Nowoczesna lampa z wiatrakiem - modna czy nie?

Lampa sufitowa z wiatrakiem - brzmi dziwnie? Kojarzy Ci się z biurem i pracą? To zupełnie inny model. Nowoczesna lampa z wiatrakiem sprawdzi się w każdym domu, będzie praktyczna i dekoracyjna. Sprawdziliśmy, jakie zalety ma lampa z wiatrakiem i w jakich pomieszczeniach się sprawdzi.

Lampa sufitowa z wiatrakiem

Na pewno niejednokrotnie widziałeś wentylator sufitowy - mnóstwo jest ich w galeriach handlowych, większych sklepach oraz biurowcach. Nie kuszą wyglądem, wręcz przeciwnie - spełniają swoją funkcję - chłodzą, jednak ich design nie zachwyca. Alternatywą dla wentylatora sufitowego jest lampa sufitowa z wiatrakiem, która wygląda o niebo lepiej. Nowoczesny wygląd i połączenie funkcji praktycznej z dekoracyjną sprawiły, że lampa z wiatrakiem znalazła swoich zwolenników.

Lampa sufitowa z wiatrakiemLampa sufitowa z wiatrakiem Fot. shutterstock

Lampa z wiatrakiem - podłączenie

Schemat podłączenia lampy z wiatrakiem jest prosty. Większość model ma 3 przewody, które bez dodatkowego kucia sufitu, rozciągania dodatkowych kabli, po prostu łączymy do tych przeznaczonych do zamontowania lampy sufitowej.

Na rynku znajdziemy także lampę z wiatrakiem na pilota. Kable zasilające podłączone są do modułu sterowania, dzięki czemu sterownik umożliwia włączanie i wyłączanie zarówno samej lampy, jak i jej wentylatora za pomocą pilota.

Lampa pokojowa z wiatrakiem - zalety

Nowoczesna lampa z wiatrakiem ma swoich zwolenników i przeciwników. Aby wyrobić własne zdanie, warto poznać jej zalety. Lampa sufitowa z wiatrakiem z powodzeniem może zastąpić klimatyzację w pokoju i jest zdecydowanie tańszą opcją niż zakup urządzenia chłodzącego. Lampa z wiatrakiem sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Dlaczego? Latem podmuch wiatru ze skrzydeł lampy przyjemnie orzeźwi, a zimą ciepłe powietrze skieruje w dół - pamiętajmy, że ciepłe powietrze zawsze kieruje się w górę, w momencie, gdy uruchomimy wiatrak w lampie i pozwolimy wymieszać mu powietrze w pomieszczeniu, zminimalizujemy koszty związane z ogrzewaniem.

Lampa z wiatrakiem może być stylową ozdobą we wnętrzu - świetnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i loftowych, wpisuje się w dekoracyjny klimat. Oprócz tego, lampa z wiatrakiem nie zajmie więcej miejsca na suficie niż standardowe oświetlenie.

Lampa sufitowa z wiatrakiemLampa sufitowa z wiatrakiem Fot. shutterstock

Lampa sufitowa z wiatrakiem - do jakiego pomieszczenia?

Lampa z wiatrakiem będzie strzałem w dziesiątkę w sypialni. Dlaczego akurat tam? W niższej temperaturze śpi się zdecydowanie lepiej, dlatego przed snem warto wywietrzyć pomieszczenie. Jeśli nie jest to możliwe - lampa z wiatrakiem pozwoli je wymieszać, wiatrak z lampy zadba o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Lampa do salonu z wiatrakiem również będzie dobrym wyborem. Sprawdzi się także nad stołem w jadalni. Nowoczesna forma stanie się ozdobą wnętrza. Nawet najprościej urządzone pomieszczenie w minimalistycznym stylu, dzięki lampie z wiatrakiem nabierze zupełnie innego wymiaru i charakteru.

Lampa sufitowa z wiatrakiem będzie dobrym wyborem także do kuchni. To miejsce, gdzie zawsze w domu jest najwyższa temperatura - wszystko za sprawą gotowania. Para wodna wytwarzana podczas gotowania i duża ilość sprzętów AGD sprawiają że w kuchni jest nie tylko ciepło, ale i duszno. Warto zadbać o odpowiednią wentylację. Jeśli nie masz możliwości zamontowania klimatyzacji lub szukasz tańszej alternatywy, pomyśl o lampie z wentylatorem, która skutecznie przemiesza powietrze.

Lampa z wiatrakiem - cena

Lampa wisząca z wiatrakiem to świetna alternatywa dla wentylatorów i klimatyzacji. Jest także zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Oświetlenie w każdym pomieszczeniu w domu jest obowiązkowym elementem, kupując lampę z wiatrakiem, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ile kosztuje lampa z wiatrakiem? Najtańsze modele kupisz już od 300 zł, najdroższe w okolicach 500-600 zł, w zależności od marki oraz wielkości lampy.

Lampa sufitowa z wiatrakiemLampa sufitowa z wiatrakiem Fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.