Lampka nocna LED dla dzieci: model w kształcie zwierzątka zaciekawi maluszka!

Podczas urządzania pokoju dziecka niezwykle ważny jest wybór oświetlenia. Powinno być funkcjonalne, praktyczne i pasować do wnętrza. W każdym pokoju dziecięcym swoje miejsce ma też lampka nocna LED dla dzieci. Jej funkcja zmienia się wraz z wiekiem malucha i jego potrzebami. Jaką więc lampkę wybrać? Poznaj nasze propozycje!

Lampka nocna LED dla dzieci

Przez pierwsze miesiące życia dzieci zdane są wyłącznie na swoich rodziców. Nie potrafią jeszcze docenić wyposażenia pokoju dziecięcego i zaangażowania rodziców w takie przedsięwzięcie. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego jest lampka nocna LED dla dzieci, która ma ogromne znaczenie. Bo przecież w nocy trzeba wstawać, aby nakarmić dziecko lub po prostu zaglądać do malucha, sprawdzając, czy bezpiecznie śpi. Lampka nocna świeci się niemal cały czas od zmierzchu do świtu, powinna być zatem energooszczędna i właśnie ledowa. Lampka w kształcie zwierzątka w pięknym kolorze dodatkowo umili chwile spędzane w pokoju bobasa. Jakie funkcje mogą się jeszcze przydać? Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany akumulator, dzięki któremu lampka nocna LED dla dzieci może być swobodnie przestawiana bez zamartwiania się o przykrótki kabel. Funkcja regulowania mocy światła za pomocą dotyku umożliwi szybkie przejście z trybu, gdy maluch jest aktywny, w tryb usypiania. Doskonałą opcją jest też tzw. eye protection, czyli efekt miękkiego światła, które nie męczy wzroku niemowlaka.

Lampka nocna LED dla dzieci: przydatna nie tylko dla najmłodszych

Lampka nocna LED dla dzieci wbrew pozorom nie jest tylko i wyłącznie przydatna dla najmłodszych. Ma przede wszystkim służyć domownikom. Gdy wstajemy do malucha w środku nocy, słabe światło lampki nie zbudzi pozostałych osób śpiących w domu, nie wzbudzi też czujności zwierząt, które z kolei mogłyby postawić na nogi wszystkich domowników. Dodatkowym atutem jest to, że światło z lampki nocnej dla dziecka jest mniej ostre i nie sprawi problemu ani naszym oczom przyzwyczajonym do ciemności nocy, ani oczom dziecka. To idealny kompromis między widocznością, a nierozbudzeniem maluszka. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo – rodziców i dziecka. Można z łatwością zerknąć do pokoju i sprawdzić, jak maluch śpi oraz czy czegoś mu nie brakuje.

Lampka nocna LED dla dzieci: co wybrać, kiedy dziecko zaczyna czytać?

Lampka nocna LED dla dzieci jest bardzo przydatna, ale tylko do pewnego momentu. Jak poznać, że należy wymienić oświetlenie? Kiedy dziecko zaczyna z zainteresowaniem przeglądać książeczki, a potem czytać. Lampka nocna dla dziecka musi dawać dużo światła, aby maluch nie nadwyrężał wzroku. W tym wypadku doskonale sprawdzą się modele stojące z regulowanym ramieniem, które można nachylić, kierując promień światła na książkę. Dobrym pomysłem są lampki nocne dla dzieci z regulacją światła. Modele tego typu można również wykorzystywać w ciągu dnia, ustawiając je na biurku podczas rysowania czy odrabiania lekcji. W tym wypadku lampki w kształcie zwierzaczków niestety muszą iść w odstawkę. Chociaż zawsze mogą pełnić funkcję ozdobną!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.