gwarantują nie tylko odpoczynek, zdrowotne właściwości, ale również doskonałą zabawę w gronie rodzinny i przyjaciół.

Warto pamiętać, że jeśli jacuzzi używane jest przez cały rok, należy regularnie stosować gotowe zestawy startowe chemii basenowej, m.in. przeciw glonom i nadmiernemu pienieniu się wody. Woda powinna być zmieniana minimum 2 razy w roku, zawsze po zimie i w końcu lata, przy tej okazji warto wyczyścić i zdezynfekować dysze, zbiornik i poszczególne jego elementy. Dbałość o sprzęt pozwoli nam przez dłuższy okres cieszyć się relaksującą kąpielą w naszym ogrodowym basenie z hydromasażem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.