Prostownica do włosów - ceramiczny model zapewni bezpieczeństwo twoim włosom

Przywiązujemy dużą uwagę do perfekcyjnego wyglądu. Prócz ładnego ubrania, makijażu, istotna jest również fryzura. Zadbane włosy dodają mnóstwo uroku. Jeśli chcesz zapanować nad niesfornymi i powywijanymi kosmykami z pewnością przyda ci się prostownica do włosów. Odpowiednio dobrana prostownica zapewni piękne, zdrowe i proste włosy. Podpowiadamy, jak wybrać solidny sprzęt.

Prostownica do włosów - jaka powinna być i czy rzeczywiście niszczy włosy?

Prostownica to urządzenie, które ma w swojej łazience większość kobiet, niezależnie od tego, jak często jej używają. Warto dodać, że prostownica daje dużo możliwości stylizacyjnych - nie tylko wyprostuje włosy, ale pomoże także zakręcić loki, a także zrobić delikatne fale. Prostownica będzie nieocenionym pomocnikiem w stworzeniu ładnej fryzury, ale istotne jest także, aby zapewniła włosom bezpieczeństwo i ochronę. Warto pamiętać, że wysoka temperatura, a w prostownicy osiąga ona 150-200 stopni Celsjusza, uszkadza strukturę włosa i go wysusza, dlatego istotny jest materiał wykonania urządzenia. Dobrej jakości prostownica do włosów nie powinna ich przypalać, ani elektryzować.

Na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z mitem, że prostownica niszczy włosy. Mit ten powstał lata temu, kiedy prostownice wykonywane były z materiałów dużo niższej jakości i nie dbały w odpowiedni sposób o strukturę włosów. Należy pamiętać, że negatywne skutki używania prostownicy zależą głównie od kondycji włosów i częstotliwości używania urządzenia, które do swojej pracy wykorzystuje wysoką temperaturę. Używanie prostownicy do stylizacji słabych i zniszczonych włosów z pewnością pogorszy ich stan, z kolei włosy lśniące, zdrowe lub po regeneracji na pewno będą dużo silniejsze i stylizacja prostownicą od czasu do czasu im nie zaszkodzi.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Prostownice do 100-130 złotych:

Dobra prostownica do włosów - parametry

Wybierając prostownicę do włosów warto zwrócić szczególną uwagę na jej parametry. Im większa jest jej moc, tym prostownica szybciej będzie się nagrzewała, a tym samym zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Modele o mocy 150-220W nagrzewają się w zaledwie kilka sekund. Temperaturę pracy urządzenia powinniśmy dopasować do swoich włosów. Cienkim włosom wystarczy 180 stopni Celsjusza, z kolei do wyprostowania grubszych i gęstych loków przyda się wyższa temperatura.

Na rynku dostępne są prostownice z różną wielkością płytek, znajdziemy modele z większymi oraz drobniejszymi płytkami. Mając długie i gęste włosy zdecydowanie lepiej wybrać urządzenie z szerokimi płytkami ceramicznymi, dzięki czemu modelowanie i prostowanie włosów przebiegnie szybciej i łatwiej.

Istotną kwestią jest ergonomia urządzenia. Prostownica do włosów powinna wygodnie leżeć w dłoni, co zapewni precyzję i wygodę podczas stylizowania włosów. Warto zwrócić uwagę także na długość kabla od prostownicy.

Prostownica do włosów z ceramiczną powłoką - zalety

Najczęściej wybierane są prostownice do włosów z ceramiczną powłoką, które mają zdecydowanie najwięcej zalet. Płytki ceramiczne równomiernie się nagrzewają, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przypalenia włosów podczas prostowania. Warto również dodać, że powłoka płytek ceramicznych jest śliska, dzięki czemu prostowanie włosów jest prostsze a włosy bardziej gładkie.

Wybierając prostownicę z ceramicznymi płytkami istotne jest, by był to model rzeczywiście ceramiczny, a nie jedynie z ceramiczną powłoką. Ceramiczne płytki prostownicy są zdecydowanie bardziej trwałe i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Prostownica do włosów do 200 zł:

Prostownica do włosów - dodatkowe funkcje

Wybierając prostownicę do włosów warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje. Najczęściej wybieranym modelem jest prostownica do włosów z jonizacją. Jonizacja zapobiega niszczeniu i przesuszeniu włosów podczas ich stylizowania. Jak to działa? Podczas prostowania włosów, na ich powierzchni powstają ładunki dodatnie, które powodują ich elektryzowanie i puszenie. Jonizacja ma za zadanie temu zapobiegać, wytwarzając jony ujemne, neutralizuje efekt puszenia. Prostowanie włosów urządzeniem z jonizacją wydłuża zamierzony efekt, a włosy stają się miękkie i miłe w dotyku.

Najlepiej jest kupić prostownicę do włosów z regulacją temperatury. To najlepszy model urządzenia, który pozwoli dopasować temperaturę pracy urządzenia do typu, kondycji i gęstości włosów.

Na uwagę zasługuje także prostownica do włosów z keratyną. To urządzenie, które zapobiega przesuszaniu się włosów podczas ich stylizacji, dzięki czemu struktura włosa się nie uszkadza. Wysoka temperatura wytwarzana przez prostownicę uwalnia z płytek urządzenia kreatyninę, która ma za zadanie wnikać w strukturę włosa i utrzymywać go w dobrej kondycji.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się prostownica do włosów z podczerwienią. Urządzanie wygląda jak wszystkie inne prostownice. Jej sekret jednak tkwi w technologii infrared. Podczerwień, czyli promieniowanie podczerwone, które podczas swojego działania wytwarza odczuwalne dla człowieka ciepło za pomocą receptorów na skórze. Bez obaw, nie zrobi krzywdy! Prostownica do włosów z podczerwienią zapewni odbudowę struktury, odpowiednie nawilżenie, ochronę koloru oraz większą odporność łuski na uszkodzenia mechaniczne.

Na rynku znajdziemy także prostownicę do włosów na parę. To urządzenie, które gwarantuje większą gładkość włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Para łagodzi wysoką temperaturę pracy prostownicy i minimalizuje przesuszanie włosów.

Jeśli szukasz urządzenia, które nie tylko wyprostuje włosy, ale pomoże w wystylizowaniu innych fryzur, wybierz prostownicę do włosów z funkcją lokówki lub prostownicę do włosów do kręcenia.

Prostownica do włosówProstownica do włosów Fot. shutterstock

Poniżej znajdziesz suszarki do włosów:

Więcej o: