Pojemniki na jedzenie do pracy - dlaczego warto je mieć? Jaki lunch box wybrać?

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jedzenie kupowane na mieście nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Warto zapatrzyć się w pojemniki na jedzenie do pracy i ulubiony posiłek zabrać ze sobą. Jaki lunch box wybrać? Podpowiadamy!

Czy warto zabierać jedzenie w pojemniku do pracy?

W dużych firmach często są stołówki pracownicze, barki, restauracje w pobliżu, istnieje też możliwość zamawiania jedzenie z opcją dowozu. Takie rozwiązanie ma wady - jedzenie zazwyczaj to fast foody lub dania mające mnóstwo kalorii. Po takich posiłkach czujemy się ociężali i bez siły, a wszystko za sprawą nieodpowiednio dobranych i źle zbilansowanych składników. Kupowanie gotowych dań może znacznie uszczuplić nasz tygodniowy budżet. Zdecydowanie zdrowszą opcją domowe jedzenie zabrane do pracy w pojemniku.

Własnoręcznie przygotowanie posiłki to gwarancja zbilansowanej diety i dobrej jakości składników. Mamy możliwość przygotowania dań, które naprawdę będą nam smakowały. Ważną kwestią dla osób żyjących w biegu jest łatwość i szybkość przygotowania posiłku. Do bezpiecznego przewożenia posiłków do pracy przydadzą się specjalne pojemniki na żywność.

Pojemniki na jedzenie do pracyPojemniki na jedzenie do pracy Fot. zalando materiały partnera, kolaż redakcja

Jaki pojemnik na jedzenie wybrać?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy pojemniki na każdy posiłek: śniadanie, obiad, podwieczorek. Oferta jest szeroka. Bez problemu możemy wybierać pojemniki pod kątem rozmiarów, materiału z jakiego są wykonane czy kolorystyki.

Dobrym rozwiązaniem są pojemniki z przegródkami. Ścianki przegródek powinny szczelnie przylegać do wieczka pudełka. Naszym faworytem jest silikonowy, składany pojemnik. Pusty zajmuje bardzo mało miejsca.

Sprawdzą się modele pojemników z jedzeniem do pracy z dużą liczbą przegródek. W takich pudełkach można schować nie tylko kanapki, owoce, warzywa, ale też coś słodkiego. Wielbiciele jogurtów i płatków śniadaniowych czy musli powinni zaopatrzyć  się w specjalny pojemnik z przegródką zarówno na jogurt, jak i ulubione płatki. Przyda się także pojemnik na picie - polecamy kubki termiczne lub bidony. Pamiętajmy, by były szczelne, łatwo otwierane, ale też lekkie.

Pojemnik na jedzenie do pracy szklanyPojemnik na jedzenie do pracy szklany Fot. shutterstock

Pojemniki na jedzenie do pracy - z jakiego materiału?

Nie lubisz jeść na mieście? Utrzymujesz dietę i zależy ci na zdrowych, zbilansowanych posiłkach o odpowiednim składzie? W takim przypadku najlepiej zabierać do pracy  posiłkiwcześniej przygotowane w domu. W co spakować jedzenie do pracy? 

Na rynku dostępne są pojemniki na jedzenie do pracy z plastiku, szkła oraz silikonu. Pojemniki na jedzenie do pracy szklane sprawdzą się do przechowywania potraw gotowanych, ale też surowych, takich jak owoce i warzywa. Szkło jest odporne na działanie niskich temperatur, śmiało można w takim pojemniku również mrozić żywność. Jakie są zalety szklanych pojemników na jedzenie? Są wielokrotnego użytku, można myć je w zmywarce, podgrzewać w nich żywność w piekarniku i kuchence mikrofalowej. Szkło nie zmienia smaku potraw, które są w nim przechowywane.

Kolejną propozycją są pojemniki na żywność z silikonu, które często mają możliwość składania się, gdy są już puste, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Są lekkie, łatwe do przenoszenia, idealne do wielokrotnego użytku. Pokrywka pojemnika jest szczelna, dzięki czemu nawet płynne potrawy się nie rozleją. Z własnego doświadczenia nie polecamy jednak pogrzewania w nich potraw, ponieważ jedzenie przechodzi zapachem silikonu.

Warte uwagi są także plastikowe pojemniki na jedzenie do pracy. Łatwo utrzymać je w czystości. Najlepiej wybrać pojemniki z dobrej jakości plastiku, które nie chłoną tłuszczu, zapachów oraz nie odbarwiają się.

Lunch boxLunch box Fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.