Jakie świece zapachowe wybrać na balkon i do ogrodu? Te palą się wyjątkowo długo i odstraszą komary

Uwielbiasz spędzać letnie wieczory na balkonie, tarasie lub w ogrodzie? Marzysz o stworzeniu niesamowitego klimatu, ale brzęczące nad uchem i gryzące komary doprowadzają Cię do szału? Kup świece zapachowe, które umilą wieczór i odstraszą nieproszone owady. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując świece zapachowe, żeby rzeczywiście były skuteczne.

Czy świece zapachowe są szkodliwe?

Świece zapachowe są szkodliwe dla zdrowia, jeśli wybierzemy modele parafinowe, które podczas spalania wydzielają szkodliwe substancje i toksyny, doprowadzające do nowotworów i astmy. Decydując się na zapalanie świeczek zapachowym należy bezwzględnie pamiętać o wietrzeniu pomieszczenia.

Świeczki zapachowe stanowią świetną dekorację wnętrz. Są uwielbiane przez wiele osób, ponieważ mają nie tylko ładny zapach, ale też pomogą stworzyć romantyczny i przytulny klimat. Wybierając świece warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład, nie wszystkie świece zapachowe są szkodliwe. Aby mieć pewność, że wybrana świeca zapachowa nie jest szkodliwa warto przeczytać jej skład na etykiecie.

Świece zapachoweŚwiece zapachowe Fot. zalando materiały partnera, kolaż redakcja

Zdrowe świece zapachowe - jakie wybierać?

Dobre świece zapachowe nie mogą być szkodliwe dla ich użytkowników. Najlepsze są naturalne świece zapachowe, wyróżniamy modele sojowe, roślinne, pszczele oraz kokosowe.

Naturalne świece sojowe są ekologiczne, wykonane w pełni z surowców organicznych, dzięki czemu cieszą się ogromną popularnością. Do ich produkcji używane są aromatyzowane produkty bio i naturalne olejki eteryczne, które są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Podczas spalania, nie emitowane są żadne toksyczne substancje, wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny. Warto dodać, że świece sojowe mają bardzo długi czas spalania, mają dwukrotnie dłuższą żywotność i są zdecydowanie bardziej wydajne. Świece sojowe dużo łatwiej sprzątnąć, w razie, gdy wosk skapnie na powierzchnię stolika.

Świece zapachowe sojowe są bezpieczne dla dzieci, osób cierpiących na alergię, chorujących na astmę, a także dla zwierząt. Podczas ich palenia wydziela się aż o 90% mniej dwutlenku węgla niż przy świecach parafinowych.

Często wybierane są także świece zapachowe roślinne, które nie kopcą i wypalają się na czysto, ciepłym, żółtym światłem. Świece roślinne bardzo szybko się wypalają i są świecami zapachowymi w szkle. Bardzo długo palącymi się świecami są modele z wosku pszczelego. Palenie świec pszczelich świetnie oczyszcza powietrze.

Świece zapachowe, które odstraszą komary

Uwielbiasz lato i spędzanie wieczorów na świeżym powietrzu? Jest pewna kwestia, która skutecznie potrafi zniszczyć nawet najbardziej udany wieczór - nieproszeni goście, czyli komary, które towarzyszą każdego lata. Jak się pozbyć natrętnych owadów? Na balkonie, tarasie i w ogrodzie, na stole warto ustawić świece zapachowe. Na rynku znajdziemy modele, które pomogą w walce z kąsającymi owadami.

Jakie są dobre świece zapachowe na komary? Kupując świece przede wszystkim należy sprawdzić jej skład. Świeca antykomarowa musi być stworzona z olejku Citronella. To olejek eteryczny, wytwarzany z trawy cytrynowej. Warto dodać, że Citronella została w 1948 roku w Stanach Zjednoczonych zarejestrowana, jako środek odstraszający komary.

Świece zapachoweŚwiece zapachowe Fot. zalando materiały partnera, kolaż redakcja

Olejek Citronella może stanowić część składu świecy zapachowej lub możemy kupić świecę wypełnioną w 100% olejkiem Citronella. Jak działa świeczka na komary? Podczas palenia świecy olejek unosi się w powietrzu, dzięki czemu w pobliżu świecy tworzy się niewidzialna "peleryna" dla wszystkich osób siedzących obok niej. Świeca zapachowa z olejkiem będzie pełniła nie tylko funkcję dekoracyjną na stole, stworzy klimat, doda przytulności, ale pomoże też opędzić się od uporczywych owadów. Większą skuteczność zagwarantuje zapalenie kilku świec jednocześnie.

Najpopularniejsze świece zapachowe - producenci

Wybór świec zapachowych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych jest ogromny. Najpopularniejsze są świece zapachowe Yankee Candle, świece zapachowe Bolsius, Kringle, Glade. Na uwagę zasługują świece zapachowe Woodwick, z drewnianym knotem, które podczas palenia charakterystycznie skwierczą, jak drewno w kominku.

Świece zapachowe kupić można w sklepach zajmujących się sprzedażą świec, w Ikea, Rossmanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się świąteczne świece zapachowe oraz świece zapachowe w słoikach, które nie tylko ładnie pachną, ale też świetnie wyglądają. Świece zapachowe ozdobne doskonale sprawdzą się jako prezent.

Świeca zapachowaŚwieca zapachowa Fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.