Wideorejestratory do samochodu zapewnią bezpieczeństwo na drodze. Wybieramy sprzęt na każdą kieszeń!

Natalia Szyperek
12.08.2021 18:35
Wideorejestratory do samochodu to urządzenie niezbędne w dzisiejszych czasach. Zapisują obraz podczas twojej podróży i często przydają się również na parkingu, dostarczając chociażby dowodów w razie stłuczki. Asortyment kamer dostępnych w sprzedaży jest spory, podobnie jak ich rozpiętość cenowa. Zajrzyj do naszego zestawienia, w którym znalazły się modele do 300 zł, do 600 zł i powyżej 800 zł!

Wideorejestratory do samochoduWideorejestratory do samochodu Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Wideorejestratory do samochodu: do 300 zł

Jest wiele powodów, dla których wideorejestratory do samochodu powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego auta. Urządzenia tego rodzaju powstały z myślą o osobach, które dużo jeżdżą, a przez to spotykają się z różnymi, często niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Ustalenie sprawcy wypadku czy kolizji, np. na parkingu, bywa bardzo trudne. W takiej sytuacji pomocne może okazać się nagranie z urządzenia, jakim jest wideorejestrator do samochodu. Na podstawie analizy filmu łatwiej odtworzyć przebieg wydarzeń i wskazać winnego, z którego polisy OC zostanie zlikwidowana szkoda. Wideorejestratory do samochodu z GPS, oprócz zapisywania nagrań, rejestrują też informacje na temat prędkości i kierunku jazdy, a także dokładnej pozycji pojazdu. To z kolei ułatwia odtworzenie przebiegu trasy. Gdy zostawiasz auto na parkingu, taki sprzęt często stanowi dodatkowe zabezpieczenie pojazdu. Kamera samochodowa z czujnikiem ruchu automatycznie włączy się, kiedy pojazd pomimo wyłączonego silnika poruszy się, np. podczas uderzenia. To z kolei pozwoli ci ustalić sprawcę szkody parkingowej, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wideorejestratory do samochodu: do 600 zł

Mnogość urządzeń dostępnych na rynku sprawia, że wybór konkretnego modelu może okazać się dużym wyzwaniem. Wielu kierowców zastanawia się, jaki wideorejestrator do samochodu sprawdzi się najlepiej oraz czym kierować się podczas zakupu sprzętu. Wśród najważniejszych parametrów, jakie z pewnością warto wziąć pod uwagę, należy wymienić: obiektyw i matrycę, jakość nagrania, zasilanie, sposób montażu kamery i wymiary urządzenia. Oczywiście im lepsze parametry i więcej funkcji, tym cena urządzenia może się być wyższa. Niektóre z urządzeń kupisz już za 100 zł, ale czy naprawdę opłaca się kupić coś tak taniego, skoro nie do końca może spełniać swoją rolę? Za dobrej jakości sprzęt często trzeba zapłacić kilkaset złotych, ale trwające promocje umożliwią nabycie wideorejestratora taniej nawet o 20%.

Wideorejestratory do samochodu: powyżej 800 zł

Aby przybliżyć chociaż pokrótce dostępne na rynku wideorejestratory do samochodu, wybraliśmy kilka marek, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest sprzęt firmy Xblitz, który pozwoli zarówno na spokojną codzienną jazdę, jak i na bezpieczną podróż. Kamerę Xblitz Ghost charakteryzuje doskonała jakość obrazu nawet przy dużym naświetleniu, a to dzięki dzięki funkcji WDR, która reguluje obraz, gdy trafia do niego zbyt dużo światła. Ponadto rozdzielczość 1920×1080 sprawi, że obraz będzie wyraźny nawet podczas przybliżania. Kolejnym wideorejestratorem jest ten firmy Navitel. Wyposażony jest w matrycę Sony Exmor R CMOS oraz wysokiej klasy optykę. Urządzenie oferuje szeroki kąt widzenia 170° i nagrywa materiał w rozdzielczości FullHD 1920x1080. Wykorzystuje też jedną z najbardziej wydajnych technologii kompresji obrazu - H.264. Pozwala to na nagranie filmów, które nie zajmują dużo miejsca na karcie pamięci. Wybierz sprzęt na miarę swoich potrzeb!

Pamiętaj! Wszystkie produkty Sferis zamówione w piątek po 16 lub w niedzielę do 14, dostaniesz kurierem w poniedziałek. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • lacrimal

  Oceniono 8 razy 8

  " Pierwszą z nich jest sprzęt firmy Xblitz, który pozwoli zarówno na spokojną codzienną jazdę, jak i na bezpieczną podróż."
  Czyli jeśli będę miał dwie te kamery to będę jeździł 2x bezpieczniej i spokojniej ?
  Czy kamera musi być włączona żeby aura bezpieczeństwa roztaczała się na mnie ?
  Ech redaktory.

 • okolek3

  Oceniono 1 raz 1

  A to jakiś pancerz, czy radar.

 • topjar

  0

  cholera ja zajeżdżam, proekologicznie fury warte 800 pln myślicie żeby brać tę kamerkę za 600?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX