Porcelanowe talerze obiadowe w stylu scandi, włoskim, hygge i rustykalnym

Porcelanowe talerze obiadowe mogą mieć róznorodne wzory - hygge, scandi, rustykalne, sycylijskie. Zobacz wszystkie propzoycje i wybierz te, które najlepiej zaaranżują twoją jadalnię.

Porcelanowe talerze obiadowe.Porcelanowe talerze obiadowe. Fot. Shutterstock

Porcelanowe talerze obiadowe w różnych stylach - scandi, włoskim, hygge i rustykalnym pięknie ozdobią jadalnie. Podpowiadamy, jakie wzory je charakteryzują i prezentujemy wybrane, najpiękniejsze modele. 

  • Porcelanowe talerze obiadowe w stylu włoskim są często wzorzyste i kolorowe. Dominują różnorodne motywy florystyczne, często połączone z geometrycznymi ornamentami. Talerz Dipupureto, który ma czarny wzór z motywem kwiatów wprowadzi odrobinę śródziemnomorskiego klimatu do jadalni. 
  • Porcelanowe talerze obiadowe hygge mamy dwa. Który motyw jest dla nich charakterystyczny? Taki, który kojarzy się z bezpieczeństwem i przytulnością, ponieważ słowo "hygge" to nie tylko styl, ale cała filozofia życia duńskiej społeczności. Koncepcja "hygge" przywiązuje wagę do małych rzeczy w życiu, za pomocą których można osiągnąć szczęście. Dla Duńczyków istotny jest kontakt z naturą, a jej motywy chętnie wykorzystują w różnych dekoracjach, jednym z popularniejszych jest na przykład eukaliptus i polne kwiaty. Duńskie wnętrza są często przytulne, harmonijnie urządzone, z odrobiną szyku. Zobacz dwie propozycje porcelanowych talerzy obiadowych w stylu hygge, z granatowymi wzorami.
  • Porcelanowe talerze obiadowe w stylu scandi mają proste i subtelnie wzorzyste formy. Jest też wiele propozycji jednokolorowych, wśród których można znaleźć produkty w stonowanych barwach szarości, bieli, beżu, błękitu czy zieleni. 
  • Porcelanowe talerze obiadowe w stylu rustykalnym można poznać często po florystycznych zdobieniach. Często są to kwiaty polne i róże . 

Jakie talerze wybrać? Polecamy takie, które nie tylko mają fajny design, ale przede wszystkim będą pasowały do aranżacji jadalni. Dlatego zobacz koniecznie wszystkie nasze propozycje.

Porcelanowe talerze dekoracyjne z modnymi wzorami - w stylu włoskim, hygge, rustykalnym i skandynawskim 

Przedstawiamy porcelanowe talerze obiadowe z motywem kwiatów. Ich wzory są tak różne, że na pewno znajdą swoje miejsce na stole o różnych aranżacjach. Oto porcelanowe talerze obiadowe o sielskich, romantycznych i rustykalnych wzorach. Są też modele, dzięki którym można przywołać śródziemnomorski klimat. 

Zastanawiasz się jak ocieplić swoją jadalnię? Wybierz kolory i wzory w stylu hygge, wśród których dominują odcienie natury, takie jak beż, brąz czy granatowy - kolor nieba. Skandynawskie szarości i błękity też świetnie prezentują się na porcelanowych talerzach obiadowych. 

Porcelanowe talerze obiadowe dla dzieci 

Wypasiona krówka, dziki tygrysek, słodki królik, panda, małpka, a może koala? Te zwierzątka pięknie prezentują się na porcelanowych talerzach obiadowych, które stworzyła marka For.rest. To autorskie projekty, które dodadzą charakteru każdej jadalni i umilą posiłek najmłodszych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.