Jakie krzesło do biurka? Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebla!

redakcja
23.06.2021 09:00
Wygoda w czasie pracy przy biurku jest niezwykle ważna. Często spędza się w fotelu czy krześle kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie, warto zatem, by wybrane siedzisko było komfortowe i ergonomiczne. Dobór odpowiedniego krzesła wcale nie jest łatwy, ale odpowiedni mebel będzie służył długo i sprawi, że praca, nawet ta wielogodzinna przy biurku, nie będzie aż tak męcząca.

Jakie krzesła biurowe można zakupić?

Rynek posiada bogatą ofertę krzeseł biurowych, a sprzedawcy ścigają się ze sobą o dostarczenie klientom jak najlepszych i najciekawszych produktów. Krzesło biurowe do biurka możesz zakupić jednakowo w sklepie internetowym lub w popularnych sklepach meblowych. Warto zdecydować się na tą drugą opcję - dzięki wizycie w sklepie będziesz mógł wybrane krzesło od razu przetestować.

Modeli jest wiele. Krzesło do biurka może być zaopatrzone w kółka lub może stać tylko na nóżkach. Istnieją krzesła z oparciami lub bez z podłokietnikami, podnóżkami lub specjalnymi kieszeniami. Dodatkowe akcesoria obejmują uchwyty na napoje, zagłówki i poduszki lędźwiowe. Przy wyborze odpowiedniego krzesła należy zwrócić uwagę na to, do czego ma ono służyć i co będzie w nim dla Ciebie najważniejsze.

Fotel do biurkaFotel do biurka fot. materiały partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Istnieje kilka parametrów, które pozwalają sprawdzić, czy wybrane krzesło będzie odpowiednie do Twoich potrzeb. Zwróć zatem szczególną uwagę na te cechy krzesła, które przedstawiono poniżej i które mogą okazać się dla Ciebie ważne.

Wygoda

To chyba najważniejszy parametr krzesła i będzie z pewnością miał ogromne znaczenie. Wygodne i komfortowe krzesło do biurka pozwoli Ci na długie godziny pracy. Ergonomiczny fotel powinien mieć odpowiednią wysokość, warto, aby fotel był regulowany. Regulacje oparcia przydadzą się również w momencie, gdy będziesz chciał odchylić oparcie i chwilę odpocząć. Możliwość regulacji poprawi komfort użytkowania mebla. Wygodny fotel to również odpowiednie podparcie kręgosłupa, tutaj pomocny będzie odpowiedni zagłówek lub poduszka lędźwiowa. Oprócz poduszek warto sprawdzić również inne, dodatkowe opcje wyposażenia, np. podłokietniki do fotela.

Wygodne krzesło biurowe to odpowiednie, wyprofilowane siedzisko i oparcie. Fotel biurowy do pracy powinien mieć odpowiednio wyprofilowane oparcie w kształcie litery S - wtedy będzie najwygodniejszy.

Funkcjonalność

Krzesło do biurka powinno być także funkcjonalne. Wyjątkowo praktyczne są modele obrotowe. Pozwolą na komfortowe siadanie i wstawanie, a także na obracanie się w miejscu - to bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli w trakcie pracy sięga się po wiele materiałów naraz i korzysta z rzeczy, które są poukładane wokół, a nie tylko na blacie biurka. Podobnie funkcjonalne przy krzesłach biurowych są też kółka. Również one pozwalają na szybsze poruszanie się na niewielkiej przestrzeni bez potrzeby ciągłego wstawania.

Materiał

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest materiał, z jakiego zrobione jest krzesło oraz to, jak solidnie mebel został wykonany. Sprawdź zatem jak wygląda mechanizm podnośnika, czy jest on solidny i czy siedzisko się nie chwieje. Porozmawiaj ze sprzedawcą, często oni są w stanie doradzić najszybciej i najefektywniej, jaki model krzesła będzie najodpowiedniejszy. Wybierając krzesło zdecyduj się na miękki i komfortowy model. W trakcie zakupu w sklepie najlepiej na takim krześle po prostu usiąść i sprawdzić, czy będzie on wygodny.

Krzesła do biura, wygodny fotel biurowy

Praca w biurze jest męcząca dla ciała. Ciągłe przebywanie w jednej pozycji obciąża kręgosłup i może przyczyniać się do bólu pleców. By tego uniknąć zdecyduj się na odpowiedni model fotela. Dzięki temu zapewnisz sobie odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, a praca przy komputerze nie będzie aż tak męcząca. Jeśli dużo piszesz, zainwestuj w podłokietniki, które będą wsparciem dla Twoich rąk.

Krzesło obrotowe do pokoju młodzieżowegoKrzesło obrotowe do pokoju młodzieżowego fot. materiały partnera

Czym różnią się krzesła młodzieżowe od foteli biurowych?

Meble młodzieżowe znacząco różnią się od innych. Muszą być modne, ale i praktyczne. Fotel dla młodego człowieka powinien być wytrzymały i designerski. Siedziska do biurka wybierz najlepiej wraz ze swoją pociechą. Model obrotowy i solidne mocowanie kółek będą tutaj jak najbardziej odpowiednie. Dobre fotele przydadzą się zarówno do nauki, jak i rozrywki.

Krzesła dla dzieci, czyli spraw swoim pociechom radość

Mniejsze dzieci również potrzebują foteli lub krzeseł do biurka. Siedziska te dopasuj do wzrostu dziecka. Krzesełko dla dziecka dobrać możesz pod względem jego płci i upodobań, szczególnie popularne są kolorowe modele z nadrukami.

Więcej o: