Eleganckie kubki porcelanowe inspirowane dziełami mistrzów malarstwa

Jeśli nie wyobrażacie sobie dnia bez kawy lub herbaty, mamy eleganckie kubki porcelanowe, których grafiki inspirowane są dziełami największych mistrzów malarstwa. Zdobione na przykład reprodukcją słynnego obrazu "Pocałunek" Gustava Klimta sprawią, że codzienne picie ulubionych napojów zamieni się w rytuał pełen smaku i sztuki. Może warto zacząć takie kubki kolekcjonować? Odcienie brązu i połyskującego złota robią wrażenie.

Ilustracja inspirowana dziełem 'Pocałunek' Gustava Klimta.Ilustracja inspirowana dziełem 'Pocałunek' Gustava Klimta. Fot. Shutterstock

Współczesna porcelana jest piękna. Talerze, miski czy kubki porcelanowe to nie tylko białe formy z kwiatami, które kojarzymy z dawnych lat. Są też pogięte, owalne, kwadratowe, nieregularne, trójwymiarowe perełki designu z nadrukami i zdobieniami. Powstają z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem, a następnie wypalane są w temperaturze 920-980 °C (wyroby nieszkliwione, tzw. biskwit) lub 1280-1460 °C (porcelana szkliwiona). Eleganckie kubki porcelanowe inspirowane dziełami mistrzów malarstwa oferuje wiele marek, na przykład Duo czy Art-Pol. Znajdziemy tu m.in. dzieła Gustava Klimta czy Alfonsa Muchy. Zobaczcie, jak świetne są to produkty, idealne dla wszystkich, którzy poszukują elementów zastawy stołowej o klasycznej i szykownej formie. Dzięki eleganckim kubkom porcelanowym z nadrukami inspirowanymi dziełami malarstwa można mieć kontakt ze sztuką każdego dnia! Ich niezwykłe wzory na pewno zachwycą również odwiedzających nas gości i rodzinę. 

Eleganckie kubki porcelanowe inspirowane dziełem "Pocałunek" Gustava Klimta 

Gustav Klimt - austriacki malarz, grafik, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli modernizmu wiedeńskiego stworzył wiele wspaniałych dzieł sztuki, którymi do dzisiaj zachwyca się świat. Jednym z najbardziej znanych obrazów tego artysty jest "Pocałunek", który powstał w 1907 roku, a w 1908 został zakupiony przez galerię Belvedere, która mieści się w Wiedniu. Jest częścią jej ekspozycji do dziś. Przedstawia parę obejmujących się kochanków na łące pełnej kwiatów. Oboje mają na sobie złote szaty. Strój kobiety ma dodatkowo kolorowe, okrągłe zdobienia przypominające czerwone i granatowe kwiaty - miały one symbolizować kobiecość. Mężczyzna okryty jest złotym płaszczem z ciemnobrązowymi i białymi ozdobami w kształcie prostokątów.


Oryginalna wersja obrazu "Pocałunek" została namalowana na płótnie o wymiarach 180x180 cm i zdobiona jest płatkami szczerego złota, dzięki czemu prawdopodobnie dzieło stało się tak sławne. Gustav Klimt jako pierwszy z malarzy wykorzystał je na płótnie, co budziło skojarzenia mistyczne i religijne. "Pocałunek" był jednym z dzieł sztuki, które zapewniło mu awans do międzynarodowej elity artystów i najdroższych malarzy portretowych w Europie. Dziś obraz doczekał się wielu reprodukcji nie tylko na płótnie, ale również na porcelanie. Eleganckie kubki porcelanowe z "Pocałunkiem" Gustava Klimta oferuje na przykład marka Duo. 

Elegancki kubek porcelanowy z grafiką przedstawiającą dzieło 'Pocałunek' Gustava Klimta.Elegancki kubek porcelanowy z grafiką przedstawiającą dzieło 'Pocałunek' Gustava Klimta. Fot. Empik I Art-Pol

Zobacz inne eleganckie kubki porcelanowe inspirowane dziełami takich mistrzów sztuki, jak Alfons Mucha - czeski grafik i malarz, który lubił łączyć współczesne malarstwo z tradycjami bizantyńskimi. Tworzył dzieła, których znakiem rozpoznawczym były sylwetki wyidealizowanych, pięknych kobiet, często otoczonych kwiatami, liśćmi, symbolami i arabeskami. 

Alfons Mucha tworzył też projekty graficzne na zamówienie – plakaty reklamowe, kalendarze, karty dań, okładki czasopism. W magazynach zamieszczał serie swoich grafik. Tworzył też obrazy drukowane na jedwabiu, przeznaczone głównie dla kolekcjonerów, które często przedstawiały pory roku czy kwiaty. Projektował też biżuterię i tworzył rzeźby. Sensację jednak wywołał tajemniczy zbiór dzieł Alfonsa Muchy, który odkryto długo po jego śmierci. Przechowywała go jedna z czeskim rodzin, która jak twierdzi, chciała uchronić je przed dawnymi władzami komunistycznymi. Były tam           malowidła, szkice regaliów masońskich oraz różnych symboli, jak również cenna kolekcja zdjęć wykonanych przez Alfonsa Muchę w latach 20. XX wieku. Dziś można znaleźć wiele eleganckich kubków porcelanowych przedstawiających najpopularniejsze dzieła Alfonsa Muchy.

Oto kolejne eleganckie kubki porcelanowe z grafikami inspirowanymi dziełami Alfonsa Muchy, które mają różne pojemności i formy - mniej i bardziej szykowne. To produkty idealne na prezent - są pakowane pojedynczo i podwójnie w ozdobne pudełka.

Popularne dzieła Alfonsa Muchy.Popularne dzieła Alfonsa Muchy. Fot. Wikipedia

Więcej o:
Copyright © Agora SA