Ile kosztuje jacuzzi?

Jeszcze do niedawna, aby skorzystać z dobrodziejstwa jakie daje nam jacuzzi należało wybrać się do hotelu, spa, bądź chociażby na basen. Natomiast wraz z rozwojem technologii coraz częściej jacuzzi możemy sami postawić w dogodnym dla nas miejscu w domu, czy chociażby w ogrodzie. Do niedawna taki luksus zarezerwowany był jedynie dla nielicznych. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć rodzaje jacuzzi, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jaki jest koszt jego eksploatacji.

Jacuzzi ogrodoweJacuzzi ogrodowe Fot. shutterstock

Jacuzzi domowe, jacuzzi ogrodowe, dmuchane - jakie wybrać i ile kosztuje?

Najpowszechniejszy podział to jacuzzi ogrodowe oraz jacuzzi domowe, czyli wanna z hydromasażem. Do głównych zalet jacuzzi domowego, możemy zaliczyć to, iż możemy korzystać z jego właściwości przez cały rok, niezależnie od pory roku czy aury na zewnątrz. Masaże natomiast, oprócz właściwości prozdrowotnych zapewnią nam nieoceniony relaks po ciężkim dniu. Jacuzzi zaś oprócz relaksujących masaży przyczyni się do poprawy krążenia, rozluźnienia mięśni oraz poprawy kondycji naszej skóry. Jeżeli natomiast szukamy jacuzzi ogrodowego, z pewnością ucieszy nas fakt, że w ostatnim czasie wykorzystana nowoczesna technologia pozwoliła, aby każdy kto tylko tego pragnie mógł się cieszyć takim dobrodziejstwem we własnym ogrodzie, bądź tarasie. Jacuzzi ogrodowe dmuchane wykorzystują technologie typu 'plug and play'. Dzięki temu wystarczy, że podłączymy wtyczkę do prądu, nalejemy wody i można cieszyć się chwilą relaksu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie jacuzzi?

Jacuzzi w domu to takie nasze prywatne spa. Będziemy mogli z niego korzystać niezależnie od aury. W przeciwieństwie jednak do jacuzzi ogrodowego, koszt zamontowania wanny w domu, najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania domu. Ze względu na rozmiar i brak możliwości jego złożenia czy nadmuchania, jak w przypadku basenu dmuchanego, może nastąpić problem z późniejszym transportem oraz montażem. Przy rozważaniu montażu wanny z hydromasażem na piętrze warto także wziąć pod uwagę, aby strop był specjalnie wzmocniony. Przed montażem wanny warto także sprawdzić rozmieszczenie kabli od instalacji elektrycznej oraz przyłączy.

Już na etapie zakupu warto spojrzeć na dodatkowe akcesoria do basenów. Być może zainteresują nas np. uchwyty na kubki lub poduszki basenowe.

Umieszczenie jacuzzi w ogrodzie

Jacuzzi ogrodowe, najlepiej jest umieścić w takim miejscu, które pozostaje dobrze nasłonecznione. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, aby nie było ono położone blisko pylących drzew lub krzewów. Zapobiegnie to naszej frustracji spowodowanej codziennym czyszczeniem powierzchni z pyłków oraz liści. Kolejnym ważnym etapem planowania miejsca pod basen jest jego podłoże. Musi ono być stabilne oraz udźwignąć ciężar nie tylko samego jacuzzi ogrodowego, ale dodatkowo wody i osób, które będą z niego korzystać. Dobrze byłoby także, aby miejsce pod wannę z hydromasażem było położone w ustronnym miejscu z dala od osób trzecich. Należy znaleźć taką przestrzeń, aby nie było problemu z dostępem do węża ogrodowego, z którego będziemy mogli napełnić nasze domowe spa. Jacuzzi ogrodowe to urządzenie ekskluzywne, które dzięki niższym niż do tej pory kosztom zakupu oraz łatwości montażu zapewnia relaks oraz poprawia samopoczucie.

Cena eksploatacji jacuzzi

Gdy zdecydujemy się na zakup wanny oprócz kosztów związanych z zakupem samej wanny, musimy wziąć pod uwagę także koszty eksploatacji. Koszty mogą wzrosnąć nie tylko o koszt energii elektrycznej, która będzie pobierana do wanien przez całą dobę, np. do filtrowania wody oraz podgrzewania jej. Dobrej jakości urządzenie do ogrodu eksploatowane od wiosny do późnej jesieni to koszt około 200 zł miesięcznie za energię elektryczną. Oprócz ceny energii elektrycznej, nasze prywatne spa i hydromasaż to także koszty wykorzystanej wody. Kolejnym kosztem, który trzeba uwzględnić to ceny środków chemicznych do utrzymania w czystości wody i urządzenia. Takie środki to koszt około 40 zł miesięcznie. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się urządzeniem przez długi czas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.