Zmień wystrój, wybierając nowoczesne dekoracje do ogrodu: świecące girlandy są tańsze o 50%

W ogrodzie spędzamy w miarę możliwości dużo czasu już od początku wiosny do późnej jesieni co sprawia, że ta przestrzeń staje się kolejnym pomieszczeniem domowym. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem kawałka zieleni, wiesz, o czym mowa. Zazwyczaj ogród jest przedłużeniem salonu, w którym przyjmujemy gości lub wypoczywany. Dlatego warto poświęcić czas na wybór wybrać odpowiednich dekoracji do ogrodu. Co wybrać spośród tak wielu propozycji? Podpowiadamy!

Dekoracje do ogroduDekoracje do ogrodu Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Dekoracje do ogrodu - osłonki i doniczki

Najważniejszą dekoracją każdego ogrodu są oczywiście wypielęgnowane przez ciebie rośliny – kolorowe kwiaty, ozdobne trawy czy przepiękne drzewa i krzewy zachwycające swoją naturalną formą. Jednak rośliny, które nie są bezpośrednio posadzone w ziemi, warto wyeksponować w taki sposób, by jeszcze mocniej przyciągały uwagę i cieszyły oko. Dlatego niezbędne dekoracje do ogrodu to też różnego rodzaju osłonki i doniczki.

Małe, duże, pękate czy wąskie i wysokie - do wyboru masz mnóstwo propozycji w świetnych cenach. Mogą imitować kamienną bryłę, mieć formę zwierząt. Z pewnością wybierzesz coś, co wpisze się w estetykę twojego ogrodu. Te w czarno-białe zdobienia będą na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzą się do każdej zielonej przestrzeni.

Dekoracje do ogrodu - hamaki i poduszki

Nawet w małym, przydomowym ogrodzie nie może zabraknąć co najmniej jednego siedziska lub, jeśli masz więcej miejsca - zestawu mebli wypoczynkowych. Dzięki takim rozwiązaniom twoje możliwości relaksu w ogrodzie staną się niemal nieograniczone. Jak wybrać meble, by nie tylko pełniły funkcję użytkową, ale też stały się niesamowitym pomysłem na dekorację ogrodu? Przede wszystkim możesz bawić się kolorami i materiałami, z jakich wykonane są krzesła czy hamaki. Drewno w naturalny sposób uzupełni ogrodową przestrzeń, a metalowe, dekoracyjne konstrukcje mogą dodać jej nieco loftowego charakteru. Dodatkowe możliwości dają kolorowe poduchy, którymi ozdobisz siedziska, jednocześnie zapewniając sobie maksymalny komfort odpoczynku. Odpowiednio skomponowane meble staną się wyjątkową ozdobą ogrodu!

Dekoracje do ogrodu - świeczniki i girlandy

Ostatnim, ale wyjątkowo efektownym sposobem na ciekawe dekoracje do ogrodu jest zastosowanie oświetlenia, które nada otoczeniu sielski, przytulny klimat. Dzięki niemu twoja przydomowa przestrzeń będzie wręcz zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorami czy nocami – w szczególności w trakcie upalnego lata. Oświetlenie ogrodowe możesz wykorzystywać na wiele sposobów, chociażby postawić na latarnie lub inne, spore źródła światła i zadbać o to, by miały możliwie najatrakcyjniejszą formę. Świetnie sprawdzą się także różne dekoracje do ogrodu wyposażone w panele solarne – będą dawały delikatne, klimatyczne światło. W strefie rekreacyjnej możemy zaś umieścić świeczniki i światełka LED – udekoruj girlandami świetlnymi belki tarasu albo rozpostrzyj je pomiędzy drzewami, by efektownie zdobiły najbliższe otoczenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.