Jak tanio i funkcjonalnie urządzić kuchnię?

Czy jest możliwe by tanio urządzić kuchnię nie tracąc przy tym niczego z jej funkcjonalności i stylowego designu? Jak tanim kosztem przeprowadzić remont kuchni, gdy obok zmiany mebli wymienić trzeba również płytki ceramiczne i sprzęty AGD? Mamy na to prosty sposób! Remont nie musi być drogi. Podpowiemy Ci, na czym możesz oszczędzić, gdzie zredukować koszty by zaoszczędzić. W artykule znajdziesz interesujące pomysły i sprawdzone sposoby na odświeżenie wnętrza w każdym stylu.

Nowoczesna kuchnia.Nowoczesna kuchnia. Fot. Shutterstock

Meble kuchenne w zestawie - sposób na tanią kuchnię

Chcesz niskim nakładem finansowym wykonać renowację kuchennej przestrzeni? Z pomocą przychodzą zestawy mebli kuchennych. Może widziałeś je kiedyś na ekspozycjach marketów budowlanych i sklepów meblowych. Małe, kompaktowe i bardzo funkcjonalne zestawy doskonale aranżują niewielką powierzchnię. Część z nich to właśnie gotowe zestawy mebli kuchennych. Czym jest taki gotowy zestaw?

Zestaw mebli kuchennych - to nic innego jak gotowy komplet, składający się z szafek stojących i wiszących pozwalający na zaaranżowanie niewielkiej kuchni lub aneksu kuchennego. W skład zestawów wchodzą: szafki pod zlewozmywak oraz kuchenkę, szafki stojące i wiszące, słupki, fronty i niekiedy półki oraz blat. W niektórych przypadkach zestawy mogą składać się z modułów, które klient wybiera i komponuje sam według własnego uznania, potrzeb i wielkości kuchni. Najczęściej zestaw ustawia się wzdłuż ściany, co praktycznie wydziela strefę roboczą z blatem.

Kupując zestaw nie musisz się martwic o projekt.

Meble w zestawach są doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym do niewielkich wnętrz, kuchni połączonych z salonem lub aneksów kuchennych. Ich największą zaleta jest oczywiście cena. Ceny małych zestawów kuchennych zaczynają się już od 1000 złotych. Nie jest to więc doży wydatek. A efekt jaki można uzyskać z wykorzystaniem zestawu bywa niesamowity.

Kuchnia. Kuchnia.  Fot. Merkury Market

Modułowe meble

Małe pomieszczenie wymaga nietuzinkowych rozwiązań, sprytnych trików i sprawdzonych pomysłów. Najważniejszym elementem wystroju każdej kuchni są meble. Jeśli chcesz funkcjonalnie i tanio zaaranżować małą w bloku wybierz zestaw lub moduły, które dają niesamowite możliwości zestawiani i komponowania. Dzięki poszczególnym elementom kuchni modułowej wykorzystasz każdy centymetr kuchni i dostosujesz jej wygląd do własnych potrzeb. Zastanawiasz się czym jest kuchnia modułowa? Jak sama nazwa wskazuje kuchnia wykonana z modułów lub inaczej mówiąc pojedynczych elementów wybranych i ustawionych w taki sposób by jak najlepiej zagospodarować konkretną przestrzeń kuchenna i spełnić oczekiwania jej właściciela. Wśród modułów znaleźć można: moduły kuchenne stojące i wiszące różnych rozmiarów, słupki kuchenne, pod zlewozmywak, piekarnik lub kuchenkę, do zabudowy w formie wyspy, regały i półki, a także blaty. Meble można ustawić przy ścianie lub zrobić z nich samodzielną zabudowę np. w formie wyspy. Dają możliwość do wydzielenia aneksu kuchennego w salonie i doskonale organizują strefę przechowywania. Urządzanie kuchni na wymiar z modnymi frontami jest bajecznie proste.

Kuchenne meble modułowe dają ogromne możliwości aranżacyjne. Z ich pomocą zorganizujesz i funkcjonalnie urządzisz nawet najbardziej wymagające wnętrze! A co najważniejsze zrobisz to naprawdę tanio.

Jak tanio urządzić kuchnię w bloku?

Nie jeden właściciel mieszkania w bloku, w szczególności tego wzniesionego według starych budowniczych standardów, boryka się z tym samym problemem – jak przy minimum nakładów finansowych zaaranżować małe wnętrze swojej kuchni? Większość aranżacji, mebli w zabudowie lub kompletów wymaga sporej powierzchni. W kolorowych czasopismach lub na stronach blogowych w Internecie znaleźć można aranżacje przedstawiające duże, jasne kuchnie zaprojektowane według modnej, minimalistycznej konwencji. Te ciekawe, nowoczesne rozwiązania można śmiało przenieść również do małych pomieszczeń. Zanim zaczniesz wybierać i zamawiać meble, dokładnie zmierz każdy zakamarek kuchni i wykonaj odręczny plan, który będzie odzwierciedleniem Twojej wizji pomieszczenia. W małych kuchniach cenny jest każdy centymetr, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przypadek i nieprzemyślane działanie. Pomyśl gdzie ustawić zabudowę, gdzie sprzęt agd, a gdzie stół i krzesła.

Pamiętaj - mała kuchnia nie musi być nudna.

Jak tanio urządzić kuchnię w dużym domu?

Duży dom nie koniecznie musi oznaczać duże wydatki remontowe. Właściciele takich wnętrz mają większe możliwości podczas urządzania kuchni. Jeśli podczas remontu chcesz nieco oszczędzić wybierz tańsze płytki lub drewno na blat. Mniej wyszukane akcesoria sprawdzą się równie dobrze, ograniczając jednocześnie wydatki.

To ile faktycznie będzie kosztował remont wnętrza kuchni i wymiana szafek zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego planu. Jeśli przygotujesz się dobrze do inwestycji i zrealizujesz ją krok po kroku odniesiesz sukces i tanim kosztem urządzisz pomieszczenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.