Kuchnia w stylu retro: Jak ją stylowo urządzić?

WiB
16.07.2021 15:19
Aranżacja kuchni w stylu retro wymaga przemyślenia i dobrego planu. Zobacz, co jest istotne, by osiągnąć doskonały efekt, ponieważ liczą się tu nie tylko szafki, ale cała masa dodatków. Sprzęt AGD retro jest na wyprzedaży.

Kuchnia w stylu retro.Kuchnia w stylu retro. Fot. Shutterstock

Kuchnia retro ma swój wyjątkowy klimat. Dziś można ją zaaranżować z pomocą odpowiednich mebli, lamp, sprzętu AGD i dodatków, dzięki którym współczesność stylowo przenika się z przeszłością.  Zobaczcie, jak ją urządzić, a także co warto wybrać do kuchni retro! 

Styl retro w kuchni

Kuchnia retro wciąż ma wielu miłośników. Dziś tę przestrzeń nadal dekoruje wiele kolorowych produktów, pochodzących z dawnych lat, ale również wiele nowoczesnych, stylizowanych na stare. To one podkręcają jej charakter. Dziś nie muszą mieć wyłącznie soczystych kolorów. Współczesna kuchnia retro może być utrzymana w stonowanych barwach. Liczy się odpowiedni design mebli, lamp, sprzętu AGD i detale, które dodadżą jej stylu. 

Piękny wystrój kuchni retro można osiągnąć dzięki odpowiedniej dekoracji ścian. Warto zainwestować w starą cegłę na ścianach czy podłodze. Wszelkie imitacje, czyli sztucznie wytwarzane płytki ją imitujące, nie dadzą tego samego efektu! 

Kuchnia retro będzie idealnym rozwiązaniem nie tylko w starych kamienicach, ale też we współczesnym budownictwie. Spełni oczekiwania wszystkich miłośników designu z duszą, awangardowych i ponadczasowych rozwiązań w domu. W aranżacji kuchni retro liczy się zmysł estetyczny i wyczucie stylu. 

Meble kuchenne w stylu retro

Do kuchni retro świetnie pasują meble o nieco zaokrąglonych krawędziach i nóżkach w kształcie stożka. Idealnie sprawdzą się też stare kredensy z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, jak również produkty stylizowane. W kuchni retro mogą też być proste szafki, ale wtedy warto podkręcić jej aranżację odpowiednio dobierając detale, lampy i sprzęt AGD. 

Kuchnia retro uwielbia dodatki

Do aranżacji kuchni retro warto przede wszystkim wybrać odpowiedni sprzęt AGD. To on w dużej mierze tworzy klimat wnętrza. Oferta producentów jest spora, dlatego na pewno nie będzie problemu z wyborem. Jednak aranżując jednak kuchnię, powinni się liczyć każdy grosz. Dlatego tam gdzie można, warto zaoszczędzić. Przedstawiamy tostery, ekspresy, czajniki z wyprzedaży, które podkręcą styl kuchni retro. Teraz są tańsze nawet o 34 %. 

Te tostery można śmiało umieścić na blacie kuchni w stylu retro. Dzięki pięknym i różnorodnym kolorom można dopasować je do różnych aranżacji w stylu retro. 

Modne czajniki do kuchni w stylu retro? Te modele mają ciekawy design i kolory. 

Marzy ci się kawa z pięknego ekspresu w stylu retro? Zobacz nasze propozycje. Mamy też inny sprzęt kuchenny, który świetnie odnajdzie się w kuchni retro. 

Kuchnia w stylu retro lubi też inne dodatki. To detale tworzą jej klimat. Warto wybrać ceramikę o nieregularnej formie i ciekawych wzorach albo białą z czarnymi rantami - naczynia stołowe, wazony, misy, różne pojemniki do przechowywania oraz dekoracyjne potrafią świetnie ozdobić kuchnię w stylu retro. 

Szara kuchni i drewno na dodatkach.Szara kuchni i drewno na dodatkach. Fot. Shutterstock

Zegary stojące i wiszące, kolorowe obrazy, plakaty z ciekawym motywem, grafiki z mantrą też są ważne w aranżacji kuchni w stylu retro. Najważniejsze, by ich formy były stylizowane na lata 50. i 60 XX wieku. 

Lampy do kuchni retro

Planując oświetlenie kuchni w stylu retro, warto się dobrze zastanowić. Spontaniczność nie będzie w tym wypadku najlepsza. Warto przeszukać ofertę staroci lub postawić na nowoczesne, ale stylizowane wzornictwo. Lampy do kuchni retro powinny tworzyć aranżacyjną całość z resztą wyposażenia. 

Więcej o: