"Aloes. Wygląda na brutala, ale w środku jest miękki" - zabawne dodatki do domu dla miłośników roślin

Oto dodatki do domu z roślinnymi grafikami i zabawnymi sentencjami, które świetnie ozdobią każde wnętrze, a także wprowadzą do niego więcej życia i radości. Nasz typ? Kubek i plakat z aloesem - "wygląda na brutala, ale w środku jest miękki". Zabawne nadruki mają też dodatki z monsterą, sukulentami czy sansewieriami. Idealne na prezent dla miłośnika roślin.

Grafika z monsterą z kolekcji 'długopisem malowane'.Grafika z monsterą z kolekcji 'długopisem malowane'. Fot. Instagram @dlugopisem_malowane

Botaniczne trendy królują we wnętrzach już od dobrych kilku lat. Żywe rośliny pięknie zdobią różnorodne przestrzenie prywatne i publiczne, są też inspiracją do tworzenia tapet, poduszek, kompletów pościeli, ceramiki i innych dekoracji do domu. W każdej postaci wprowadzają do wnętrz trochę życia i radości, a także zachęcają do życia w zgodzie z naturą. Dla wielu fanów roślin są tak samo ważne, jak czworonożny pupil w domu. Pies, kot wymaga dobrej opieki, ale rośliny również i świetnie potrafią się za nią odwdzięczyć. Regularnie pielęgnowane pięknie rosną, tworząc niesamowity klimat w każdym wnętrzu. Dlaczego warto je mieć? Może zachęcą do domowej hodowli kwiatów? Zobaczcie te grafiki z zabawnymi tekstami i florystycznymi motywami z kolekcji "długopisem malowane" - choć nie zastąpią żywych roślin, mogą być fajnym dodatkiem do domu lub pomysłem na prezent dla miłośnika roślin. 

Po co komu rośliny w domu? Każdy miłośnik zielonych kwiatów znajdzie swoje powody

  • "bo można położyć się pod rośliną, zjeść kanapkę z ananasem i poczuć się jak w dżungli"
  • "bo po prostu fajnie wyglądają (i można robić ładne zdjęcia)"
  • "bo można mieć kolejny powód do zmartwienia (czego liście robią się żółte, no czego?)"
  • "bo można łatwo znaleźć znajomych (o jaka fajna, a eee, co to?)"

- mawia Malwina, autorka kolekcji "długopisem malowane". Stworzyła wiele grafik z roślinami, m.in.: monsterą, aloesem, sukulentami, haworsją, zroślichą czy sansewierią, które umieszcza na różnych elementach wyposażenia domu, takich jak kubki, poduszki i plakaty. Ma też ciekawe propozycje dla kawoszy i miłośników kotów. 

"Aloes. Wygląda na brutala, ale w środku jest miękki ... " - te emaliowane kubki są świetne na prezent dla miłośników roślin

Grafika z aloesem z kolekcji 'Długopisem malowane'.Grafika z aloesem z kolekcji 'Długopisem malowane'. Fot. Instagram @dlugopisem_malowane

Mamy też inne propozycje kubków z ciekawymi grafikami. Te także stworzyła autorka kolekcji "długopisem malowane". 

"Po co komu sukulenty.. Bo są odporne na dziwne pomysły " - plakaty w ramie z zabawnymi grafikami roślinnymi 

Jeśli szukasz pomysłu na niebanalny i niedrogi upominek dla miłośnika roślin, warto rozważyć zakup tych plakatów. Tylko który wybrać? Z sukulentami, aloesem, monsterą, a może z kilkoma najpopularniejszymi roślinami? Jeśli nie masz pojęcia, które kwiaty najbardziej lubi twój znajomy, postaw na plakat z sukulentami. Dlaczego? Autorka kolekcji "długopisem malowane" podaje kilka fajnych powodów:

  • "bo są odporne na dziwne pomysły"
  • "bo nie są zbyt uczuciowe, wincyj miłości je zabija"
  • "bo potrafią rozwalić doniczkę (które inne rośliny tak potrafią?)"
  • "bo fajnie wyglądają (i można znajomym powiedzieć - patrz, jak fajnie wyglądają)" 

Czy plakaty w tej wersji nie prezentują się stylowo i zabawnie? Każdemu poprawią humor. Doskonale sprawdzą się też jako prezent dla miłośnika roślin.

Więcej o: