Drewniane dodatki do kuchni to najbardziej pożądane akcesoria! Teraz możesz je mieć za ułamek ceny

Drewniane dodatki do kuchni już od dawna wiodą prym we wnętrzach. Drewno zdominowało podłogi, blaty kuchenne, a nawet ściany. I choć trendy obowiązujące w wystroju wnętrz się zmieniają, drewno w kuchni króluje nieprzerwanie. Wspaniale ociepla wnętrze i nadaje mu rustykalny charakter. Modne drewniane elementy stały się także częścią kuchennych akcesoriów. Sprawdź, jakie drewniane dodatki do kuchni warto mieć!

Drewniane dodatki do kuchniDrewniane dodatki do kuchni Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Drewniane dodatki do kuchni - drobne akcesoria kuchenne

Drewniane dodatki do kuchni typu łopatki i łyżki to już kultowy element wyposażenia kuchennego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z drewnem w kuchni, wprowadzić je tam pod postacią drobnych akcesoriów. Jeśli zależy ci na ociepleniu wnętrza, zdecyduj się na banalne drewniane dodatki, które swoją prostotą wprowadzą do kuchni rustykalny design. To przede wszystkim drewniana deska do krojenia i chlebak. Nie dość, że praktyczne i używane codziennie, to na dodatek posłużą jako element dekoracyjny. Takie drewniane przybory kuchenne można kupić już za przysłowiowe parę groszy. Warto jednak zainwestować w porządne drewniane dodatki do kuchni, które posłużą na długi czas. Chociaż nawet i te świetnej jakości można kupić w dobrej cenie, wystarczy "łapać" promocje. Na przykład porządna drewniana łopatka charakteryzująca się solidną konstrukcją bez ubytków i drzazg jest przeceniona o 60%!

Drewniane dodatki do kuchni - krok w stronę EKO

Drewniane dodatki do kuchni to nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim ukłon w stronę stylu eko! To hit ostatnich lat, który po nowemu wykorzystuje surowce naturalne, biorąc pod uwagę ochronę środowiska. Produkcja tworzyw, z których wytwarza się większość mebli, wymaga ogromnych zasobów energii i wody. Powstają również ogromne ilości odpadów, które „zwracane są" do środowiska naturalnego. Do tego produkty z tworzyw są marnej jakości, co sprawia, że po bardzo krótkim czasie wymagają wymiany. Kupujesz kolejne i tak koło się zamyka. W stylu eko stare, solidne meble drewniane poddawane są renowacji, a także wykorzystuje się jak najmniej przetworzone produkty, takie jak czyste drewno lub bambus. Także drewniane dodatki do kuchni, które zalegają w szafkach babć, mogą otrzymać przy małym nakładzie pracy nowe życie. Nowy, drewniany produkt kuchenny również możę przysłużyć się środowisku  - proces jego tworzenia jest krótszy, a tym samym bardziej ekologiczny.

Drewniane dodatki do kuchni - naczynia małe i duże

Poza głównymi i najważniejszymi akcesoriami, jak deski, łyżki czy chlebak warto wspomnieć o innych przyborach, które mogą zastąpić produkty kuchenne z metali i surowców sztucznych. Popularyzacja drewna w kuchni spowodowała prawdziwy boom wśród projektantów akcesoriów użytkowych. O czym mowa? Chociażby o naczyniach! Ekologiczne miski do zup i sałatek z kokosa czy bambusa to prawdziwy hit. Mało tego, do dyspozycji masz również filiżanki, kubki, a nawet cukiernice. Mając możliwość kupna tak świetnych zestawów za ułamek ceny, bardzo łatwo będzie zrezygnować ze szklanych czy plastikowych akcesoriów. Drewniane dodatki do kuchni są bardziej przyjazne nie tylko dla środowiska, ale i dla nas!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.