Ekspres kapsułkowy do kawy - idealny model do małych kuchni

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez choćby małej kawy. Większość z nas na jednej kawie dziennie nie kończy, zwykle pijamy 2-3, sypane, rozpuszczalne lub z ekspresu. Dziś pod lupę wzięliśmy ekspres kapsułkowy do kawy. Sprawdziliśmy jakie jest, jakie ma zalety i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ekspres do kawy kapsułkowy - jak działa?

Małe, zgrabne i niedrogie - tak najlepiej można podsumować ekspresy kapsułkowe. To świetna alternatywa dla modeli ciśnieniowych oraz automatycznych. Choć model kapsułkowy zaliczamy do kategorii ekspresów ciśnieniowych, działa on nieco inaczej, bo automatycznie. Ekspresy kapsułkowe cieszą się coraz większą popularnością, a na rynku dostępnych jest coraz więcej interesujących modeli.

Jak działa ekspres kapsułkowy? Wystarczy włożyć kapsułkę z wybraną, ulubioną kawą w odpowiednie miejsce i wcisnąć guzik na urządzeniu. Użytkowanie tego ekspresu jest banalnie proste, kawę przygotujemy szybko i wygodnie. Urządzenie jest kompaktowe, zajmuje mało miejsca, łatwo je wyczyścić. Oprócz kawy w ekspresie można zrobić gorącą czekoladę, herbatę lub inne napoje – wszystko zależy od oferty producenta wybranego przez nas ekspresu. Niestety nie ma możliwości włożenia innych kapsułek niż przewidział producent sprzętu. Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić ofertę kaw i napojów danego producenta.

Ekspres kapsułkowyEkspres kapsułkowy Fot. shutterstock

Ekspres kapsułkowy - zalety

Ekspresy do kawy kapsułkowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Sprawdziliśmy, jakie to urządzenie ma zalety:

* ekspres kapsułkowy jest niedrogi;

* to urządzenie proste w obsłudze, pozwoli na ekspresowe przygotowanie kawy - kapsułka ma odmierzoną potrzebną ilość zmielonych ziaren;

* to model idealny szczególnie dla osób ceniących wygodę i łatwość użytkowania;

* wielu producentów prócz kaw oferuje kapsułki z czekoladą oraz kawami smakowymi

Ekspres kapsułkowy - wady

Jak każde urządzenie, ekspres kapsułkowy prócz zalet ma także wady. Jakie?

* decydując się na konkretny ekspres kapsułkowy jesteśmy "skazani" na wyłączne kupowanie kapsułek danego producenta

* samo urządzenie jest tanie, jednak cena jednej filiżanki kawy z ekspresu kapsułkowego jest wyższa niż kawy z tradycyjnego ekspresu;

* większość ekspresów kapsułkowych nie ma wbudowanego spieniacza do mleka - za wadę mogą to uznać osoby uwielbiające latte lub cappucino.

Poniżej ekspresy kapsułkowe do 500 zł:

Ekspres kapsułkowy - jaki wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele ekspresów kapsułkowych. Różnią się one od siebie parametrami. Wybierając model dla siebie warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę - singla wystarczy zbiornik od 0,5 do 1 l. Maksymalna pojemność zbiornika w ekspresach kapsułkowych to 1,3 l.

Kolejną kwestią są kapsułki z kawą. Przed zakupem ekspresu warto przetestować kapsułki różnych producentów, by wybrać model, w którym możliwe będzie przygotowanie kawy, która naprawdę nam smakuje. Warto pamiętać, że nie wszystkie modele ekspresów kapsułkowych mają wbudowany spieniacz mleka. Jeśli jesteś miłośnikiem mlecznych kaw warto kupić ekspres do kawy kapsułkowy ze spieniaczem mleka. Dobrym wyborem będzie także model ekspresu, którego producent ma w swojej ofercie kapsułki z mlekiem w proszku.

Istotnym parametrem jest ciśnienie urządzenia. Im większe ciśnienie, tym lepiej, wybierajmy zatem modele z ciśnieniem 15-19 barów. Nie bez znaczenia jest także wygląd i rozmiar ekspresu kapsułkowego - urządzenie możemy dopasować do kuchni na przykład pod względem kolorystycznym.

Jaki ekspres do kawy kapsułkowy sprawdzi się najlepiej? Modele kapsułkowe kuszą cenami. Warte uwagi ekspresy na kapsułki kupić można już od 300 złotych. W rankingach przewijają się modele marki Krups, Tchibo. Im większa pojemność zbiornika na wodę, oferta kaw i napojów, pojemnik na mleko lub spieniacz, tym cena urządzenia będzie wyższa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.