Antypoślizgowa mata łazienkowa - świetne rozwiązanie do małej łazienki

Jak wybrać matę łazienkową, antypoślizgową, odporną na rozwój rożnorodnych drobnoustrojów, a przede wszystkim stylową? Zobaczcie nasze propozycje, które teraz są na ogromnej wyprzedaży. Nasz typ? Wzory mat łazienkowych z tkaniny welwetowej zachwycają.

Antypoślizgowa mata łazienkowa.Antypoślizgowa mata łazienkowa. Fot. Shutterstock

Dlaczego warto wybrać matę łazienkową antypoślizgową zamiast dywanika w klasycznej wersji?Projektując i aranżując niewielką łazienkę często wybieramy praktyczne i odporne na wilgoć rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu. Podczas kąpieli czy prysznica zamienia się ono niemal w saunę z ogromną ilością pary wodnej, która osadza się na wszystkich meblach i akcesoriach. Po czasie staje się wnętrzem pełnym wilgoci, brzydkich zapachów i wszelkich drobnoustrojów. Dlatego ściany i podłogę najczęściej ozdabiamy różnorodnymi płytkami, które świetnie sobie z nimi radzą. Natomiast, by przyjemniej chodziło się po zimnym gresie, na podłogę kładziemy dywanik lub matę łazienkową, często antypoślizgową. Oba tekstylne rozwiązania są dziś bardzo popularne. Które wybrać? Warto postawić na praktyczne rozwiązanie, które nie tylko zwiększy komfort chodzenia po płytkach łazienkowych, ale nie będzie potencjalnym siedliskiem szkodliwych drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów, a przy okazji stylowo udekoruje łazienkę. Mata łazienkowa antypoślizgowa jest jednym z tych produktów, który faktycznie dobrze sprawdza się w niewielkiej łazience. 

Jaka mata łazienkowa jest najlepsza? 

Dziś antypoślizgową matę łazienkową wykonuje się z różnych materiałów. Przedstawiamy różnorodne rodzaje, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale funkcjonalnością, jakością i ceną. 

Mata łazienkowa antypoślizgowa z tkaniny welwetowej

Welwet jest tkaniną podobną do aksamitu, tylko powstaje powstaje z nitek wątkowych wyciągniętych ponad osnowę. Dawniej welwetowe dodatki kojarzyły się ze stylem pałacowym, dziś są to nowoczesne produkty o mniej i bardziej eleganckim wzornictwie. Przedstawiamy modne maty łazienkowe antypoślizgowe wykonane z tkaniny welwetowej, które odnajdą się w przeróżnych aranżacjach łazienki. Nasz typ? Barwna mata łazienkowa, antypoślizgowa, o nieregularnej formie "Loan". Zdobią ją paski i florystyczny wzór. 

Mata łazienkowa 'Laon'.Mata łazienkowa 'Laon'. Fot. Westwing

Mata łazienkowa - antypoślizgowa, z poliamidu ma wiele wzorów

Mata łazienkowa antypoślizgowa z poliamidu jest odporna na gniecenie i szybko schnie. Często swoim wyglądem przypomina matę łazienkową bawełnianą czy wełnianą. Jednak jest to produkt, który powstaje z syntetycznego włókna, które w latach 30. ubiegłego wieku opracował wybitny chemik - Wallace Carothers.

Przedstawiamy maty łazienkowe antypoślizgowe wykonane z poliamidu, które mają teraz świetne ceny. 

Niedroga mata łazienkowa? Antypoślizgowa pianka jest praktyczna i stylowa

Maty łazienkowe z pianki, które wykonuje się je ze spienionego PVC, mają świetne właściwości antypoślizgowe, dobrze absorbują wodę i są bardzo wytrzymałe. Można je prać w pralce. Maty łazienkowe z pianki dostępne są w wielu różnych wzorach, kolorach i rozmiarach. Można je kupić nawet na metry w sklepie stacjonarnym lub internetowym. 

Mata łazienkowa z korka, bambusa i drewna tekowego

To produkty ekologiczne i jedne z droższych mat łazienkowych. Sprawdzają się na śliskich i chropowatych podłogach. Są odporne na wilgoć, łatwo się czyszczą i nie tworzą sprzyjających warunków do rozwoju pleśni i grzyba. Mata łazienkowa z korka, bambusa czy drewna tekowego posłuży przez długi czas i będzie piękną, naturalną dekoracją łazienki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.