Sprzęt turystyczny - jakie urządzenia AGD zabrać na wyjazd?

Wakacje trwają, stąd też w planach masz pewnie sporo wyjazdów! Jak się spakować, żeby nie przesadzić, ale jednocześnie pozostać samowystarczalnym? Wybieramy sprzęty AGD, które warto ze sobą zabrać. Sprawdź nasze propozycje!

Sprzęt turystyczny - czajniki

Jeśli wybierasz się pod namiot, na kemping czy jakikolwiek wypad w plenerze, koniecznie musisz ze sobą zabrać kilka przydatnych sprzętów AGD. Na przykład, wrzątek jest jedną z niezbędnych rzeczy na każdym wyjeździe. Mając do dyspozycji czajnik, możesz sobie zrobić herbatę, kawę, podgrzać butelkę dla niemowlaka czy nawet zagrzać wodę do umycia rąk. Idealny czajnik turystyczny powinien mieć opcję podłączenia zarówno do klasycznego gniazdka, jak i do zapalniczki samochodowej. Dodatkowo powinien być dość niewielki, aby bez kłopotu zmieścił się do bagażu. Zazwyczaj jest to pojemność około jednego litra. Powinien mieć też zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem pokrywki, choćby wskutek jego wywrócenia. Na rynku dostępne są również czajniki bezprzewodowe, które będą wielkim ułatwieniem na wyjeździe.

Sprzęt turystyczny - lodówki i chłodziarki

Lodówka czy chłodziarka to urządzenia niezbędne w słoneczne, wakacyjne dni. Każdy myśli wtedy głównie o zimnym napoju lub lodach. Nie ma co marzyć o wyciągnięciu ich z rozgrzanego wnętrza samochodu - coś tak bardzo nagrzanego nie nadawałoby się nawet do spożycia. Trzeba mieć ze sobą lodówkę turystyczną. Najlepsze są te zasilane elektrycznie – przeważnie z gniazda zapalniczki samochodowej. Lodówki bez zasilania mające jedynie wkłady chłodzące, słabo trzymają chłód. Postaraj się też wybrać model z cyfrową regulacją temperatury. Wtedy będziesz mógł ją dostosowywać do twoich bieżących potrzeb i panującej na zewnątrz temperatury.

Sprzęt turystyczny - kuchenki i pralki

Marzy ci się typowy, domowy obiadek? Na wyjeździe możesz go przygotować, wystarczy odpowiedni sprzęt turystyczny! Wbrew pozorom popularne „butle" nie odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie, przeżywają prawdziwy renesans. Wielu z nas decyduje się na wyjazdy w dzikie tereny z dala od cywilizacji. W takich rejonach kuchenka turystyczna jest niezbędna. Przede wszystkim sprawdź precyzję regulacji płomienia. Zawór powinien chodzić płynnie. Dodatkowo palnik powinien posiadać osłonę przed wiatrem. Sprawdź też czy kuchenka ma zapalnik typu piezo. W innym przypadku możesz być zmuszony jeździć po okolicy, szukając sklepu z zapałkami - na tym na pewno nie chciałbyś zmarnować swojego urlopu!

Więcej o: