Łóżko kontynentalne to model duży, wygodny i bardzo praktyczny. Pojawia się w każdym większym hotelu. Wysokie, tapicerowane wezgłowie łóżka kontynentalnego dodaje mu powagi, elegancji i prestiżu, szczególnie jeśli ułożymy na nim dużo poduszek i dodamy satynową pościel.
Łóżko kontynentalne składa się z kilku warstw, mówiąc krótko z dwóch boxów oraz wezgłowia. Jego dolna część umieszczona w skrzyni wypełniona jest sprężynami bonellowymi, one z kolei przykryte są materacem. Kolejną warstwą jest drugi materac, najczęściej kieszeniowo-sprężynowy. Łóżko zapewnia stuprocentowy komfort i świetny wypoczynek. Kolejnym elementem łóżka jest wezgłowie. Ogromnym atutem łóżek kontynentalnych jest fakt, że wiele sklepów oferuje samodzielne kompletowanie poszczególnych elementów łóżka - możesz sam zadecydować o wezgłowiu, nóżkach oraz skrzyniach.
Łóżka kontynentalne wyglądają bardzo masywnie, dlatego świetnie sprawdzą się w dużych sypialniach. Wysokość mebla, 60-70 cm, ułatwi wstawanie osobom starszym czy kobietom w ciąży. Duży wybór wzorów, kolorów i rodzajów tapicerki pozwala na dopasowanie łóżka do aranżacji sypialni.
Najbardziej praktycznym wyborem będzie łóżko kontynentalne z pojemnikiem, który przydaje się niezależnie od tego, czy w ciągu dnia łóżko będzie pościelone czy jedynie przykryte narzutą. Łóżko kontynentalne z szufladami umożliwi wygodne przechowywanie zapasowych kompletów pościeli, narzut, a także ręczników - te tekstylia nie zajmą miejsca w szafie czy garderobie.
W sklepach znajdziemy łóżka kontynentalne z niskim zagłówkiem oraz z wysokim zagłówkiem. Łóżko kontynentalne z regulowanym zagłówkiem będzie doskonałym wyborem, jeśli przed snem lubisz poczytać lub obejrzeć coś w telewizji.
Duże, hotelowe łóżka są dostępne wielu rozmiarach - bez problemu znajdziesz łóżko kontynentalne z pojemnikiem 140 x 200, łóżko kontynentalne z pojemnikiem 160 x 200, łóżko kontynentalne z pojemnikiem 180 x 200, a także większe.
Łóżko kontynentalne z materacem zapewni komfortowy sen. Warto jednak zadbać o dobór odpowiedniego materaca. W dolnej części łóżka najczęściej jest umieszczony materac sprężynowy, co zapewnia stabilność całej konstrukcji - kolejne materace nie zapadają się do środka. Tak zwane "pudełko ze sprężynami" podpiera sylwetkę śpiącej osoby i chroni przed powstawaniem odkształceń materaca. Środkowy materac łóżka kontynentalnego zapewnia elastyczność punktową. Co to oznacza? Sprężyny uginają się jedynie w miejscach nacisku, co zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Ostatni materac to aksamitna pianka, która podnosi komfort snu.
Łóżka kontynentalne wymagają specjalnych prześcieradeł. W sklepach stacjonarnych z tekstyliami do domu oraz sklepach internetowych warto poszukać prześcieradła z gumką przeznaczonego do wysokich materacy, które będą idealnie pasowały do łóżka kontynentalnego i nie będą się nieestetycznie ściągały.
Drugim rozwiązaniem jest topper na łóżko kontynentalne, czyli wierzchni pokrowiec, który ochroni materac przed kurzem i roztoczami, co doceni każdy alergik.
Narzuta na łóżko kontynentalne to nie tylko ładny, ale i praktyczny dodatek do każdej sypialni. Ukryje nieład na łóżku, ochroni pościel przed zabrudzeniami, nada sypialni styl i będzie doskonałą dekoracją. Wielkość narzuty na łóżko kontynentalne to kwestia naszych preferencji. Rozmiar powinniśmy uzależnić od tego, czy chcemy jedynie przykryć pościel i wyeksponować nóżki i boki łóżka, czy jednak chcemy zakryć je do samej podłogi. Narzuta sięgająca podłogi to bardzo częsty wybór w nowoczesnych sypialniach - dodaje im elegancji, warto jednak pamiętać, że narzuta powinna dotykać podłogi, ale nie na niej leżeć.
Przed zakupem narzuty na łóżko kontynentalne powinniśmy zmierzyć wymiary materaca: długość, szerokość oraz grubość. Do szerokości materaca dodajemy dwukrotność jego wysokości. Łóżka zabudowane przy wezgłowiu i nogach powinny mieć długość taką samą jak materac.