Profesjonalna smycz dla psa: top 24 na spacer, trekking i jogging

Szukasz profesjonalnej smyczy dla psa? Mamy modele krótsze, dłuższe, z rączką lub bez niej, do spokojnych spacerów i na wspólny jogging. Jaką wybrać? Zobaczcie nasze top 24 modele dla dużego i małego psiaka.

Trekking z psem.Trekking z psem. Fot. Shutterstock

Profesjonalna smycz dla psa sprawdzi się nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale także trekkingu po górach czy joggingu po parku. To produkt, który zredukuje potencjalne szkody związane z ciągnięciem czworonożnego pupila. Profesjonalną smycz dla psa do wspólnego biegania czy trekkingu wyróżnia duża sprężystość i system amortyzacji, który redukuje szarpnięcia. Działa w oparciu o zasadę, że im pies bardziej ciągnie, tym amortyzacja smyczy staje się większa. W zwykłych modelach tak nie jest - pod wpływem rozciągania smycze tracą siłę amortyzacji. Taką profesjonalną smycz dla psa można też zapiąć wokół pasa. Wiele modeli ma również specjalny system, który uniemożliwia ich przegryzienie, istnieje możliwość regulacji długości smyczy, dołączone są też elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo podczas wspólnego treningu po zmroku. Polecamy na przykład profesjonalną smycz wielozadaniową polskiej produkcji - Idealeash Trekking Maxi, która znana jest z programu "Kto to kupi?". Ma sprężystość niczym bungee. 

Profesjonalna smycz dla psa Idealeash Trekking MAXI, do wspólnego trekkingu i biegania.Profesjonalna smycz dla psa Idealeash Trekking MAXI, do wspólnego trekkingu i biegania. Fot. Sferis I Kto to kupi

Profesjonalna smycz dla psa - automatyczna

Ta profesjonalna smycz dla psa nosi też nazwę flexi. To popularny element wyposażenia czworonożnego pupila, chętnie używany przez jego właściciela. Posiada mechanizm umożliwiający swobodne rozwijanie i zwijanie taśmy lub linki, a także rączkę i przycisk, który w każdej chwili umożliwia stałe albo chwilowe blokowanie automatu. To porządna smycz dla psa, która daje mu sporo swobody, a także wyręcza właściciela w nieustannym kontrolowaniu ruchów czworonoga. Najlepiej sprawdza się podczas wspólnych spacerów po dużym terenie. Profesjonalna smycz dla psa z automatycznym mechanizmem ma różne długości. Zakończona jest często karabińczykiem, który przypina się do obroży. Czy to najlepsza smycz dla psa? Pewnie nie, ale sporo ułatwia podczas wspólnych spacerów. Ma jednak też swoje wady. Właściciel ma przede wszystkim mniejszą kontrolę nad swoim czworonożnym przyjacielem. Ze względu na spore długości linki czy taśmy pies może zaplątać się między drzewami czy krzewami, co w konsekwencji może doprowadzić do urazu skóry. 

Profesjonalna smycz dla psa - automatyczna taśmowa czy linkowa? 

Automatyczna, profesjonalna smycz dla psa z taśmą jest odporniejsza na przetarcia, co wynika z większej grubości i szerokości tego produktu. Często jest za to krótsza i droższa. Poleca się ją dla większych i cięższych psów.

Dobrą smyczą dla niewielkich ras psów i tych większych, ale spokojniejszych, jest automatyczny model linkowy. Zalety? Taka profesjonalna smycz dla psa z linką jest poręczniejsza, lżejsza i tańsza. Minusy? Może być niebezpiecznym akcesorium dla psów agresywnych lub tych, które nie nauczyły się jeszcze chodzić na smyczy. 

Spacerowa smycz dla psa

Dobre smycze dla psa to nie tylko modele trekkingowe i automatyczne. Są też produkty skórzane, materiałowe czy sznurkowe bez automatycznego mechanizmu. Warto wybrać taką, dzięki której spacer lub trening z psem będzie bezpieczniejszy i milszy. Dlatego jeśli ze swoim psem chodzisz tylko na spokojne i niedługie spacery, wystarczy poręczny model miejski, najlepiej regulowany. Polecamy szczególnie miejską, profesjonalną smycz dla psa ze skóry, która jest na lata!

Pamiętaj! Wszystkie produkty Sferis zamówione w piątek po 16 lub w niedzielę do 14, dostaniesz kurierem w poniedziałek. 

Więcej o: