Meble wypoczynkowe Barcelona: jedne z najbardziej rozpoznawalnych perełek w historii designu

Kultowe meble wypoczynkowe Barcelona są przeznaczone nie tylko dla miłośników ponadczasowego designu. To wzornictwo, które pięknie komponuje się z nowoczesnymi produktami. Razem oryginalnie prezentują się we wnętrzach. Poznaj jedne z najbardziej rozpoznawalnych ikon designu. Teraz można je kupić w świetnych cenach.

Fotel Barcelona.Fotel Barcelona. Fot. Shutterstock

Istnieją meble wypoczynkowe, które pomimo upływu lat zawsze będą modne. Dziś są klasykami wzornictwa i obiektem pożądania wielu miłośników dobrego designu. Doskonała, oryginalna i nadal nowoczesna forma, a także precyzja wykonania czyni je wyjątkowymi perełkami światowego designu. Przykładem są meble wypoczynkowe Barcelona, które zaprojektował niemiecki architekt i jeden z głównych przedstawicieli stylu międzynarodowego, Ludwig Mies van der Rohe, jako wyposażenie niemieckiego pawilonu na Wystawie Światowej w 1929 roku, która odbywała się w Barcelonie. Wyposażenie to szybko zdobyło międzynarodowy rozgłos i stało się świetnym przykładem modernistycznego wzornictwa. Dlatego meble wypoczynkowe Barcelona chętnie wstawiano również do prywatnych wnętrz. Po raz pierwszy użyto ich w aranżacji słynnej wilii Tugendhatów. Meble wypoczynkowe Barcelona do dziś są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych ikon w historii designu. Pięknie odnajdują się nie tylko we wnętrzach z ponadczasowym designem, ale również nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich czy vintage. 

"Gdy patrzysz na to, akceptujesz i nie widzisz sposobu ulepszenia"

Meble wypoczynkowe Barcelona to klasyki. Są wyjątkowe i zachwycają od prawie stu lat. Pikowana skóra oraz metalowe nogi w kształcie litery "X" to charakterystyczne elementy mniejszych i większych mebli wypoczynkowych o wyrafinowanej, minimalistycznej i wygodnej formie. To fotele, leżanki z dodatkowymi, owalnymi poduszkami i podnóżki Barcelona.


W kolekcji mebli wypoczynkowych inspirowanych projektami Barcelona są komplety zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci - dla nich jest specjalna wersja w mniejszych rozmiarach. 

Meble wypoczynkowe Barcelona w wersji klasycznej i nowoczesnej

Ludwig Mies van der Rohe zaprojektował najpierw, w 1929 roku, fotel Barcelona. Był on częścią aranżacji pawilonu niemieckiego na Wystawie Światowej w Barcelonie (stąd wzięła się nazwa fotela). Jego forma miała przypominać tzw. krzesło kurulne (łac. sella curulis), stanowiące symbol siły i władzy w starożytnym Egipcie oraz Grecji. Twórca liczył, że zainteresuje tym projektem parę królewską - Alfonso VIII i Wiktorię Eugenię, którzy mieli zwiedzać wystawę. Tak się stało. Fotel Barcelona, który jest teraz częścią zestawu mebli wypoczynkowych o tej samej nazwie, zachwycił nie tylko króla i królową, ale również innych zwiedzających. Szybko zyskał sławę mebla wypoczynkowego o oryginalnej formie, który wyprzedzał wzornictwo swojej epoki. Dlatego w późniejszym czasie powstała kolekcja mebli wypoczynkowych Barcelona, która do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącą popularnością.

Dzisiejsze meble wypoczynkowe inspirowane kolekcją Barcelona dostępne są nie tylko w wersji ze skórzanymi obiciami, ale również tapicerowanymi, w szerokiej palecie kolorów. Fanom niebanalnych wnętrz na pewno spodobają się modele tapicerowane naturalną skórą z włosiem w stylu pony. Miłośnikom kolorów - meble wypoczynkowe Barcelona w niestandardowych barwach. Natomiast wszystkim, którzy stawiają na klasykę, ich forma, które przypomina wzornictwo z lat 20. i 30. XX wieku. 

Meble wypoczynkowe Barcelona to symbol wyrafinowanego gustu i piękne ikony designu na lata. 

Jadalnia w stylu Mr Lounge

W latach 20. XX wieku Ludwig Mies van der Rohe zaprojektował też kultowe meble wypoczynkowe ze skóry i metalu - Mr Lounge. Są doskonałym przykładem bauhausowskiej linii wzorniczej, która uwielbia prostą formę i funkcjonalność. W kolekcji mebli Mr Lounge znajdują się nie tylko meble wypoczynkowe, skórzane, jak leżanki w białym i czarnym kolorze, ale również krzesła i fotele. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.