Stylowe kubki ceramiczne stworzone z myślą o każdej jadalni: Top 18 z Empika

Kawa i herbata wspaniale smakują z kubków ceramicznych. Ich wielką zaletą jest piękna forma, kolory, wzory, różne pojemności, które można dobrać do wystroju każdego domu. Przedstawiamy top 18 z Empika.

Kolorowe kubki ceramiczne.Kolorowe kubki ceramiczne. Fot. Shutterstock

Przedstawiamy kubki ceramiczne, które mają piękne formy, kolory, wzory, które można dopasować do stylu każdej jadalni. Wszystkie są bardzo odporne na wysoką temperaturę i czynniki chemiczne. Niektóre kubki ceramiczne mają gładką powierzchnię, inne nieco chropowatą, która świetnie pasuje do jadalni na przykład w stylu rustykalnym czy vintage. Są też kubki ceramiczne z zaparzaczem, o wielu wzorach, a także modele o eleganckim designie. Warto zobaczyć wszystkie, ponieważ niektóre można teraz kupić z dobrym rabatem. 

Jakie kubki ceramiczne oferują marki? 

Najpopularniejsze są kubki ceramiczne do kawy i herbaty wykonane z fajansu, które mają dobrą cenę w stosunku do jakości. Świetnie prezentują się również w domu i są bardzo praktyczne, ponieważ można je myć w zmywarce. Często ich formy przypominają porcelanę. 

Kubki ceramiczne z kamionki wyglądają pięknie. Powstają z gliny, z dodatkiem piasku kwarcowego i szamotu, a potem wypalane są w piecu. Mają nieregularne formy, które pięknie zdobią wnętrza rustykalne, vintage i bardzo dobre ceny. Świetnie radzą sobie z wysoką temperaturą, potrafią również długo utrzymać ciepło, dzięki czemu kawa i herbata nie stygną zbyt szybko. Kubki ceramiczne z kamionki wprowadzą odrobinę sielskości do każdego domu. 

Świetne kubki ceramiczne z kamionki produkuje marka Bloomingville. To duński, kultowy design, którym inspiruje. Jest prosty, funkcjonalny, ale również subtelnie elegancki. Takie są również kubki ceramiczne Bloomingville. Od 2000 tworzą je Betina Stampe wraz z mężem Simonem. Jest też inna ceramika, a także tekstylia, lampy i różne akcesoria do domu. 

Kubki ceramiczne mogą być wykonane z porcelitu ("półporcelany"), który ma lepszą jakość od modeli fajansowych. Zazwyczaj mają różne odcienie bieli i są szkliwione. Wytwarza się je podobnie jak porcelanę, najczęściej z kaolinu, skaleni i kwarców, ale o gorszej jakości. 

Kubki ceramiczne ciężko czasem odróżnić od porcelanowych produktów, które mają eleganckie formy o różnym stopniu połysku i wysoką jakość. Mogą być wykonane z porcelany twardej, która jest bardzo odporna na uszkodzenia i miękkiej - delikatniejszej i bardziej kruchej. 

Jedną z odmian porcelany miękkiej jest porcelana kostna, do której dodaje się tzw. popiół kostny pochodzenia zwierzęcego. To zwiększa jej wytrzymałość i daje możliwość produkcji cieńszych naczyń.

Przedstawiamy kubki ceramiczne z zaparzaczem. Niektóre wykonano też z porcelany kostnej. Mają świetne wzory i są bardzo funkcjonalne.

Jak dbać o kubki ceramiczne? 

Większość nowoczesnych kubków ceramicznych można myć w zmywarce, ponieważ materiały, z których się je wytwarza są bardzo odporne na różnorodne temperatury i substancje chemiczne. Jednak zanim włożysz po raz pierwszy swój ulubiony komplet, sprawdź czy jest przystosowany do takiego mycia. Jeśli tak, pamiętaj tylko, by ustawić program z niską temperaturą. Po każdym myciu w zmywarce warto sprawdzić czy kubki ceramiczne nie mają żadnych uszkodzeń i nie pojawiły się pęknięcia. Jeśli tak, myj takie kubki ceramiczne wyłącznie ręcznie, z pomocą wody, miękkiej gąbki i odrobiny płynu do mycia naczyń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.