Pomysł na szafki do łazienki w domu i mieszkaniu

Redakcja
05.08.2021 16:00
Jakie szafki do łazienki warto wybrać? Czym się kierować podczas tego wyboru? Na co zwrócić szczególną uwagę? To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące inspiracji. Warto znaleźć na nie odpowiedź przed przystąpieniem do remontu i poszukiwania wymarzonego kompletu szafek. Aranżacja przestrzeni w łazience powinna być przemyślana i zaplanowana

Nowoczesna szafka łazienkowa.Nowoczesna szafka łazienkowa. Fot. Shutterstock

Mała łazienka, zwłaszcza taka w bloku lub w kamienicy wymaga kreatywnego rozplanowania mebli oraz akcesoriów łazienkowych. Szafki łazienkowe są jednym z tych elementów, dzięki którym możemy stworzyć eleganckie wnętrze. Nie ważne czy łazienka jest mała czy duża - każda wymaga indywidualnego urządzenia i dopasowania poszczególnych elementów do wybranego stylu.

Jakie szafki do łazienki - wyposażenie pomieszczenia

Wybór szafek łazienkowych jest bardzo duży. Producenci proponują szafki do wnętrz w wielu rozmiarach kształtach i kolorach. Dzięki nim każdy może we wnętrzu swojej łazienki stworzyć prywatną strefę SPA i przestrzeń do relaksu. Pamiętajmy, że łazienka, jest miejscem w którym spędzamy sporo czasu właśnie dlatego warto zorganizować ją mądrze.

Wybierając szafki łazienkowe Zwróćmy uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Tylko meble łazienkowe zrobione solidnie zagwarantują nam funkcjonalność. Absolutnym hitem ostatnich lat, są akcesoria drewniane. Wybieramy je coraz częściej i coraz chętniej, mimo że wymagają stałej pielęgnacji, impregnacji oraz zabezpieczenia. Drewno jest materiałem niezwykle szlachetnym oraz przytulnym. Wprowadza do wnętrza Ciepły klimat atmosferę. Szafki łazienkowe drewniane to gwarancja wygody i funkcjonalności i prawdziwej elegancji.

Meble łazienkowe modułowe czy sprawdzą się w łazience

Jednym z najbardziej ergonomicznych rozwiązań są meble modułowe. Czym one są? Moduły to nic innego jak różne elementy z których każdy może wybrać te które najbardziej pasują do jego wnętrza I stworzyć z nich pokój kąpielowy marzeń. Wśród elementów modułowych znaleźć można elementy takie jak: Komody łazienkowe, szafki łazienkowe dolne, szafki łazienkowe górne, półki oraz klasyczne słupki. To które elementy wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych oczekiwań, potrzeb, oraz wielkości samego wnętrza. Najchętniej wybieranymi elementami są komody oraz szafki pod umywalkę. Uzupełnieniem takiego zestawu, mogą być półki zwierzaki.

Łazienka twój indywidualny salon spa

Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą.Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą. Fot. Shutterstock

Warto podkreślić, że podczas urządzania łazienki ważne jest indywidualne podejście do tematu. Każda łazienka jest inna, w każdej sprawdzą się inne elementy. To które moduły wybierzesz, zależy od ciebie. U twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak by dobrze przemyśleć swój wybór. Dobrze zaaranżowana łazienka to gwarancja wygody, luksusu i ergonomii użytkowania.

Zestaw szafek do łazienki - mała i duża łazienka

Gdy mamy małą łazienkę i posiadamy sporo akcesoriów łazienkowych, które musimy pomieścić na niewielkiej powierzchni warto rozważyć zakup kompletu mebli. Zestaw składa się przeważnie z szafki z umywalką, wiszącej i wysokiej i tak zwanego słupka. Możemy się zdecydować na dłuższy blat pod umywalkę, zaprojektować symetryczne rozłożenie szafek lub zestawić wiszące szafki w niesymetrycznym ułożeniu. Projekt szafek łazienkowych i ich aranżacje powinny zapewnić nam odpowiednie miejsce i dobrą organizację przestrzeni. Tego typu rozwiązania ułatwiają przechowywanie i utrzymanie porządku w łazience.

Jakie meble do łazienki warto wybrać?

Każdy to przyzna, że są takie elementy wyposażenia w łazience, bez których trudno sobie wyobrazić wnętrze. I to właśnie o nich należny pomyśleć w pierwszej kolejności, szukając pomysłów na aranżację łazienek.

Na pierwszym miejscu znajduje się szafka pod umywalkę, która stanowi podstawę dla baterii i umywalki, a także miejsce w którym przechowywać można środki czystości i kosmetyki. Funkcjonalna łazienka to taka, która wydziela strefę przechowywania i strefę higieniczną. Podział na strefy jest bardzo praktycznym pomysłem, zwłaszcza w małych łazienkach. I właśnie do tego mogą się nam przydać szafki z drewna.

Szafki w łazienkowe muszą być zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne. Drzwiczki powinny się lekko zamykać i otwierać, mieć trwałe zawiasy i poręczny uchwyt. Warto rozważyć zamontowanie cichego domyku, który ułatwi przechowywanie. Podobnie jest z szufladami. Te powinny być pojemne, trwale i ułatwiać przechowywanie przyborów toaletowych. Jeśli szafka łazienkowa ma wiele przegródek i półek, każdy domownik łatwo znajdzie w niej swoje kosmetyki. Sprawdźmy, czy półki szafki łazienkowej nie są zbyt wąskie ani za płytkie. Odległości między półkami powinny być dopasowane do wielkości przyborów toaletowych i kosmetyków. Dobrze, jeśli szafka łazienkowa ma przegródki na suszarkę, prostownicę, maszynkę do golenia, szczoteczki i pasty do zębów, płyny i szampony. Nie zapomnijmy, że przechowywanie dotyczy również ręczników i środków czyszczących. One również muszą znaleźć w łazience swoje miejsce.

Więcej o: