Album na zdjęcia - dlaczego warto go mieć? Mamy naprawdę piękne modele

Kiedyś albumy były w każdym domu. Robiąc zdjęcia analogowym aparatem z fimem w rolce, trzeba było go mądrze wykorzystać, aby wszystkie fotografie trafiały do albumu na zdjęcia. Wspomnienia utrwalone na papierze fotograficznym mają zdecydowanie większą moc niż te cyfrowe, są bardziej żywe, namacalne i wyjątkowe.

Album na zdjęcia - dlaczego warto?

Wywołane zdjęcia to wspomnienia w najbardziej wartościowej formie. "Żywe fotografie" na papierze są namacalne i pozwalają budować historie. Albumy fotograficzne pozwolą zgromadzić wszystkie zdjęcia w jednym miejscu, bez ryzyka, że ładna fotografia zaginie w pamięci aparatu czy na dysku komputera, wśród zdjęć nieostrych i źle skadrowanych. Album do zdjęć to najlepszy sposób, by posegregować fotografie z rodzinnych uroczystości i wakacyjnych wyjazdów.

Nie wszyscy przywiązują uwagę do pamiątek. Albumy są jak książki, a cyfrowe fotografie jak e-booki - zapewniają łatwy i szybki dostęp do zgromadzonych materiałów. Wywołane i przeniesione na papier zdjęcie budzi zupełnie inne odczucia. Być może na bieżąco rzadko będziemy zaglądać do albumów, jednak po wielu latach miło będzie usiąść w rodzinnym gronie i obejrzeć zgromadzone fotografie, przywołując wspaniałe wspomnienia.

Album na zdjęciaAlbum na zdjęcia Fot. shutterstock

Albumy fotograficzne - zalety

Zdjęcia na papierze przede wszystkim można dotknąć - tego nie zapewni nam fotografia cyfrowa. Wywołane zdjęcia możemy przekładać, oglądać, trzymać, a na odwrocie dodawać notatki, daty czy nazwy miejsc, w których została wykonana fotografia.

Albumy do zdjęć zapewniają łatwy dostęp do fotografii. Nie ma potrzeby przeszukiwania dysku komputera czy pamięci telefonu. Zdjęć z albumu nie utracimy, gdy wymieniamy urządzenie i zapomnimy zgrać dane, a także gdy sprzęt ulegnie awarii, zniszczeniu czy kradzieży.

Historie pisane za pomocą zdjęć są bardzo cenną pamiątką. Szczególnie dla dzieci warto założyć album, w którym rodzice będą dokumentować najważniejsze wydarzenia z życia oraz to, jak maluch się zmieniał i dorastał. Albumy dają także poczucie przynależności i stabilności - dziecko poznaje swoją historię od początku, od samych narodzin. Może zrozumieć skąd pochodzi, poznać poszczególnych członków rodziny, na przykład dziadków czy pradziadków.

Albumy na zdjęcia to także świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną podczas wspólnego przeglądania fotografii.

Albumy na zdjęcia - najpopularniejsze modele

Albumy do zdjęć dostępne są w kilku rozmiarach i z różnią liczbą stron. Duży album na zdjęcia pomieści 100, 200, a nawet 300 fotografii. Mały album na zdjęcia ma najczęściej na od 20 do 100 stron. Najpopularniejszy format wywoływanych zdjęć to 10x15 cm lub 15x21 cm. Tanie albumy na zdjęcia kupimy już od 20 złotych. Im większy format albumu i liczba stron, a także lepszy materiał wykonania, tym album będzie droższy.

Popularnością cieszy się album na zdjęcia z opisem. W kopercie na końcu albumu umieszczone są karteczki, na których możemy zapisywać dowolne informacje: nazwy miejsc, daty, imiona osób, a także cytaty. Każda fotografia w albumie umieszczona jest w specjalnej foliowej kieszonce, a między zdjęciami umieszczane są karteczki z opisem. 

Szukasz oryginalnego albumu do zdjęć? Pięknie prezentują się modele drewniane. Na okładce albumu możemy umieścić dowolne grawerowanie, dzięki czemu jasno określimy, jakiego typu zdjęcia się w nim znajdują. Album z okładką z drewna ma około 40 stron oraz pergaminowe przekładki, dzięki czemu prezentuje się naprawdę pięknie i przypomina dawne albumy.

Album drewnianyAlbum drewniany Fot. empikfoto

Albumy korkowe również zasługują na uwagę i cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Okładka albumu wykonana jest z ekologicznego korka, a całość połączona jest spiralą, dzięki czemu oglądanie jest bardzo wygodne. Mamy możliwość zamówienia dowolnej dedykacji na okładce, która zostanie wygrawerowana laserowo. Karty na fotografie są ekologiczne, a album dostępny w dwóch wielkościach: 15x15 cm oraz 20x20 - to idealny album do zdjęć 10x15.

Alternatywą dla albumów są fotoksiążki, które świetnie sprawdzają się w jako prezent. Służą do udokumentowania szczególnych okazji, takich jak ślub, wakacje, I Komunia Święta. Można w nich gromadzić zdjęcia dziecka z dzieciństwa czy z okresu ciąży.

Album korkowyAlbum korkowy Fot. empikfoto

Więcej o: