Meble ogrodowe, które pomogą stworzyć stylowe i wygodne aranżacje: top 30 propozycji

WiB
22.07.2021 15:27
Wybieramy najmodniejsze meble ogrodowe w różnych stylach - krzesła, fotele standardowe i wiszące, stoliki oraz różnej wielkości komplety wypoczynkowe. Pomogą urządzić wygodną i stylową strefę relaksu.

Nowoczesne meble ogrodowe.Nowoczesne meble ogrodowe. Fot. Shutterstock

Meble ogrodowe to must have wyposażenia każdej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Bez nich nie ma mowy o komfortowym wypoczynku. Dlatego postanowiliśmy poszukać ciekawych mebli ogrodowych, które pozwolą zaaranżować stylowe salony pod chmurką, te mniejsze, jak również większe, które pomieszczą także gości. 

Przedstawiamy stylowe fotele wiszące i standardowe, stoliki, krzesła oraz komplety mebli ogrodowych wykonane z różnych materiałów, takich jak rattan, bambus, technorattan, drewno i aluminium. Mamy też fajny basen, który wspaniale uzupełni strefę relaksu. 

Te fotele wiszące mają świetny design i doskonale uzupełnią różnorodne zestawy mebli wypoczynkowych

Fotele wiszące to meble wypoczynkowe, które pięknie dekorują i i ożywiają różnorodne aranżacje. Umilają wypoczynek nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Można je postawić w ogrodzie, ale także w domu. Dostępne są różnorodne wersje foteli, które różnią się nie tylko designem, ale rodzajem podwieszania. Takie meble ogrodowe mogą być montowane do metalowego lub drewnianego stelaża lub bezpośrednio do pergoli czy altany. Każdy z nich zapewnia wyjątkowy komfort.

Wybierając fotel wiszący warto przemyśleć jego styl, który powinien pasować do pozostałych mebli ogrodowych i dodatków. Istotny jest też jego kolor i materiał wykończeniowy. 

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny i bambusa

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny i bambusa są świetnym wyborem do naturalnych aranżacji, na przykład w stylu boho czy vintage. Pięknie prezentują się w ogrodzie, są bardzo wygodne i odporne na różnorodne warunki pogodowe. Warto je jednak przetrzymywać w altanie lub pod dachem pergoli, a raz na rok warto również je nieco odświeżyć. Nie lubią deszczu i wilgoci. Dlatego długo przetrzymywane w polskim ogrodzie mogą z czasem zszarzeć i stracić dawny wygląd. 

Meble ogrodowe z rattanu.Meble ogrodowe z rattanu. Fot. Shutterstock

Meble ogrodowe z technorattanu

Meble ogrodowe z technorattanu w porównaniu do modeli rattanowych są odporniejsze na promienie UV, deszcz i niskie temperatury. Nie są jednak produktami naturalnymi. Technorattan to materiał syntetyczny, który tylko imituje plecionkę naturalnego rattanu. Powstaje z włókien polietylenowych (HPDE) lub poliuretanu. Pewne jest jednak, że meble ogrodowe z technorattanu to na pewno inwestycja na lata. 

Meble ogrodowe z technorattanu.Meble ogrodowe z technorattanu. Fot. Shutterstock

Meble ogrodowe z drewna

Meble ogrodowe z drewna zawsze będą modne bez względu na styl wykonania. Mogą mieć subtelną formę, rustykalną czy też vintage. Świetnie komponują sią z meblami ogrodowymi z rattanu, bambusa i wikliny, a także kamiennymi i metalowymi dodatkami. Dobrze znoszą różnorodne warunki pogodowe, ale przed wystawieniem na słońce czy deszcz wymagają porządnej impregnacji. Dobrze jest je również odświeżać co najmniej raz na rok. 

Meble ogrodowe z drewna.Meble ogrodowe z drewna. Fot. Shutterstock

Meble ogrodowe z kutego metalu

Stalowe, aluminiowe czy żeliwne meble ogrodowe często nawiązują romantycznego stylu angielskiego lub klimatów śródziemnomorskich. Te bardziej wygięte formy w towarzystwie kwiatów i odpowiednich dodatków sprawdzą się w romantycznych aranżacjach. Natomiast jeśli zależy Ci na aranżacji, które choć trochę przeniesienie Cię do Włoch lub Hiszpanii, wybierz metalowe meble ogrodowe w pastelowych kolorach oraz dodatki z rattanu. 

Meble ogrodowe do altanki: komplety w różnych stylach

Współczesne meble ogrodowe zachwycają designem. Są też bardzo praktyczne. Jest w czym wybierać. To propozycje do nowoczesnych, skandynawskich czy naturalnych aranżacji. Zobacz mniejsze i większe komplety mebli ogrodowych, dzięki którym wypocznie wiele osób. 

Z czego zrobić meble ogrodowe? 

Jeśli masz w domu europalety i zależy ci na tanich meblach ogrodowych, możesz wykonać je sam. Stolik, kanapa czy huśtawka z palet też może być bardzo stylowa i praktyczna. Wystarczy ją tylko udekorować stylowymi poduchami. 

Meble ogrodowe z palet.Meble ogrodowe z palet. Fot. Shutterstock

Pamiętaj! To styl mebli ogrodowych najbardziej wpływa na charakter strefy relaksu w ogrodzie. Dlatego warto najpierw wybrać odpowiedni zestaw mebli ogrodowych, a dopiero potem dodatki, które ją uzupełnią. 

Więcej o: