Kosz na śmieci nie musi być nudny - te modele są naprawdę warte uwagi, praktyczne i ładne

Karolina Kielak
08.06.2021 15:10
Kosz na śmieci jest niezbędny w każdym domu, każdy z nas ma niejeden model. Kosz na śmieci do kuchni, kosz na śmieci do łazienki, kosz na śmieci do pokoju - przede wszystkim musi być praktyczny i pojemny i choć nie jest dekoracją, warto by wyglądał estetycznie. Mamy modele, które są naprawdę ładne!

Kosz na śmieci - istotna jest pojemność i gabaryt

Praktyczny kosz na śmieci musi mieć odpowiednią pojemność. Jego wielkość powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb domowników. Kosz na śmieci 240l to największy standardowy kosz. Optymalnym wyborem będzie kosz na śmieci 120l.Jeśli szukasz mniejszego modelu, sprawdzi się ten o pojemności 60l. Wielkość i liczbę koszy na śmieci, jakie będziemy mieć w domu zależy od ilości produkowanych śmieci, sposobu segregacji, a także tego, jak często je wyrzucamy.

Mniejsze kosze na śmieci są zdecydowanie bardziej higieniczne. Im większy kosz, tym większe ryzyko nieprzyjemnego zapachu w krótkim czasie. Dużą popularnością cieszą się pojemniki, które umożliwią segregację śmieci.

Jaki model kosza na śmieci wybrać?

Kosz na śmieci do łazienki najlepiej wybrać wykonany ze stali, aluminium lub żeliwa - to modele odporne na czynniki mechaniczne. W koszu obowiązkowo należy umieścić worek, by odpady nie miały styczności z powierzchnią pojemnika, ponieważ niektóre metale źle reagują w kontakcie z kwasami i zasadami. W łazience najlepiej sprawdzi się kosz o pojemności 3-5 litrów. Dobrym wyborem będzie model z nóżką -pedałem, który bezdotykowo pozwoli otworzyć wieko kosza. Kosz na śmieci do łazienki powinien mieć w środku pojemnik, który zagwarantuje dłuższą żywotność i ładny wygląd zewnętrznej części pojemnika. W łazience sprawdzi się kosz z gumowymi nóżkami, który nie będzie przesuwał się po podłodze, ani przewracał podczas otwierania.

Kosz na śmieci do kuchni powinien mieć pojemność uzależnioną od potrzeb domowników. Pod zlewem, w małych kuchniach sprawdzą się kosze 5 litrowe, w większych kuchniach 10-15, to modele najczęściej wybierane, mieszczą się w kuchennej szafce i pomieszczą większe opakowania i śmieci. W dużych kuchniach lub przy większej ilości domowników najbardziej optymalnym rozwiązaniem może okazać się kosz 15-30 litrowy.

Kosz na śmieci do pokoju lub biurowy najlepiej sprawdzi się nieduży. Najczęściej wybierane są modele odkryte, bez przykrywki, wyglądające bardziej jak pojemniki, które służą głownie do wyrzucania makulatury.

Kosz na śmieci Wesco

Trudno nazwać kosz na śmieci elementem dekoracji, jednak wybór odpowiedniego modelu, estetycznie wykonanego sprawi, że nie będzie on przedmiotem, który najchętniej byśmy ukryli. W sklepach znajdziemy mnóstwo koszy na śmieci, które są po prostu ładne. Uwagę zwracają szczególnie modele marki Wesco - dostępne w wielu pięknych kolorach, zarówno stonowanych, jak i bardziej intensywnych, dzięki czemu z łatwością możemy dopasować kosz na śmieci do wystroju pomieszczenia. Kolorowe modele koszy świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje. Wiele modeli oferowanych przez markę nawiązuje stylistyką do amerykańskiego wzornictwa i lat 50, 60, 70-tych, dzięki czemu kosz na śmieci stanie się ciekawym elementem w każdym wnętrzu. Wybór modeli sprawi, że bez problemu dopasujemy kosz na śmieci do kuchni, kosz na śmieci do łazienki, do pokoju czy do biura.

Wybierając kosz na śmieci warto zwrócić uwagę na podstawkę, która zapewni stabilność i ochroni podłogę przed zarysowaniem. Góra kosza na śmieci powinna być idealnie dopasowana i przylegająca, dzięki czemu brzydki zapach nie wydostanie się na zewnątrz.

Piękny kolor i ładny design sprawią, że nie będziesz się zastanawiać jak zabudować kosz na śmieci, jak ukryć czy jak zasłonić kosze na śmieci.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • bmarten

    Oceniono 2 razy 0

    Autorko-nieuku, wróć do szkoły i naucz się polskiego. Pojedź też na ul. Świętojerską 5/7 i zapisz sobie nazwę instytutu, który tam się mieści od 60 lat. Potem przepisz tę nazwę 100 razy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX