Jak działa hydromasaż w kabinie prysznicowej?

Kabina prysznicowa z hydromasażem uchodziła dawniej za wyposażenie luksusowe. Obecnie ceny, za które możemy mieć taki panel prysznicowy w łazience, nie są już tak wygórowane. Jak działa tego typu sprzęt? Kto będzie z niego szczególnie zadowolony? W jaki sposób działa kabina prysznicowa z funkcją hydromasażu?

Łazienka z dużą kabiną prysznicową.Łazienka z dużą kabiną prysznicową. Fot. Shutterstock

Kabiny z hydromasażem - jak działają?

Obecnie nie ma większego problemu z zakupem kabiny prysznicowej lub wanny z hydromasażem. W jaki sposób działa dobrej jakości sprzęt tej klasy? Właściwie rozpocząć należy od tego, że na rynku dostępne są zarówno gotowe kabiny prysznicowe wyposażone już w system dysz umożliwiających masaż wodny, jak i można dokupić oddzielny panel do zamontowania w kabinach już istniejących i użytkowanych. Dodatkowo dla wielu osób kuszące może być domowe spa, czyli montaż kabin z sauną.

Wanna czy kabina? W naszym kraju zdecydowanie bardziej popularna jest druga opcja. Montaż kabin z funkcją masażu przy użyciu strumienia wody wystrzeliwanego przez specjalne dysze zajmuje mniej miejsca. Dodatkowo nie ma problemu np. z rozchlapywaniem się wody.

Kabina prysznicowa z hydromasażem: jakie są jej zalety?

Czy w kabinach z hydromasażem chodzi tylko o relaks i namiastkę luksusu? Owszem, wanny lub kabiny prysznicowe z takimi udoskonaleniami mają dawać przyjemność, jednak dowiedziono prozdrowotne znaczenie wykonywanego w nich masażu. Na co pomaga hydromasaż? Wylicza się w tym miejscu liczne korzyści dla ciała i ducha. Taka kąpiel poprawia krążenie, redukuje poziom stresu, pomaga w redukcji cellulitu i poprawia jakość skóry. Kabinę lub wannę z hydromasażem poleca się osobom cierpiącym na duże napięcie mięśni, chorym na kręgosłup lub reumatyzm. Chociaż taki masaż poprawia samopoczucie i dobrze wpływa na całe ciało od stóp po czubek głowy, to nie jest zalecany dla osób z przesuszoną skórą lub stanami zapalnymi i chorobami skóry.

Na co uważać przy zakupie kabiny do kąpieli z hydromasażem?

Jeśli zdecydujemy się już na wybór urządzenia i jesteśmy pewni, że nie jest to wanna, ale kabina prysznicowa z opcją hydromasażu lub specjalny panel, to musimy się zastanowić nad możliwościami, jakie dają poszczególne modele.

Przede wszystkim warto postawić urządzenia wysokiej jakości. Chodzi zwłaszcza o to, byśmy mogli czuć się pod prysznicem bezpiecznie. Z tego względu nie wszystkie najtańsze produkty są godne polecenia. Istotna jest np. odporność ścianek, które muszą wytrzymać silny strumień wody wypadającej z dysz. Trzeba na to uważać także wtedy, gdy dobieramy panele do hydromasażu do już istniejących kabin. Niekiedy bezpieczniej jest posłużyć się już gotowym systemem. Na pewno gwarantuje on to, że taki nowoczesny prysznic będzie dłużej nam służył. Jakie jeszcze bywają problemy z tanimi kabinami z funkcją hydromasażu? Często przydarzają się w nich awarie (oświetlenie, deszczownica), poszczególne elementy niszczeją, całość instalacji przestaje być szczelna i zaczyna wyglądać mało estetycznie. Z ciekawego elementu naszej łazienki, przeistacza w coś, co najchętniej byśmy w naszym domu ukryli.

Bardzo istotne - jakość i rozmieszczenie dysz

Łazienka z kabiną prysznicową. Łazienka z kabiną prysznicową.  Fot. Merkury Market

Dysze do hydromasażu, które umożliwiają zażywanie tego typu kąpieli, powinny mieć zróżnicowaną siłę wytryskiwanego strumienia - dzięki temu woda będzie uderzała z różną mocą, co da możliwie najlepszy efekt masażu. Trzeba też zwrócić uwagę na możliwość ich regulacji i rozmieszczenie w panelu. Kabiny z hydromasażem wykorzystujące nowoczesne rozwiązania dają tu dużą swobodę.

Warto także wybierać taką kabinę z hydromasażem, w której otwory dysz mają nieco większą średnicę. Dzięki temu później nie przyjdzie nam zmagać się z zakamienieniem systemu. Jeżeli ostatecznie wybraliśmy panel, to zwróćmy uwagę na to, czy jest łatwy w montażu.

Kabina z hydromasażem: czy warto?

Zakup kabiny z hydromasażem zdecydowanie może być właściwą decyzją. Przy okazji trzeba jednak zwracać uwagę na dość dużą ilość szczegółów. Niezwykle niskie ceny produktów powinny zaś budzić w nas pewną podejrzliwość co do ich jakości. Lepsza jest nieco droższa kabina prysznicowa z hydromasażem, niż tania, ale awaryjna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.