Zestaw garnków ze stali nierdzewnej. Oto propozycje wysokiej jakości, w niższych cenach

WiB
29.07.2021 16:23
Jeśli szukasz minimalistycznie wyglądających naczyń do gotowania, duszenia i smażenia, o dobrej jakości, postaw na zestaw garnków ze stali nierdzewnej. Jakie wybrać? Te wskazówki i modele zadowolą nawet alergików uczulonych na nikiel. Wiele świetnych garnków jest teraz w promocji.

Serwis obiadowy w stonowanych kolorach.Serwis obiadowy w stonowanych kolorach. Fot. Shutterstock

Warto wybierać zestaw garnków ze stali nierdzewnej o wysokiej jakości, z oznaczeniem co najmniej 18/10 (18% chromu i 10% niklu). Wysoka zawartość chromu w tego typu materiale podwyższa odporność na wysokie temperatury i dobrze przewodzi ciepło. Zestaw garnków z wysokiej jakości ze stali nierdzewnej jest też odporny na korozję. 

Czy zestaw garnków ze stali nierdzewnej jest dla wszystkich? Niekoniecznie. Tego typu naczyń powinny unikać osoby uczulone na nikiel. Dla nich najlepszy będzie zestaw garnków ze stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/0 (18% chromu i 0% niklu).

Zestaw garnków ze stali nierdzewnej może być dwuczęściowy i większy, nawet 10-elementowy. W zależności od wybranej marki, różni się jakością i stylem wykończenia. Może zawierać garnki do gotowania o różnej pojemności, modele parowe czy rondle do mleka i sosów przystosowane do wszystkich rodzajów płyt grzewczych. Jednym z najpopularniejszych jest zestaw garnków składający się z 5 elementów. Pozwala na przyrządzenie różnego rodzaju dań w tym samym czasie, idealny dla rodziny z dziećmi. 

Zestaw garnków Twin Classic Zwilling.Zestaw garnków Twin Classic Zwilling. Fot. Zwilling

Bardzo dobrym wyborem będzie zestaw garnków z grubym, potrójnym dnem, które długo utrzymuje temperaturę. Dzięki takim produktom potrawy nie przypalają się i pozostają ciepłe jeszcze długo po ściągnięciu z kuchenki.

Dobrej jakości zestaw garnków ze stali nierdzewnej posiada na przykład marka Zwilling czy Tefal. Produkty znajdujące się w ich zestawie garnków ze stali nierdzewnej, wyznaczają często standardy w zakresie jakości, technologii i wzornictwa. Wiele nowoczesnych zestawów garnków ze stali nierdzewnej oferowanych przez marki pozwala zarówno na pieczenie, gotowanie, smażenie, jak też duszenie potraw. Nowe kolekcje garnków Tefal są bardzo odporne na wysokie temperatury i mają często odpinane rączki, co pozwala wkładać je również do piekarnika. Dobrze wybrany, solidny zestaw garnków ze stali nierdzewnej może być również dobrym uzupełnieniem kuchni nawet profesjonalnych kucharzy. Wielką zaletą jest również możliwość mycia w zmywarce. Zestaw garnków ze stali nierdzewnej zazwyczaj zawiera produkty, które są bardzo wytrzymałe na korozję i substancje chemiczne. 

Zestaw garnków ze stali nierdzewnej ma minimalistyczny design. Niektóre elementy mogą mieć bardziej zdobne detale, jak na przykład szerokie uchwyty ze stali nierdzewnej barwionej na kolor złoty. Są też modele wykończone nie tylko w połysku, ale w macie, w kolorze chromu lub innym. Kupując zestaw garnków ze stali nierdzewnej warto też zwrócić uwagę na wielowarstwowe dno, które szybko i równomiernie rozprowadza ciepło. 

W ofercie producentów jest wiele pojedynczych modeli, które można dobrać do wybranego zestawu garnków. W domu przydaje się specjalny model do ryżu, który ma wyjmowany pojemnik i różne pojemności, ale najbardziej polecamy uniwersalny garnek 1,5-litrowy. W takim można przyrządzić ryż już dla co najmniej 4 osób. Czym jeszcze charakteryzuje się specjalne naczynie do ryżu wykonane ze stali nierdzewnej? Ma bezpieczną pokrywkę z otworem spustowym pary oraz antypoślizgowe nóżki, które wpływają na komfort przygotowywania posiłków. Często jest też wyświetlacz, który informuje o etapie gotowania, także miarka do odmierzania ilości ryżu oraz łyżeczka do jego nasypania i mieszania. Zestaw garnków z naczyniem do ryżu warto wybierać. Przydaje się fanom nie tylko kuchni azjatyckiej. 

Garnek do ryżu.Garnek do ryżu. Fot. Mesko

Zestaw garnków ze stali nierdzewnej może być przeznaczony na wszystkie rodzaje płyt grzewczych: ceramiczną, gazową, indukcyjną, halogenową czy też elektryczną. Najczęściej wszystkie naczynia mogą być też myte w zmywarce, co jest ich wielkim plusem. Przed zakupem warto się jednak upewnić czy wybrany zestaw garnków spełnia wszystkie oczekiwania.  

Więcej o: