Na co zwrócić uwagę kupując narożnik?

Redakcja
01.08.2021 12:00
Narożnik to, zaraz obok kanapy, najczęściej kupowany mebel wypoczynkowy. Raz zakupiony narożnik będzie Ci służył przez długie lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad jego zakupem. Zobacz razem z nami, na co zwrócić uwagę, kupując narożnik.

Narożnik w loftowym salonie.Narożnik w loftowym salonie. Fot. Shutterstock

Narożnik idealny - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Narożniki to wyjątkowo wygodne meble, które często wstawiane są do salonu. Wyglądają niczym połączenie dwóch kanap w kształcie litery L. Narożniki do salonu służą najczęściej jako meble wypoczynkowe, ale na odpowiednim modelu mebla będzie można również spać. Te praktyczne meble do salonu są popularne i bardzo lubiane, zarówno z powodu ich funkcjonalności, jak i z racji łatwej aranżacji. Piękno narożnika zachwyca, a szeroka oferta dostępnych na rynku produktów pozwoli Ci dobrać coś bez problemu do wybranego przez Ciebie stylu wnętrzarskiego.

Zobacz, jakie elementy i parametry narożników są ważne i na jakie warto zwrócić uwagę, by zakup był uważany za udany przez długie lata.

Duży czy mały?

Odpowiednio duży produkt do salonu będzie idealnym elementem wyposażenia wnętrza. Rozmiar mebla powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli salon jest niewielki, nie wstawiaj tam dużego narożnika. Mebel niepotrzebnie zagraci wnętrze i sprawi, że pomieszczenie wyda się optycznie mniejsze. Małe salony powinny skorzystać z oferty mniejszych narożników. Na szczęście bogata oferta rynkowa pozwoli Ci dobrać coś bez problemu. Narożniki sprzedawane są w różnych rozmiarach i na pewno znajdziesz odpowiedni do swojego salonu. Postaraj się nie wypełniać przestrzeni salonu samym narożnikiem, lepiej postawić na mniejszy, ale lepiej wyglądający produkt.

Narożniki powinny też bez problemu posłużyć wszystkim domownikom. Jeśli rodzina jest duża, lepiej zdecydować się na komfortowy, duży narożnik, który pomieści wszystkich członków. Dzięki temu rodzina będzie mogła spędzać czas razem i nie ma obaw o to, że któraś z osób nie będzie miała gdzie usiąść podczas wypoczynku.

Narożnik z funkcją spania

Ciekawą opcją narożników jest funkcja spania. Mebel z funkcją spania to praktyczne i sprytne rozwiązanie. Przyda się w razie odwiedzin niezapowiedzianych gości. Dzięki temu produkt bez problemu rozłożymy i pościelimy - miejsce do spania gotowe. Narożnik z funkcją spania sprawdzi się także w pokoju młodzieżowym, gdzie w nocy będzie służył za łóżko, a w dzień za miejsce do wypoczynku.

Rodzaj tkaniny

Różowy narożnik Niagara Malmo.Różowy narożnik Niagara Malmo. Fot. Abra Meble

Kupując narożnik sprawdź koniecznie, z jakiej tkaniny jest on wykonany. Tkanina narożnika powinna być dla Ciebie przyjazna w dotyku, a jednocześnie łatwa do utrzymania w czystości. Warto zdecydować się na nowoczesne tkaniny hydrofobowe. Są miękkie i przyjemne, a jednocześnie plamoodporne. Dzięki takiej sprytnej tkaninie obicia narożnik będzie łatwy w utrzymaniu i odporny na zabrudzenia. Siedzenie na nim będzie też po prostu przyjemne.

Przy zakupie narożnika sprawdź też koniecznie, czy siedzenie na meblu jest wygodne. Design jest ważny, ale komfort siedzenia to sprawa priorytetowa.

Wygląd narożnika

Odpowiedni materiał sprawi również, że narożnik dopasuje się do Twojego salonu. Zwróć zatem również uwagę na to, by wybrany przez Ciebie model miał odpowiedni kolor i ewentualnie wzór. Przecież design jest bardzo ważny! Szeroka oferta rynkowa po raz kolejny pomoże Ci idealnie dobrać produkt do Twoich potrzeb.

Przy wyborze warto sprawdzić, czy narożnik wyposażony jest w zagłówki. Dodatkowy zagłówek lub poduszka na pewno zwiększy komfort wypoczynku na narożniku w salonie. Duże modele mogą być również regulowane, narożniki, podnóżki lub podłokietniki możesz w takich modelach ustawiać idealnie do swoich potrzeb. Dodawane przez producenta poduszki często również idealnie pasują do produktu i obicie nie wyróżnia się znacząco wtedy jako tło.

Wnętrze mebla

Od współczesnych mebli wymaga się funkcjonalności. Cenione są sprytne rozwiązania. Dlatego też warto zwrócić uwagę na te modele narożnika, które w swoim wnętrzu mają dodatkowy pojemnik na pościel. Narożniki z pojemnikiem na pościel sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy narożnik na stałe pełni funkcję łóżka. Do wnętrza możesz włożyć poduszki, kołdrę, koce i zapasową pościel. Wielkość wnętrz narożników zależy od wielkości samego produktu - im większa kanapa, tym większa przestrzeń w pojemniku.

Trwałość

Kupując narożniki zwróć uwagę także na to, jak są wykonane. Wytrzymałe i solidne meble posłużą Ci przez długie lata. odpowiedni model powinien być wykonany z dbałością, a łączenia powinny być trwałe. Sprawdź koniecznie producenta i zapoznaj się z opiniami. To na pewno pomoże Ci zdecydować się na dany model.

Więcej o: