Lampy wiszące i ścienne. Dzięki tym trikom lepiej podkręcą klimat w domu

WiB
19.07.2021 16:10
Lampy wiszące, jak również ścienne i podłogowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Dzięki formie, barwie światła i odpowiedniemu ich rozmieszczeniu można uzyskać niezwykły efekt aranżacyjny. Oto stylowe oświetlenie do salonu i sypialni, a także triki, dzięki którym jeszcze lepiej podkręci klimat w domu.

Stylowe oświetlenie w domu.Stylowe oświetlenie w domu. Fot. Shutterstock

Odpowiednio dobrane lampy wiszące, ścienne i podłogowe, a także ich barwa światła potrafią pięknie odmienić wnętrze. Dlatego podpowiadamy, jakie są modne, które wybrać i jak je rozmieścić, by podkręcić aranżację salonu i sypialni. Mamy też 18 designerskich propozycji. 

Wiszące lampy do salonu i sypialni: Triki montażowe

Teraz lampy wiszące nie są montowane wyłącznie w centralnym punkcie pokoju, a do wyboru jest wiele modeli z różnorodnymi kloszami, których wielkość, forma i materiał wpływają na aranżacyjny efekt. Jaki model warto wybrać spośród szerokiej oferty producentów? 

Lampy wiszące o transparentnych, szklanych kloszach z rozproszonym światłem, optycznie powiększą przestrzeń. 

Lampy wiszące, których światło podąża w kierunku sufitu, podwyższą optycznie salon. Natomiast modele z oświetleniem skierowanym do dołu - obniżą przestrzeń.

Za pomocą lamp można również optycznie poszerzyć wnętrze. W tym celu warto zamontować na dłuższej ścianie kinkiety, które ją lepiej rozświetlą. Takie rozwiązanie sprawdza się w wąskim salonie, sypialni oraz na korytarzu. 

Dodatkową grę światła i cieni można osiągnąć za pomocą lamp wiszących o lekkim i finezyjnym designie z metalu. Dają rozproszone, klimatyczne światło, które optycznie potrafi powiększyć wnętrze. W dodatku nie przytoczą wnętrza swoją formą i pozwolą skupić uwagę na innych elementach jego wystroju. 

Lampy wiszące z kloszami nieprzepuszczającymi światło pozwolą stworzyć bardziej nastrojowy klimat. Dlatego to dobre rozwiązanie na przykład do sypialni, w której zależy nam często na przytulniejszym klimacie. W mniejszych pomieszczeniach warto też stawiać lampy przy lustrach, powiększą optycznie wnętrze. 

Lampy pokojowe wiszące o niebanalnym designie

Lampy wiszące inspirowane naturą czy figurami geometrycznymi potrafią mieć bardzo niebanalny design, dzięki któremu można wnieść odrobinę awangardy do wnętrz. Ciekawie prezentują w nowoczesnych wnętrzach z minimalistycznymi meblami. Do takich lamp wiszących warto tylko dobrać odpowiednią barwę światła - na przykład ciepłą, którą można uzyskać dzięki żarówkom o natężeniu 2700 Kelwinów, wprowadzi więcej przytulności. 

Warto również inwestować w lampy wiszące, ścienne i podłogowe z energooszczędnymi żarówkami, zużywają nawet do 90% mniej energii niż tradycyjne. 

Współczesne rozwiązanie oferują także designerskie lampy wiszące o różnorodnych formach sterowane za pomocą pilota, które umożliwiają zmianę natężenia światła z każdego miejsca w pomieszczeniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, nie tylko do dużych domów. Takie lampy wiszące sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach, szczególnie we wnętrzach sypialnianych i biurowych. 

Więcej o: