Balkon w bloku, na którym odpoczniesz ze zwierzakiem i stworzysz własny ogród: top 30 dodatków

WiB
27.07.2021 16:39
Oto pomysły na stylowy i praktyczny balkon w bloku, na którym nie tylko odpoczniesz z rodziną, ale i z czworonożnym pupilem, a nawet stworzysz własny ogródek pełen świeżych warzyw i owoców. Poznaj nasze top 30.

Balkon z własnym ogródkiem.Balkon z własnym ogródkiem. Fot. Shutterstock

Jak urządzić balkon - stylowy i wygodny, z własnym ogródkiem, a także odpowiedni dla zwierząt? Postaw nie tylko na wygodne meble i stylowe tekstylia, ale też akcesoria dla zwierzaków i przede wszystkim rośliny. To dzięki nim ty i twój zwierzak zrelaksujecie się jak trzeba. Poznaj nasze top 30 dodatków na balkon w bloku.

Balkon w bloku, na którym dobrze odpoczniesz ze zwierzakiem

Hamaki, leżaki i fotele wiszące to świetne elementy wyposażenia domu, ogrodu i balkonu. Okazuje się, że teraz produkowane są nie tylko dla dorosłych i dzieci, ale również dla zwierzaków. Dlatego w pierwszej kolejności przedstawiamy hamak dla kota, który można przymocować do większości drapaków montowanych na balkonie w bloku. Może zamiast mruczka masz królika albo domową fretkę? Dla nich też mamy wygodny hamak, który można zawiesić w domu lub na balkonie w bloku. 

Hamak dla kota.Hamak dla kota. Fot. Shutterstock

Zobacz też inne akcesoria dla zwierząt, są świetne do domu i na balkon w bloku. 

Balkon w bloku, na którym poczujesz się jak w ogródku

Przedstawiamy inteligentne doniczki, które sprawią, że twoja bazylia, sałata, poziomki czy też pomidory nigdy nie padną na balkonie w bloku. To technologia odkryta przez NASA, dzięki której uprawianie ziół, warzyw i owoców jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie! Chodzi głównie o podłoże Smart Soil, które tworzy idealne środowisko do wzrostu roślin. Uwalnia składniki odżywcze zgodnie z cyklem ich życia, utrzymuje zbalansowane pH gleby i wykorzystuje maleńkie pęcherzyki tlenu do zagwarantowania roślinie miejsca i składników odżywczych nawet, gdy ziemia jest mokra.

Inteligentne doniczki Click and Grow można też ustawić na balkonie w bloku, o ile jest na nim gniazdko elektryczne. Mają samonawadniający się system z modułową lampą, co pozwala łatwo uprawiać rośliny. Ich nowoczesny design, sprytna technologia i profesjonalne światła LED wysokiej jakości sprawiają, że to produkt idealny dla wszystkich miłośników balkonowego ogródka. Pasują również jako element wyposażenia nowoczesnych kuchni. 

Inteligentna doniczka Click and Grow.Inteligentna doniczka Click and Grow. Fot. Sferis

Jak zacząć uprawę roślin na balkonie w bloku? 

Wystarczą trzy proste kroki. Do donicy włóż kapsułki z roślinami Click and Grow, które są biodegradowalne i nie zawierają szkodliwych substancji. Dodaj wodę do zbiornika. Ten o pojemności 2 litrów zapewnia roślinom wilgotne podłoże nawet przez miesiąc. Ostatni krok? Podłącz prąd nie martwiąc się o wysokie rachunki. Dzięki energooszczędnemu systemowi oświetlenia LED, inteligentne donice zużywają tylko 6 W energii.

Inteligentne doniczki Click and Grow.Inteligentne doniczki Click and Grow. Fot. Sferis

Dlaczego jeszcze warto mieć inteligentne doniczki na balkonie w bloku? 

Oprócz tego, że twoje rośliny nigdy nie uschną, inteligentne podłoże zapewnia im w 100 % bezpieczny materiał nanotechnologiczny, który przez cały czas dostarcza odpowiednią ilość tlenu, wody i substancji odżywczych. Jest wykonane z substancji naturalnych i nie zawiera pestycydów, fungicydów, hormonów, a także innych szkodliwych środków. 

Balkon w bloku ozdobiony kwiatami: top 12 wiszących i stojących doniczek

Mamy 6 donic wiszących i 6 stojących na balkon w bloku, które inspirowane są ręcznie modelowaną, tradycyjną ceramiką. Mają efektowne żłobienia, które pod wpływem słońca tworzą ciekawą grę świateł. 

Doniczka wisząca Bowl Sandy.Doniczka wisząca Bowl Sandy. Fot. Sferis

Donice stojące na balkon w bloku mają różnorodne rozmiary i kolory. Są odporne na słońce, deszcz i niską temperaturę. Dzięki nowoczesnemu designowi mogą być też dekoracją wnętrz domowych. 

Więcej o: